Patriarchas Kirilas / Kremlin.ru nuotr.

Rusijos Stačiatikių Bažnyčios lyderis ir ištikimas Kremliaus sąjungininkas patriarchas Kirilas ketvirtadienį pasmerkė artėjantį vienuolių iškeldinimą iš vienuolyno Kyjive dėl sąsajų su Rusija.

Ukraina praėjusią savaitę paskelbė nutraukianti sutartį, kuri leido bažnyčiai nemokamai naudotis dalimi 11 amžiaus Pečorų vienuolyno pastatų, tačiau vienuoliai pareiškė, kad niekur nesikraustys.

„Valstybės ultimatumas dėl Kyjivo Pečorų lauros yra siaubingas veiksmas“, – sakė Kirilas vaizdo pareiškime.

Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad vienuoliams buvo duotas terminas išsikraustyti iki kovo 29 dienos.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pasmerkė „absoliučiai nepriimtiną“ Jungtinių Tautų tylą šiuo klausimu. „Manau, kad JT sekretoriate Niujorke nėra interneto ryšio, nėra telefono ryšio, neveikia kompiuteriai, telefonai ir televizija išjungti“, – ironiškai kalbėjo M. Zacharova per spaudos brifingą.

Senovinis religinis kompleksas paauksuotu kupolu Dniepro dešiniajame krante, yra svarbiausias šalies stačiatikių vienuolynas, kuriame gyvena vienuoliai, dar neseniai priklausę Maskvos jurisdikcijai.

Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka paskelbė nutraukianti ryšius su Rusijos Ortodoksų Bažnyčia po to, kai patriarchas Kirilas pernai parėmė Maskvos pradėtą karą.

Kyjivo vyriausybė netiki, kad Bažnyčia visiškai nutraukė santykius su Maskvos patriarchatu, ir pernai surengė kratas pastatuose.

Kirilas paragino žmones „dėti visas pastangas, kad būtų užkirstas kelias priverstiniam vienuolyno uždarymui“. Jis sakė, kad dėl šio žingsnio „bus pažeistos milijonų Ukrainos tikinčiųjų teisės į religijos laisvę, kurią garantuoja Ukrainos konstitucija“.

Živilė Aleškaitienė (AFP)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: