Dailius Dargis / Asmeniio archyvo nuotr.

Kadangi šių laikų ypač dažnai žiūrovams pristatoma komiksinė ir keistais efektais prifarširuota Holivudo produkcija labai retai kada virsta maloniu reginiu akims, tad bent aš kasmet vis labiau esu linkęs žiūrėti holivudinę „klasiką“ (t.y. filmus, kurie buvo susukti 1960 – 2000 metų laikotarpyje) arba tiesiog dokumentinius televizijos serialus. Pastebiu, kad paskutiniais metais pasirodė labai nemažai tikrai pavykusios dokumentikos filmų ir serialų, ypač didžiausias auditorijas sutraukiančiose „Netflix“, „HBO“ ar „Amazon“ vaizdo įrašus transliuojančiose platformose. Taigi, Jūsų akims ir dėmesiui dokumentikos serialai, kuriuos išties verta pamatyti šiais antrojo visuotinio karantino vakarais.

10. „Roberto Dursto gyvenimas ir mirtys“ („The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst“, 2015 m.)

Šiame 6 dalių dokumentiniame detektyve pasakojama apie kelias paslaptingas, tačiau susijusias ir vis dar neišaiškintas kriminalines bylas. Pagrindinė serialo figūra – JAV milijardierių klano atstovas Robertas Durstas. Seriale apžvelgiama, kad Niujorko nekilnojamojo turto magnato sūnus Robertas nuo mažumės galėjo turėti rimtų psichologinių sutrikimų. Viskuo aprūpintas, tačiau nelaimingu besijautęs vaikas būdamas 7-erių tapo savo motinos savižudybės liudininku – tada moteris prie savo vaiko akių nušoko nuo namo stogo. Serialo autoriams R. Durstas prisipažįsta, kad tokį šokiruojantį vaizdą per langą stebėjo su savo tėvu.

1982 metais paslaptingai dingo Roberto žmona Kathleen. Jos kūnas nebuvo rastas.

Apie šią istoriją ypatingai plačiai skelbta Amerikos žiniasklaidoje, apie tai yra parašytos ir išleistos net kelios atskiros knygos.

Seriale pasakojama, kad Robertas daug metų nesutardavo su žmona, tačiau lemtingą vakarą K. Durst išėjo iš užmiesčio dvaro, sėdo į traukinį, važiuojantį į Niujorką, ir visiems laikams kažkur pradingo. 2000 metais, kai tyrimas buvo atnaujintas, Roberto draugė – vieno iš garsiausių visų laikų Amerikos gangsterio, Las Vegaso miesto steigėjo Bugsy Siegel‘o parankinio duktė Susana Berman buvo rasta nušauta Los Andžele.

Seriale pateikiama versija, kad knygas apie mafiją rašiusi ir ambicijų televizijoje turėjusi Roberto sena bičiulė galėjo kažką žinoti ar netgi su bičiuliais iš kriminalinio pasaulio prisidėti prie K. Durst dingimo.

Netrukus po to R. Durstą apsėdo keista manija – jis ėmė viešumoje persirenginėti moterimi ir slapstytis vienoje iš Amerikos bėglių pamėgtų valstijų. Po metų, 2001 metais, buvo surastos bėglio turtuolio senyvo amžiaus kaimyno kūno dalys. Jos buvo aptiktos Galvestono įlankoje, Teksase. Paaiškėjo, kad vyriškis pasmaugtas, o paskui ir supjaustytas pjūklu.

R. Durstas buvo areštuotas. Tačiau jam pavyko atgauti laisvę už užstatą, tad jis akimirksniu dingo iš miesto. Apie visa tai išsamiai pasakojama televizijos seriale. Filmo autoriai šnekino ne tik patį R. Durstą, bet ir aukų artimuosius, bičiulius, bylas tyrusius buvusius policininkus, detektyvus, prokurorus, R. Dursto advokatus. Pats R. Durstas prieš įjungtą filmavimo kamerą kategoriškai paneigė prisidėjęs prie savo buvusios žmonos dingimo, ar prie senos draugės S. Berman nužudymo. Tačiau serialo finalas yra tiesiog pribloškiantis ir jame atskleistos detalės Amerikos teisėsaugą privertė iš naujo akylai pažvelgti į dvi minėtas „tamsias“ tragiškai pasibaigusių moterų likimų bylas.

2010 metais pasaulio kino teatruose pasirodė režisieriaus Andrew Jarecki filmas „Visi geri dalykai“ („All good things“), kuriame pagrindinius R. Dursto ir jo dingusios žmonos vaidmenys atliko Holivudo garsenybės – Ryanas Gosslingas ir Kirsten Dunst.

Nors šis filmas nesulaukė išskirtinės žiūrovų reakcijos, tačiau būtent po to, juostos platintojai sulaukė telefoninio skambučio iš paties R. Dursto. Tai sužinojęs filmo režisierius A. Jarecki iškart nutarė paslaptingo Amerikos turtuolio gyvenimą įamžinti televizijos seriale. Kad serialas išties vertingas ir profesionaliai susuktas bene geriausiai iliustruoja faktas, jog buvo apdovanotas TV prodiuserių bei kūrėjų itin geidžiama laikoma „Emmy“ statulėle kaip geriausias darbas dokumentikos serialų kategorijoje.

9. „O. J. Pagaminta Amerikoje“ („O.J. Made in America“, 2016 m.)

Šiame „Oskaru“ įvertintame 5 dalių mini seriale pasakojama apie tragiško likimo Amerikos sporto ir pramogų verslo įžymybę – O. J. Simpsoną. Į NFL šlovės alėją įtrauktas buvęs amerikietiško futbolo žaidėjas tapo bene pirmuoju pasakišką karjerą padariusiu Amerikos juodaodžiu. Po stulbinamos sėkmės sporte jis ėmė filmuotis televizijos reklamose bei Holivudo komedijose. O. J. Simpsonas uždirbo nemažai pinigų ir jo gyvenimas kitiems juodaodžiams priminė nesibaigiančią pasaką.

Tačiau vieną dieną viskas apsivertė aukštyn kojom, kai jis tapo pagrindiniu įtariamuoju, kuris 1994 –ųjų birželį nužudė savo buvusią žmoną Nicole Brown ir jos draugą Roną Goldmaną. 1994 metų birželio 17 dieną JAV, Kalifornijos prokurorai nurodė O. J. Simpsonui pasiduoti, tačiau, užuot tai padaręs, jis su bičiuliu sėdo į baltą „Ford Bronco“ – prasidėjo lėtos automobilio gaudynės Pietų Kalifornijos keliais. Gaudynės buvo filmuojamos iš sraigtasparnių, šią dramą prilipusi prie televizorių ekranų sekė visa Amerika.

Galiausiai O. J. Simpsonas pasidavė ir buvo sulaikytas.

Greitkelyje policijos persekiojamas baltas O. J. Simpsono furgonas, kaip ir Johno F. Kennedy ir princesės Dianos žūtis bei laidotuvių procesija priklauso tai pačiai istorinių vaizdų kategorijai, kuriuos visi iki šiolei prisimena. Ir praėjus daugiau nei dvidešimčiai metų tai yra vienas žymiausių televizijos transliuotų vaizdų. Maždaug 95 mln. amerikiečių 1994 metų birželio 17-ąją stebėjo tiesioginę minėtų O. J. Simpsono gaudynių transliaciją.

Dėl šios dvigubos žmogžudystės daug aistrų ir rasinės nesantaikos Amerikoje sukėlusioje byloje O. J. Simpsonas buvo išteisintas 1995 metais. Nors daugelis net šiandien mano, kad minėtą nusikaltimą įvykdė O. J. Simpsonas, tačiau jis po šiai dienai nepripažįsta tai padaręs.

Šis serialas atskleidžia, kaip atrodo gyvenimas žmogaus, kuris vieną dieną yra visų geidžiamas, o prasidėjus rimties įtarimams iškart tampa nekenčiamiausiu JAV gyventoju. Jis kiekvieno praeivio šmeižiamas ir visaip niekinamas dėl žiauraus nužudymo padarymo. Ypač sukrečia seriale parodytos scenos ir pasakojimai, kaip kadaise visų gerbiamas sporto atletas staiga perėjo į nesibaigiančių vakarėlių su narkotikais liūną, ir galiausiai dėl skolų išmokėjimo buvo priverstas netgi pardavinėti savo praeityje iškovotus sporto trofėjus.

Nors filme apie O. J. Simpsoną pasakoja jo buvę bičiuliai, vadybininkai, sporto, Holivudo karjeros metais šalia buvę žmonės, netgi nužudytosios buvusios žmonos N. Brown artimieji ir bičiuliai, tačiau filmo autoriams paties O. J. Simpsono nepavyko prašnekinti. Šiame seriale ganėtinai nemažai ir pakankamai išsamiai diskutuojama ir apie juodaodžių istoriją, rasines problemas bei vis dar tebesitęsiančią nesantaiką Amerikoje.

8. „Paskutinis narkomafijos agentas“ („The Last Narc“, 2020 m.)

Aštrus ir meistriškai susuktas 4 dalių serialas, pasakojantis apie JAV narkotikų padalinio agentą. Tai nebuvo šiaip sau su narkotikų verslo baronais kovojantis pareigūnas. Jis buvo užčiuopęs Meksikos narkomafiją, kuri palaikė labai glaudžius ryšius ir netgi bendradarbiavo su Amerikos valdžios, teisėsaugos ir net CŽV darbuotojais.

Šis serialas tarsi iliustruoja seną kruopščiai slėptą idėją, kad į pasaulinį narkotikų gabentojų pasaulį yra įsipainioję ir įtakingiausi planetos valdžios bei specialiųjų tarnybų žmonės. Juk kitaip nebus pervežtos ar perplukdytos tonos kokybiško kokaino ar kilogramai hašišo. Taigi, tenai, kur dideli pinigai ir pasakiški pelnai, neretai susikerta nemažai įvairiausių pasaulio galingųjų interesų.

Nenorėdamas atskleisti serialo turinio bei peripetijų, pasakysiu, kad tai išties nuodugniai ir profesionaliai pateiktas žurnalistinis pasakojimas. O akylesni žiūrovai visa tai pamatę kuo puikiausiai supras, kad būtent remiantis šios tragiško JAV agento likimo istorijos pagrindu „Netflix“ paskutiniais metais susuko du visame pasaulyje nemažo žiūrovų skaičiaus sutraukusio vaidybinio serialo „Narcos: Mexico“ sezonus.

7. „Paslaptingos bylos“ („Unsolved Mysteries“, 2019 – 2020 m.)

Tai vienas unikaliausių ir mistiškiausių TV projektų pastarųjų metų serialų transliacijos platformose. Šiame dviejų sezonų ir 10 epizodų seriale pasakojama apie pačias keisčiausias ir paslaptingiausias kriminalines bylas Amerikoje ir Europoje. Kai kurios bylos vertos atskirų knygų ar net vaidybinių serialų. Ir nenustebsiu, kad vieną dieną pagal jas bus susukti atskiri filmai arba serialai.

Štai keletas išties pribloškusių seriale atskleidžiamų istorijų. Vieną dieną prašmatniame Norvegijos sostinės Oslo viešbutyje apsigyvena mergina, kuri po kelių parų savo kambaryje aptinkama su šautine žaizda. Maža to, prie jaunos moters lavono detektyvai nesuranda jokių negyvėlės tapatybę leisiančių atskleisti įkalčių – nei asmens dokumentų, nei kreditinių kortelių. Tiesiog auka be aiškios tapatybės. Dar keisčiau atrodo, kad ekspertai pastebi, jog ji greičiausiai nebuvo savižudė, o buvo nušauta paslaptingo šaulio rankomis…. Viename itin gražiame ir jaukiame Prancūzijos miestelyje kartą labai netikėtai dingsta didelė vietos gyventojų šeimyna. Praėjus kuriam laikui namo kiemelyje po balkonu aptinkami užkasti visi šeimos narių kūnai. Tačiau niekur nerandama, kur dingo tėvas. Niekas nesupranta, kur jis dingo ir nejaugi jis galėjo išžudyti visą šeimą… Viename JAV mieste šiukšlyno krūvoje aptinkamas praeityje Baltuosiuose rūmuose dirbęs, su aukščiausiais valdininkais, politikais glaudžius ryšius palaikęs vyriškis. Po jo mirties aptinkami viešose vietose užfiksuoti vaizdo įrašai, kur aiškiai matosi, kad minėtas vyras išsiblaškęs ir netgi rimtai persigandęs tarsi nuo kažko bėgioja automobilių aikštelėmis, gatvėmis.

Seriale minėtų ir kitų ne ką mažiau įdomesnių bylų versijas komentuoja nusikaltimus bandę išnarplioti detektyvai, policijos pareigūnai, FTB darbuotojai, tiriamosios žurnalistikos atstovai bei aukų artimieji ir bičiuliai. Panašu, kad ateityje pasirodys ir trečiasis sezonas, nes serialo autoriai kaskart sėkmingai atkapsto tikrai intriguojančias ir vis dar neišaiškintas kriminalines bylas. O panašaus pobūdžio ir tikrai stebuklingai neištirtų bylų nemažai yra ir Lietuvoje…

6. „Kino istorija“ („The Movies“, 2019 m.)

Tai dokumentinis serialas, pasakojantis apie Amerikos kino pasiekimus sėkmingiausiais Holivudo istorijos dešimtmečiais. „Emmy“ apdovanojimus laimėjusių prodiuserių Tomo Hankso (be viso to ir gerai pažįstamo Holivudo aktoriaus), Gary Goetzmano ir Marko Herzogo kartu su HBO sukurta dokumentinių filmų serija „Kino istorija“ atskleidžia, kaip kultūriniai, socialiniai bei politiniai Amerikos pokyčiai lėmė ir kino evoliuciją.

Seriale archyviniai kadrai sujungiami su pastaraisiais metais darytais interviu – garsūs amerikiečių aktoriai, režisieriai, prodiuseriai, kritikai bei istorikai atskleidžia svarbiausių, lemiamų filmų pasirodymo akimirkas, kurios žadino vaizduotę ir paveikė ne tik JAV, bet ir viso pasaulio kino kultūrą.

Kino istorijoje“ rodomi interviu su anų ir šių laikų Holivudo kino įžymybėmis – Paulu Thomasu Andersonu, Alecu Baldwinu, Ellen Burstyn, Timu Burtonu, Cameronu Crowe, Billy Crystalu, Robertu De Niro, Jonu Favreau, Antoine Fuqua, Morganu Freemanu, Billu Haderu, Tomu Hanksu, Amy Heckerling, Ronu Howardu, Holly Hunter, Angelica Huston, Julianne Moore, Edu Nortonu, Robu Reineriu, Molly Ringwald, Maya Rudolph, Ridley Scottu, Johnu Singletonu, Sharon Stone, Robertu Zemeckiu, Stevenu Spielbergu ir daugeliu kitų.

Būtent šis serialas sužadino norą kaip įmanoma labiau domėtis „auksinio“ Holivudo laikais susuktais kino filmais. Galutinai įsitikinau, kad labiausiai pavykę Holivudo kino filmai buvo susukti iki 2000-ųjų, nes paskui jau prasidėjo visiškas komercinis ir komiksinis kinas. Šio serialo dėka pamačiau filmus, apie kuriuos žinojau, bet vis jiems nesurasdavau laiko. Be kita ko, minėtas serialas – tai bene geriausias žinynas visiems besidomintiems neblėstančia kino bei Holivudo istorija. Taip pat serialą turėtų pamatyti ir visi save gerbiantys kino režisieriai, scenaristai ar prodiuseriai bei televizijos projektų sumanytojai ir vykdytojai.

Šiame seriale yra pateiktos labai vaizdžios ir vykusios pašnekovų citatos, mintys, palyginimai bei apibendrinimai. „Kartais manęs klausia, kurio režisieriaus premjerą ir filmą pasirinktum. Aš pasirinkčiau Stanley Kubricką, – taip apie S. Kubricko siaubo klasiką „Švytėjimą“ („The Shining“) kalbėjo režisierius, rašytojas Philas Rosenthalis. – Jis (S. Kubrickas) kiekvieną kartą rodo kažką visiškai naują. Žanras jo neriboja. Tarkime, jo siaubo filmas bus toks kietas, kurio negalėjai tikėtis…“.

5. „Jeffrey Epsteinas: nepadoriai turtingas“ („Jeffrey Epstein: Filthy Rich“, 2020 m.)

Tai dar vienas dokumentinis pasakojimas apie galingą ir pasakiškai turtingą vyruką, kuris dėl šlamančiųjų pertekliaus ir valdžios godumo tiesiogine to žodžio prasme ėjo iš proto. Galiausiai tragiškai baigė filmą priminusį gyvenimą. Neatsitiktinai apie jį šiais metais „Netflix“ pristatė 4 dalių pasakojimą.

Amerikos milijardierius Jeffrey Epsteinas atrodė išvaizdus, patrauklus ir beprotiškai turtingas vyrukas. Jis gyveno tarsi filme: skraidė nuosavais lėktuvais, važinėjo limuzinais ir galingais visureigiais. Nuolat buvo lydimas patraukliai atrodančių jaunų merginų ir nuolat jį persekiojusių paparacių iš bulvarinių spaudos leidinių bei interneto tinklapių. Be to, daugelyje slapta darytų nuotraukų jis viešumoje užfiksuotas su 20 – 25 metų merginomis. Ar Lietuvoje nėra žinomų vyrų, kurie pozuoja priglaudę prie savęs į dukras pagal amžių tinkančias jaunas moteris, kurios yra tapusios jų žmonomis ar vaikų motinomis?

J. Epsteinas gyveno tarsi negalėdamas nusėsti vienoje vietoje. Atrodo, kad paskutiniais jis faktiškai nedirbo, o tiktai pramogavo. Taigi, jis skraidė iš vienos vietos į kitą. Jis turėjo įspūdingus apartamentus Niujorke, Paryžiuje, erdvias vilas Floridoje, Meksikoje, Kolorado kalnų kurorte ir netgi dvi privačias salas – Mergelių salose bei Karibuose.

Šiandien vis garsiau pasakojama, kad į minėtas privačias salas ne vienerius metus nuosavu J. Epsteino lėktuvu suskrisdavo Holivudo įžymybės – liūdnai pagarsėjęs ištvirkavimais su vyrais Kevin Spacey, šiuo metu kalėjime bausmę atliekantis prodiuseris Harvey Weinsteinas ir kiti. Tenai lankės ir abu Clintonai – buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas su žmona Hillary, didelių politinių ambicijų turėjusia veikėja. Kalbėta, kad į salą atskrisdavo ir šių dienų pasaulio naujųjų technologijų verslo lyderiai – Elonas Muskas (“Tesla”) ir Jeffas Bezosas (“Amazon”) ar net Billas Gatesas. Kažkur minima, kad tenai lankėsi dar vienas buvęs JAV prezidentas – Barackas Obama.

Vis dažniau ir ne vien tiktai sąmokslininkų Youtube kanaluose, bet ir rimtuose žiniasklaidos šaltiniuose skelbiama, kad tenai jiems būdavo rengiamos “išskirtinai aštrios sekso pramogos” ne tik su nuostabaus grožio jauno amžiaus merginomis ar vaikinais, bet ir mažamečiais vaikais.

Atrodė, kad J. Epsteinas bet ką galėjo nusipirkti už pinigus. Taigi, jis ir pirko. Kaip pasakojama, J. Epsteinas iš pradžių smaginosi su merginomis už pinigus, o vėliau jau pradėjo užsimanyti ištvirkėliams milijonieriams „įprastų“ pramogų – tarkime, per vieną šventę jam kažkas iš bičiulių privačiu lėktuvu iš Prancūzijos į Ameriką atskraidino dvi 12 metų mergaites, kad jis su jomis pasilinksmintų.

Kitoje ne ką mažiau šokiruojančioje serialo scenoje parodomas vienos iš J. Epsteino aukų pasakojimas, kad milijardieriaus gyvenimo draugė labai norėjo vaikų, tačiau buvo jau vyresnio amžiaus, tad primygtinai jos prašė, kad ši taptų surogatine motina ir jiems pagimdyti vaiką. Mat jie svajojo už pinigus tapti tėveliais.

Tačiau visoms šio JAV turčiaus linksmybėms netikėtai atėjo staigus galas, kai vieną 2019 m. vasaros dieną J. Epsteinas buvo sulaikytas prie savo lėktuvo trapo. Pabuvęs ilgiau nei mėnesį Niujorko kalėjime po vienos nakties jis buvo surastas pasikoręs. Filme velionio brolis išsakė savo versiją, kad J. Epsteinui buvo sulaužytas kaklas ir įdomiausia, kad tą vakarą netikėtai buvo užstrigusi vaizdo kamerų stebėjimo sistema. Taigi, nelaimės metu vaizdo kameros nebeveikė.

Daugelis sąmokslininkų ir ne tik yra įsitikinę, kad J. Epsteinas buvo nužudytas tiktai dėl to, jog buvo surinkęs pernelyg daug JAV elitą kompromituojančios vaizdo medžiagos (seriale atskleidžiama, kad jo valdose buvo sumontuota nemažai vaizdo kamerų) apie elitinių politikų, turtuolių pasismaginimus su vaikais ar jaunomis merginomis.

4. „Narkotikų baronai“ („Drug Lords“, 2018 m.)

Tai pakankamai dinamiškas, 8 dalių pasakojimas apie garsiausius visų laikų pasaulio narkotikų prekeivius. Savaime aišku, kad jame pasakojama apie Kolumbijos legendinį veikėją Pablą Eskobarą ir šiuo metu Amerikos kalėjime saugomą meksikietį El Chapo.

Seriale atskleidžiami ir gerokai mažiau žinomų, tačiau skandalingą šlovę pelniusių narkotikų verslo banginių – Los Andželo kreko karalienės ar Europos hašišo karaliaus iš Olandijos išsamūs portretai.

Jei tikrai norite šiuolaikiškai pateikto, bendro ir konkretaus pasakojimo apie tuos, kurie uždirbo didžiausius pinigus iš kruvino bei tamsaus narkotikų verslo ir kaip baigė savo karjeras, šis serialas būtent Jums.

3. „Mėgstantys iššūkius“ („The Defiant Ones“ 2017 m.)

Tai labai vykęs 4 dalių pasakojimas apskritai apie verslo sėkmę ir pinigus, bet kur kas labiau apie pramogų pasaulio verslą, muzikos industrijos užkulisius, pakylimus, nusileidimus bei dviejų garsių muzikos įžymybių draugystę.

Legendinis muzikos prodiuseris, garso inžinierius James Iovine, dirbęs su tokiais atlikėjais, kaip Johnu Lennonu, Bruce Springsteenu, Eminemu, Lady Gaga bei daugeliu kitų ryškiausių muzikos garsenybių, niekada nesėdėjo rankų sudėjęs ir visada ieškojo netikėtumų bei naujovių. Vieną dieną jis susipažino su hiphopo muzikos legenda Dr. Dre. Praėjus kuriam laikui jie abu sumanė, kad reikia sukurti unikalias ausines, o galiausiai jas parduoti pasaulio technologijų milžinei – JAV kompanijai „Apple“. Jų abiejų sukonstruotos ausinės vyrukams padėjo uždirbti pačią didžiausią bei įspūdingiausią pinigų sumą visoje pasaulinės muzikos industrijos istorijoje. To niekas neuždirbo iki šiolei nei iš parduotų įrašų nei iš koncertinių turų bilietų.

Šiandien jie abu gyvena be rūpesčių, tačiau šiaip sau laiko nešvaisto. J. Iovine ir Dr. Dre savo uždirbtus pinigus investuoja į vidurinių mokyklų statybas, muzikos centrų steigimą ir taip prisideda prie naujų muzikos talentų atsiradimo.

Labai šaunus serialas apie tikrą sėkmę, labai didelius pinigus, šaunius vyrukus ir visa tai labai skoningai pateikta su klasikinės bei šiuolaikinės popmuzikos intarpais.

2. „Prakeikti filmai” („Cursed films“, 2020 m.)

Tai 5 dalių pasakojimas apie tikrai prakeiktus siaubo filmus ir jų netikėtus gamybos užkulisius. Čia pasakojama apie tokias legendinių ir vadinamų vienais iš didžiausią siaubą kino istorijoje keliančių filmų, kaip „Egzorcistas“, „Poltergeistas“ ar „Prieblandos zona“ atsiradimų istorijas.

Šiame seriale pašnekinti kino kūrėjai, aktoriai prisimena minėtų juostų filmavimuose nutikusius keistus, sunkiai blaiviu protu paaiškinimus nutikimus. Kokie sunkumai lydėjo filmavimus ir kūrybinės grupės narius. Prisimenama, kaip netikėtai ir mįslingai mirė kone pagrindinius vaidmenis minėtuose siaubo filmuose suvaidinę aktoriai. Taigi, drąsiai galima sakyti, kad kone atskirus filmus vertėtų susukti apie paminėtų siaubo juostų gimimą, o vėliau ir sudėtingą išėjimą į pasaulio kino ekranus.

1.Ieškomiausi pasaulio nusikaltėliai“ („World’s Most Wanted“, 2020 m.)

Gražiai ir stilingai nufilmuotas 5 epizodų pasakojimas apie ieškomiausiais ir pavojingiausiais tituluojamus pasaulio nusikaltėlius.

Čia pristatomi Meksikos, Italijos mafijos grupuočių bosai, kuriems vis pavyksta pasprukti nuo teisėsaugos. Bene labiausiai dėmesį patraukė pasakojimas apie Rusijos mafijos bosą, Ukrainoje gimusį Semioną Mogilevičių. Nors jis nėra pageidaujamas Amerikoje ir visoje Europos Sąjungoje, tačiau jo pėdsakai kaskart aptinkami stambaus pasaulinio verslo, energetikos sandoriuose. Jis vienąsyk pabuvo už grotų, tačiau sugrįžęs į laisvę vėl iš naujo perėjo prie išties „rimtų reikalų“. Seriale pasakojama ir netgi parodomi slapta kamera daryti vaizdai, kaip S. Mogilevičius nė trupučio nesibaimindamas Rusijoje lankėsi vieno veikėjo laidotuvėse.

Taip pat ne mažiau intriguojanti Londono metro sprogdintojos, siejamos su didžiausiomis teroristinėmis organizacijomis biografija. Ne ką mažiau sudomino ir vieno seriale pateikto personažo baigtis: už 1990-ųjų genocidą ir masinius nekaltų žmonių žudymus Ruandoje atsakingas ir dėl to ilgus metus ieškotas Felicien Kabuga buvo sulaikytas jau šiais metais viename pogrindiniame bute Paryžiuje.

Apie galimas ieškomiausių nusikaltėlių slapstymosi gudrybes bei vietas įdomiai pasakoja teisėsaugos atstovai, detektyvai ir žurnalistai. Visi jie tvirtai įsitikinę, kad anksčiau ar vėliau ieškomiausi bėgliai prieis savo liepto galą.

Taip pat skaitykite: TOP 10 kriminalinių serialų pagal Dailių Dargį

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: