Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer neabejotinai laikoma viena gražiausių ir talentingiausių aktorių Holivudo kino istorijoje. Ji gimė 1958 metų balandžio 29 dieną Kalifornijoje. Savo karjerą ji pradėjo nedideliais vaidmenimis televizijoje ir serialuose. Pirmieji didesni aktorės vaidmenys 1980 metų filmuose ,,Holivudo riteriai‘‘ ir ,,Vėl įsimylėti‘‘ didesnio atgarsio nesulaukė, nes filmai netapo komerciškai sėkmingais. Aktorės karjera įsibėgėjo po sėkmingo pasirodymo filme ,,Žmogus su randu‘‘. Būtent po vaidmens šiame filme aktore susidomėjo Holivudas ir nuo tada jei nebereikėjo jaudintis kaip gauti naujų vaidmenų. Michelle Pfeiffer nusifilmavo gausybėje įvairaus žanro filmų bei pelnė arba buvo nominuota daugybei kino apdovanojimų. Tarp jų ir trys Oskarų nominacijos, šešios Auksinio gaublio nominacijos ir daug kitų įvertinimų, kurie tik įrodo, kokia talentinga aktorė j9 yra.

Daugiausiai apdovanojimų Holivudo žvaogždė susižėrė po kino juostos „The Faboulos Baker Boys“ pasirodymo, kai laimėjo šešiose nominacijose ir dar trejose buvo nominuota.
„Nors ir nejaučiu, kad man reikia dar didesnio pripažinimo, man vis vien yra itin svarbu kuo geriau pasirodyti. Visuomet maksimaliai save spaudžiu“ – viename interviu sakė Michelle Pfeiffer. Akivaizdu, kad tokias Holivudo aukštumas pasiekia tiek tie, kas labai sunkiai dirba, o ši aktorė ir patenka į tokį žmonių kontingentą. Apie talentą ir sunkų darbą daug pasako ir tai, kad Pfeiffer vaidinti teko itin skirtingų žanrų filmuose – tai parodo, kad aktorė yra lanksti ir įkūnyti gali pačius įvairiausius personažus.
Pati aktorė yra sakiusi, kad visiškai nenorėjo keltis į daugelio svajonių miestą Los Andželą, tačiau ji suprato, kad, palyginus, mažame mieste, iš kurio ji buvo kilusi, sėkmingos karjeros sukurti nepavyks. Kaip vėliau laikas parodė, šis persikėlimas į Los Andželą buvo vykęs ir sėkmingas – Pfeiffer tapo viena gražiausių ir sėkmingiausių moterų aktorių Holivudo istorijoje. Portalas „Kaunožinios.lt“ siūlo apžvelgti 10 sėkmingiausių Holivude sukurtų Michelles Pfeiffer vaidmenų.

10. ,,Šeima‘‘ (The Family, 213) Šį filmą režisavo legendinis kino kūrėjas Lucas Bessonas. Komedijos siužeto linija sukasi apie Manzonių šeimą. Giovanni Manzonni yra mafijos bosas į kuro gyvybę pasikėsina kitos grupuotės narys. Išsigandęs Giovanni kartu su žmona (Michelle Pfeiffer) ir dviems vaikais sutinka dalyvauti FTB liudytojų apsaugos programoje ir išvyksta gyventi į mažą miestelį Prancūzijoje. Visgi, senus šeimos įpročius pakeisti sunku. Kiekvienas šeimos narys nuolat įsivelia į kokius nors nesusipratimus ir problemas. Nors juos saugo FTB agentai, jie nuolat nusikalsta ir taip išsiduoda apie savo gyvenamą vietą. Dėl šios priežasties šeima nuolat kraustosi iš vienos gyvenamos vietos į kitą, vis keisdami pavardes. Dėl tokių savo įpročių jie suteikia šansą juos surasti tam pačiam mafijos klanui, kurį prieš tai išdavė.

9. ,,Motina!’’ (Mother!, 2017) Šis Darreno Aronofsky režisuotas filmas, kaip ir kiti jo filmai susilaukė daug prieštaringų vertinimų. Filmas įvardijamas kaip siaubo juosta, tačiau jo siužetas labiau psichologinę religinės temos dramą – siužete gausu metaforų ir biblinių alegorijų. Šios juostos premjera įvyko 2017 metų Venecijos kino festivalyje. Visas filmo veiksmas vyksta viename name. Šiame filme svarbiausius vaidmenis atlieka vos keturi aktoriai. Pas ramiai gyvenančia porą, atvyksta netikėti svečiai – vyras ir moteris (moters vaidmenį atlieka Michelle Pfeiffer), nuo to laiko ramus šeimos gyvenimas ima sparčiai keistis. Kino juosta pasižymi kvapą gniaužiančiomis scenomis, kurios tiesiog prikausto prie ekrano ir stebint kviečia samprotauti.

8. ,,Pavojingi ryšiai‘‘ (Dangerous Liaisons, 1988) Ši romantizmo epochą vaizduojanti drama pasirodė 1988 metais. Filmą režisavo Stephen Frears. Filmo scenarijus sukurtas pagal to paties pavadinimo Pierre Choderlos de Laclos 1782 metais sukurtą romaną. Filme pagrindinius vaidmenis atlieka Glenn Close, Johnas Malkovichius ir Michelle Pfeiffer. Filmo veiksmas nukelia į 18 amžių, kur du aristokratai bodėdamiesi kasdienybės banalybe pradeda rafinuotą gundymo ir manipuliacijų žaidimą. Markizė de Mertej pakursto Valmoną paskatina suvilioti nekaltą merginą iš vienuolyno, o jis savo ruožtu sumano suvilioti dorą ištekėjusią damą Madam Tourvej (Michelle Pheiffer). Visgi šis žaidimas ne toks nekaltas kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio… Filmas sulaukė didelio pasisekimo, o Michelle Pfeiffer už šį vaidmenį pelnė daug apdovanojimų.

7. ,,Į naktį‘‘ (Into the Night, 1985) Amerikiečių komedija pasirodė 1985 metais, ją režisavo Johnas Landis. Pagrindinius vaidmenis šiame filme atlieka Jeffas Foldblum ir Michelle Pfeiffer. Filmo siužetas yra apie nusivylusį santuoka vyrą Edą Odkin, kuris išsiaiškinęs apie žmonos neištikimybę, atvyksta pas draugą prašyti patarimo. Ten netikėtai sutinka dailią moterį Dianą, kuri užsiima brangakmenių kontrabanda. Moteris netikėtai įšoka į automobilį ir prašo ją vežti kuo toliau, nes yra persekiojama keturių iraniečių. Išsigandęs Ed sutinka padėti moteriai ir visur ją vežioja, visai neįtardamas, kad ji yra kontrabandininkė, tačiau gaudynėms tęsiantis, Ed pradeda išsiaiškinti apie moterį vis daugiau detalių ir šis nuotykis tampa vis pavojingesnis.

6. ,,Ištekėjusi už mafijos‘‘ (Married to the Mob, 1988) Ši kriminalinė komedija, režisuota Jonathano Demme, pasirodo 1988 metais. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Michelle Pfeiffer ir Matthew Modine. Michelle Pfeiffer atlieka garsaus gangsterio žmonos Angelos de Marco vaidmenį. Angela trokšta pabėgti iš žiauraus mafijos pasaulio, pasiimdama su savimi savo vyrą, tačiau ne viskas taip paprasta. Kaip dažnai nutinka mafijos pasaulyje, jos vyras nužudomas, bet tai nereiškia, kad ji tampa laisva. Jau kurį laiką nusikalstamoje grupuotėje dirba infiltruotas FTB agentas, kuris pamilsta mafijos boso našlę, tačiau jų santykių vystymuisi trukdo ne tik pačios Angelos statusas, bet jo, kaip FTB agento darbas bei kitas mafijos vadeiva, kuris taip pat trokšta Angelos širdies.

5. ,,Žmogus su randu‘‘ (Scarface, 1983) Greičiausiai, didžiajai daugumai šio Brian de Palma 1983 metais režisuoto šedevro pristatinėti nereikia. Šiame, kultiniu tapusiame filme, pagrindinius vaidmenis atlieka Alas Pacino ir Michelle Pfeiffer. Filmo siužetas sukasi apie iš Kubos pabėgusį Tonį Montaną, kuris atvyksta į JAV ieškoti laimės ir greitai tampa itin reikšmingu nusikalstamo pasaulio atstovu, jį dirbti pasamdo narkobaronu tituluojamas Franko, tačiau ne viskas vyksta pagal Tonio planą. Kur karaliauja dideli pinigai, ten ir pavojai… Tonis įsimyli Franko žmoną Elvyrą ir sudaro didelį sandorį Frankui už akių. Už tokį nepaklusnumą bausmė tik viena – mirtis, tačiau nujausdamas savo likimą Tonis pirmas pašalina Franką ir veda Elvyrą. Kartu jie susikrauna milžiniškus turtus, tačiau nusikaltėlio sėkmė negali tęstis amžinai.

4. ,,Betmenas sugrįžta‘‘ (Batman Returns, 1992) Kai režisierius Timas Burtonas Warner Bros kompanijai įrodė, jog žino ką daro (Betmenas, 1989), studija pasiūlė jam sukurti šios istorijos tęsinį. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad tai buvo puikus sprendimas. Atsiranda nauji veikėjai – piktadarys Pingvinas ir žavioji Moteris-katė. Šių personažų pasirodymas ir Gotamo mieste tvyranti tamsa šią, pirmtako antrąją dalį, paverčia daug intensyvesne ir labiau įtempta istorija. Betmeno vaidmenį įkūnija Michaelas Keatonas, kuris žiūrovams perteikia tobulą balansą tarp milijonieriaus Briuso Veino ego ir piliečių gelbėtojo Betmeno asmenybių. O garsusis moters-katės vaidmuo atiteko Michellei Pfeiffer. Nors Betmenas nugalėjo Joker, jo kelyje atsiranda naujas priešas – Pingvinas. Šis padedamas korumpuoto vertelgos Maxo Shrecko, siekia tapti Gotamo miesto meru ir visais būdais stengiasi apšmeižti miesto herojų – Betmeną. Maxui Shreckui dirbanti sekretorė Selina numetama nuo stogo ir tampa moterimi-kate. Betmenui tenka kovoti ne tik su Pingvinu, bet taip pat ir su jausmais, kurie pradeda vystytis tarp jų su moterimi-kate, kuri siekia keršto ją nuo stogo numetusiam savo bosui.

3. ,,Nekaltybės amžius‘‘ (The Age of Innocence, 1993) 1993 metais Martinas Scorcesse ekranizuoja tokiu pačiu pavadinimu parašytą garsų Edith Wharton romaną. Ši kostiuminė drama stebina savo pasakojimo rafinuotumu, literatūrine kalba. Filmo veiksmas nukelia 19 a. pabaigos Niujorką. Filme demonstruojamas Niujorko aukštuomenės gyvenimas ir netikėtai susiformavęs meilės trikampis. Pagrindinis filmo herojus Newland Archer yra susižadėjęs su jauna gražuole May, tačiau įsimyli visišką priešingybę savo sužadėtinei – aukštuomenės damą, savo giminaitę grafienę Olenską (Michelle Pfeiffer). Grafienė ne tik, kad nepaiso aukštuomenės normų, jai nėra svarbi ir aplinkinių nuomonė. Visai kitaip nutinka Archer. Jis nusižengia visuomenės normoms ir dėl to tampa savotišku atstumtuoju, nepaisančiu laikmečio vertybių, o gyventi su tokiu statusu vyrui tampa beprotiškai sunku.

2. ,,Frenkė ir Džonis‘‘ (Frankie and Johnny, 1991)  Garry Marshall romantinė komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka Alas Pacino ir Michelle Pfeiffer. Kartu šie aktoriai nesifilmavo nuo pat 1983 metų, kur filme ,,Žmogus su randu‘‘ taip pat atliko pagrindinius vaidmenis. Filmo siužetas yra apie itin jautrią moterį Frenkę, kuri išvyksta į Pensilvaniją pakrikštyti savo sūnėną. Tuo metu iš kalėjimo išeina vidutinio amžiaus vyriškis Džonis. Po krikštynų Frenkė grįžta į savo namus Niujorke, kur dirba padavėja kavinėje. Toje pačioje kavinėje pasirodo Džonis, kuris ieško darbo. Kavinės savininkas, nepaisydamas kriminalinės Džonio praeities suteikia jam laikiną virėjo darbą. Džonis pakviečia Frenkę į pasimatymą, bet ji atsisako. Visgi, vyras atkaklus ir po daugelio bandymų Frenkė sutinka – jie tampa pora.

1. ,,Garsūs broliai Baker‘‘ (The Fabulous Baker Boys, 1989) 1989 metais pasirodo Steve Kloves režisuotas romantinis miuziklas, kuriame nuostabų pagrindinį vaidmenį atlieka Michelle Pheiffer. Filmo siužetas pasakoja apie du brolius – Jacką ir Franką Bakerius, kurie siekia šlovės ir pripažinimo kaip pasaulinio lygio pianistai, tačiau ši šlovė jų niekaip neaplanko, jie tegroja kavinėse ir baruose – didesnių scenų jiems užkariauti nesiseka. Broliai nusprendžia, kad reikia pagyvinti jų duetą ir pasamdo kartu su jais muzikuoti dainininkę Susie Diamond. Susie ne tik talentinga dainininkė, tačiau ir ypatingai patraukli moteris. Trijulei pradeda puikiai sektis koncertuose, jie kviečiami į vis didesnes scenas, tačiau brolių santykių išbandymu tampa Jacko romanas su Susie.

Taip pat skaitykite: 10 geriausių Jack Nicholson kino vaidmenų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: