Organizatorių archyvo nuotr.

Kol gyvenau Lietuvoje, šiltuoju metų laiku erkės man kėlė didžiausią siaubą, todėl reguliariai skiepijausi nuo erkinio encefalito, ir eidama į gamtą visada naudodavau specialius repelentus. Kai atsikrausčiau į Londoną, maniau, kad su šia problema tikrai neteks susidurti, tačiau likimas man buvo nepalankus. Prieš trejus metus kreipiausi į medikus dėl staiga apėmusio silpnumo – buvo sunku susikaupti, kankino raumenų skausmas, kūno temperatūra buvo neženkliai pakilusi. Nors iš pradžių svarsčiau gydytis namuose, tačiau po poros dienų nepajutau jokio pagerėjimo, todėl apsilankiau klinikoje. Tą kartą man nebuvo atlikti jokie tyrimai – gydytojas skyrė vaistų nuo peršalimo ir rekomendavo dar kelias dienas likti namuose. Laikiausi gydytojo rekomendacijų ir po savaitės grįžau į darbą. Tuomet jaučiausi kur kas geriau, todėl apie patirtus negalavimus kuriam laikui pamiršau.

Deja, praėjus kelioms savaitėms savijauta tapo kur kas blogesnė: vargino atminties sutrikimai, raumenų skausmai, galvos svaigimas ir spengimas ausyse. Nežinau kodėl, bet ir tą kartą kreipiausi į tą pačią kliniką kaip ir prieš tai, ir dar kartą nesulaukiau jokios pagalbos: man buvo pasakyta, kad šiuo metu užfiksuojama daug peršalimo atvejų, tad ir man buvo rekomenduota ilsėtis namuose ir gerti peršalimo simptomus lengvinančius vaistus. Kaip ir buvo galima tikėtis, mano savijauta nepagerėjo, todėl nusprendžiau kreiptis į kitą kliniką. Nustebau, kad man iš karto buvo paskirti laboratoriniai tyrimai, kurie padėjo nustatyti Laimo ligą. Deja, diagnozė tikrai nedžiugino, nes Laimo liga jau buvo pažengusi. Gydymas buvo ilgas ir nepigus, tačiau šiandien galiu pasidžiaugti, kad man pavyko visiškai pasveikti. Nustebau, kad nepastebėjau erkės įkandimo, ir praėjus kuriam laikui nepasireiškė Laimo ligai būdingas bėrimas. Kiek vėliau sužinojau, kad šią ligą taip pat gali sukelti ir nimfos (dar besivystančios erkės), kurios gali būti mažesnės net už aguonos grūdą.

Žinojau, kad laiku diagnozavus Laimo ligą gydymas yra gana paprastas ir ilgai netrunkantis, tačiau mano atveju taip nenutiko. Jei tuomet, kuomet į kliniką kreipiausi pirmą kartą, gydytojas man būtų paskyręs tyrimus, ilgo gydymo tikrai būčiau išvengusi, o išlaidos būtų buvusios gerokai mažesnės. Nors nuo šios ligos nėra galimybės pasiskiepyti, tačiau laiku nustačius ligą galima išvengti patiriamo nedarbingumo ir ženkliai pablogėjusios savijautos. Toks gydytojų aplaidumas kėlė tikrai didelį apmaudą, todėl ėmiausi ieškoti galimybių gauti kompensaciją. Mano paieškos ilgai netruko – pasirinkau nemažai palankių įvertinimų sulaukusią įmonę „Insito Kompensacijos“, kuri labai greitai atsakė į mano užklausą ir papasakojo apie galimybes gauti numatytą kompensaciją. Sąlygos man pasirodė net labiau nei tinkamos: jei kompensacijos gauti nepavyktų, nieko neprarasčiau, todėl netrukus sutarėme dėl bendradarbiavimo. Nustebau, kad viskas vyko paprastai ir sklandžiai – žinojau, kad tokios bylos ilgai trunka, bet baigtis mane labai nudžiugino.

Suprantu, kad erkių Londone nėra taip daug, ir galbūt jų sukeliamos ligos nėra tokios aktualios kaip Lietuvoje, tačiau ir čia užfiksuojamų ligos atvejų skaičius kasmet tampa vis didesnis. Vis dėlto, džiaugiuosi, kad dar kartą nepasiklioviau mane priėmusio gydytojo rekomendacijomis, ir apsilankiau kitoje klinikoje, nes priešingu atveju įveikti ligą būtų buvę gerokai sudėtingiau. Esu labai dėkinga įmonei „Insito Kompensacijos“, kuri man suteikė trūkstamą teisinę informaciją ir padėjo gauti kompensaciją už neteisingai nustatytą diagnozę, prarastas pajamas ir patirtas medicinines išlaidas, kurių buvo galima išvengti. „Insito Kompensacijos“ dirba greitai ir profesionaliai, tad tuomet, jei tektų susidurti su medikų aplaidumu, tikrai rekomenduoju rinktis būtent šią bendrovę.

Užsakymo Nr. KMC190046

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: