Organizatorių archyvo nuotr.

Hemorojaus problema gali pasirodyti netikėtai ir sukelti nemalonių pojūčių. Niežėjimas, skausmas, kraujavimas – tai ženklai, kad metas atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Gydytojai koloproktologai pabrėžia, kad hemorojaus galima išvengti laikantis paprastų, bet veiksmingų įpročių. Kaip to pasiekti ir kada verta kreiptis pagalbos?

Sveika mityba – pirmasis žingsnis į gerą savijautą

Vienas iš pagrindinių hemorojaus atsiradimo veiksnių – vidurių užkietėjimas. Jei tuštinimasis vyksta retai arba su pastangomis, tiesiosios žarnos srityje didėja spaudimas, silpnėja kraujagyslės, atsiranda uždegimai. Kad to išvengtumėte, koloproktologai rekomenduoja laikytis šių principų:

  • Daugiau skaidulų turintis maistas. Į savo racioną įtraukite kuo daugiau pilno grūdo produktų, ankštinių daržovių, riešutų, vaisių ir daržovių. Tai padės palaikyti žarnyno veiklą ir išvengti vidurių užkietėjimo.

  • Pakankamas skysčių kiekis. Geriausias pasirinkimas – vanduo. Jis padeda minkštinti išmatas ir palengvina jų pasišalinimą. Reikėtų išgerti bent 2 litrus vandens per dieną.

  • Venkite perdirbto maisto. Riebus, keptas, perdirbtas maistas, greitojo maisto produktai ir cukrus gali lėtinti virškinimą ir sukelti vidurių užkietėjimą.

  • Nepamirškite fermentuotų produktų. Kefyras, jogurtas su gerosiomis bakterijomis, rauginti kopūstai ir kiti fermentuoti maisto produktai teigiamai veikia virškinimo sistemą.

Fizinis aktyvumas – būdas išvengti kraujotakos sutrikimų

Sėdimas gyvenimo būdas yra dar vienas svarbus veiksnys, didinantis hemorojaus riziką. Koloproktologai primena, kad ilgai sėdint kraujotaka dubens srityje blogėja, kraujagyslės tampa silpnesnės, o spaudimas tiesiosios žarnos srityje didėja. Norint išvengti šių problemų, rekomenduojama:

  • Bent 30 minučių per dieną skirti aktyviai veiklai. Pasivaikščiojimas, lengva mankšta, joga ar kitos fizinės veiklos padeda išlaikyti normalią kraujotaką.

  • Jei dirbate sėdimą darbą, darykite pertraukas. Kas valandą atsistokite, pasivaikščiokite arba atlikite tempimo pratimus.

  • Stiprinkite pilvo raumenis. Tai gali padėti pagerinti žarnyno peristaltiką ir sumažinti vidurių užkietėjimo tikimybę.

Higiena – mažas pokytis, didelė nauda

Tinkama higiena gali sumažinti hemorojaus ir kitų išangės sričių problemų atsiradimo riziką. Koloproktologai pataria laikytis šių principų:

  • Po kiekvieno tuštinimosi naudokite drėgnas, bekvapes servetėles arba apsiprauskite šiltu vandeniu. Tai padės išvengti dirginimo.

  • Nenaudokite kietojo tualetinio popieriaus, nes jis gali sukelti mikroįtrūkimus ir skatinti uždegimą.

  • Venkite ilgai sėdėti tualete. Tai didina spaudimą tiesiosios žarnos venoms ir gali skatinti hemorojaus formavimąsi.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją?

Jei pastebėjote kraujavimą, skausmą ar kitus nemalonius pojūčius išangės srityje, nedelskite ir kreipkitės į specialistą. Koloproktologai gali ne tik nustatyti diagnozę, bet ir pasiūlyti efektyviausią gydymo būdą.

Greitas hemorojaus gydymas – kokios galimybės?

Šiuolaikinė medicina siūlo daugybę būdų, kaip galima greitai gydyti hemorojų. Tai gali būti minimaliai invazinės procedūros, tokios kaip:

  • Lateksinių žiedų uždėjimas. Ši procedūra skirta hemorojui, kuris dar nėra pažengęs. Ant išsiplėtusių venų uždedami specialūs žiedai, kurie blokuoja kraujo tiekimą ir leidžia audiniui sunykti.

  • Skleroterapija. Speciali medžiaga suleidžiama į hemorojaus audinį, sukeliant jo surandėjimą ir sumažinimą.

  • Lazerinė ar radiobangų terapija. Tai mažiau skausmingi metodai, padedantys greitai atsikratyti problemos.

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://gastrosveikata.lt/

Nors hemorojus yra dažna problema, jos galima išvengti laikantis paprastų kasdienių įpročių. Subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, tinkama higiena ir savalaikė medicininė pagalba gali apsaugoti nuo diskomforto ir skausmo. Jei vis dėlto susiduriate su šia problema, svarbu nedelsti ir kreiptis į specialistus, kurie padės rasti tinkamiausią sprendimą.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: