Nicolas Sarkozy / fb.com nuotr,

Taip pavadinto „Slaptų pasiklausimų“ ar„Paul‘o Bismuth‘o“ skandalo teismo procesas, turėjęs vykti nuo Lapkričio 23 iki Gruodžio 10 dienos, buvo atidėtas dėl su COVID-19 susijusių priežasčių.

Byloje figuruoja ne tik Prancūzijos prezidento pareigas 2007–2012 m. ėjęs 65-ių metų Nicolas Sarkozy, bet ir jo 65-ių metų advokatas Thierry Herzogas, bei 73-ių metų aukšto rango kasacinio teismo pareigūnas Gilbert’as Azibert’as, kurio prašymu dėl sveikatos priežasčių buvo atidėtas teisminis procesas. Šiuo metu pranešama, jog teismo procesas sustabdytas iki ketvirtadienio, kol laukiama medicininės Gilbert‘o Azibert‘o apžiūros.

Kaltinimai

„Slaptų pasiklausimų“ skandalas kilo dėl kaltinimų buvusiam Prancūzijos vadovui dėl korupcijos, paremtų slaptai įrašytais telefonų pokalbiais: teigiama, jog N.Sarkozy slaptuose telefoniniuose pokalbiuose su savo advokatu planavo suteikti postą Monake kasacinio teismo pareigūnui Gilbert’ui Azibert’ui. Manoma, jog „Paul‘o Bismuth‘o“ slapyvardžiu pasivadinęs prezidentas tai ketino daryti manais į vidinę informaciją apie su 2007 metų prezidento rinkimo kampanija susijusiu neteisėtu finansavimo tyrimu, vykusiu 2014 metais.

Šio tyrimo metu dėl kilusių neskaidrios veiklos įtarimų buvo aiškinamasi „L’Oreal“ paveldėtojos tariamas Liliane‘os Bettencourt financininis įsitraukimas į 2007 metų prezidento N.Sarkozy rinkimų kampaniją. Buvusiam prezidentui grėsmę kėlė ir dar viena tos pačios 2007 metų prezidentinės kampanijos nelegalaus financavimo iš Libijos byla, kurios metu buvo gautas leidimas slaptai įrašinėti N.Sarkozy pokalbius.

Be N.Sarkozy, vienintelis kitas teistas šalies vadas buvo Jacques Chirac‘as, dėl savo prastos sveikatos taip ir nepasirodęs teisme, 2011 metais vykusiame dėl fiktyvių darbo vietų skandalo .

Stiprus įtarimas

Pasak Prancūzijos teisminės institucijos „Le Parquet national financier“ Nicolas Sarkozy metodai gali būti lyginami su „patyrusių nusikaltėlių“ metodais.

Teigiama, jog slaptai įrašytuose pokalbiuose su savo advokatu N.Sarkozy kalbėdamas apie Gilbert’ą Azibert’ą ketina „ jam padėti“ ir „jį kilstelti“, tačiau po kelių dienų jo pokalbiuose tariamai atsisakoma „judėjimo pirmyn“. Spėjama, jog tada kaltinamieji galėjo suprasti, jog pokalbiai yra įrašinėjami.

N.Sarkozy , kaip ir kiti kaltinamieji, įnirtingai neigia „korupcijos paktą“, žada „kovoti“ ir tvirtina, jog jis nėra „supuvęs vagis“ .Buvęs prezidentas taip pat bandė užginčyti telefoninių pokalbių tarp advokato ir kliento įrašymą, kaip jų teisių pažeidimą ir nelegalų aktą. Kaltinamiesiems gresia iki 10 metų laisvės atėmimo ir bauda, siekianti iki 1 mln. Eurų.

Paryžiaus baudžiamasis teismas „nusprendė skirti medicininę ekspertizę“ buvusiam vyriausiajam magistratui, kuris bus pristatytas lapkričio 26 d., ryte. Tada teismas ketina priimti sprendimą dėl bylos atidėjimo.

Nors N.Sarkozy yra pasitraukęs iš politikos, jo dar laukia pavasarį vyksiantis teismas dėl savo 2012 m. prezidento rinkimamų kampanijos išlaidų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: