Filmo "Natural Born Killers" kadras

Jeigu neturite antrosios pusės, turbūt kartais pasvajojate apie ją. Kiek daug galėtumėt nuveikti, nukeliauti, išbandyti naujus dalykus ar tiesiog nesijusti vienišais ir turėti su kuo pasikalbėti, kai nieko daugiau nėra šalia. Šis filmas būtent apie tai, kaip du, vienodai beprotiški ir panašūs į vienas kitą žmones, suranda savo antraja širdies pusę. Eidami viena kryptimi, turėdami vieną tikslą, kartu keliauja per gyvenimą. Iš pirmo žvilgsnio tai tiesiog ideali meilės istorija, tačiau taip nėra. Jie žiaurūs nusikaltėliai, kurie yra pasiryžę bet kam. Tačiau jie išlieka iki galo kartu ir tai yra savotiškai romantiška.

,,Gimę žudyti“ (angl. Natural Born Killers, 1994) – kriminalinė drama, kurią režisavo amerikiečių rašytojas ir kino filmų kūrėjas Oliveris Stounas. Šio filmo istorija originaliai buvo parašyta kito garsaus režisieriaus Kventino Tarantino ir iš tiesų, filme galima justi šio režisieriaus dvasią. Tačiau taip jau buvo lemta, nors ir bandęs režisuoti juostą pats, K. Tarantino buvo priverstas parduoti scenarijų kino kompanijai ,,Warner Bros“. Su keliais kitais režisieriais O. Stounas perrašė scenarijų, padarė jį labiau ,,savu“ ir pristatė didžiajai auditorijai filmą tokį, kokį matome šiandien.

Pati filmo idėja O. Stounui kilo iš įvairių kriminalinių bylų, kuriose žiniasklaida ir televizija vienaip ar kitaip buvo įsitraukusi į visų atvejų baigtį. Taip pat medijos tapo vis labiau įtakingos ir priklausomos nuo vartotojiškumo, todėl per ją rodoma viskas, kas galėtų kelti reitingus. Su šiuo požiūriu, režisierius pakeitė filmo temą nuo vieno fokusuoto objekto, kaip meilės istorija, prie satyrinio pasakojimo ir apie žiniasklaidos įtaka mums.

Natural Born Killers 2

Filmas suksis aplink du veikėjus Mikį (akt. W.Harrelson) ir Melori (akt. J. Lewis) Noksus. Jie – beproto įsimylėję vienas kita pamišėliai, rodos yra sukurti vienas kitam. Veiksmas prasideda užkandinėje, kai Melori gundančiais judėsiais šoka viena, o jos mylimasis Maikis, tiesiog sėdi ir nekreipia į ją dėmėsio. Įėjus dviems vyrukams į užkandinę, jie iškart pastebi Melori ir nusprendžia išmėginti laimę ją ,,pakabinant“. Tik vienam iš vyruku bandant šokti kartu su Melorę, prasideda muštynės, kurios greit virstą ir į žudynių vietą. Šitaip yra padarytas pirmasis įspūdis, kokia žiauri ši porelė yra ir puikiai parodo kodėl su jais geriau neturėti jokių reikalų.

Natural Born Killers 4

Vėliau pasakojama kaip jiedu susipažino, kodėl jie išžudė Melorės šeimą, su kokiomis psichologinėmis traumomis jiems tenka susidurti, kadangi abu jų turi. Jie leidžiasi į kelionę be tikslo, žudo visus, kurie tik jiems užkliūna, net važiuodami gatve jie renkasi savo aukas. Tačiau viskam ateina pabaiga ir juos sučiumpa pareigūnai bei įkalina už grotų. Jais susidomi žurnalistas Veinas (R.Downey, Jr.), kuris kurią laidą apie nusikaltėlius ir žinoma, jis nori interviu savo laidai iš pačių mylimiausių nusikaltėlių šalyje. Šis interviu taps legendiniu, bus transliuojamas gyvai ir žiūrovai, stebintys šį interviu, nepamirš niekada.

Pasakojimas sudarytas iš dviejų dalių, pirmojoje dalyje supažindinama su veikėjais, jų gyvenimu, o antrojoje labiau kreipiamas dėmesys į žiniasklaidą, ką dėl reitingų pasiryš padaryti žurnalistas Veinas nesuvokdamas to kainos.

Natural Born Killers 0

Šiame filme tikrai išvysime pažįstamu veidų ir pavardžių. W. Harrelson‘as, kuris vaidino Maikį, vaidino įsimylėjusi, rūpestingą vyrą, bet tuo pačiu ir šaltakraujiška žudiką, kuris nė nemirktelėjęs gali nuspausti ginklo svirtį. Jis yra vienas iš tų aktorių, kuris įsikūniją į veikėją 100 procentų, jog niekas nė nedrįstų suabejoti, kad galėtų suvaidinti kitaip. Tačiau netgi jo veikėjas šiame filme nublanksta prieš kolegę J. Lewis, kuri vaidina Melori. Ji ne viename interviu prisipažino, jog daugelyje scenų ji tiesiog improvizavo tekstą ir jai puikiai tai pavyko. Nors jos personažas reikalavo būti pašėlusiai, šiek tiek išprotėjusiai, apimtai pykčio ir isterijos, bet kartu ir ,,free spirit“ (angl. laisvos sielos), jai puikiai pavyko susitvarkyti su vaidmeniu. J. Lewis paskutinį kart vaidino 2015 m. ir šiuo metu yra labiau susitelkusi į muzikinę, o ne aktorinę, karjerą. Taip pat galime išvysti ir nuostabųjį R. Downey Jr., jis vaidino žurnalistą Veiną. Egoizmas, garbės troškimas, baimė – viskas matosi ekrane. Na, suvaidinti savimyla nereikalauja daug pastangų, tačiau veiksmas, kuris vyksta kalėjime, įtampa, šūviai, chaosas, tokioje aplinkoje tikrai galima pasimesti. Aplinka reikalauja meistriškumo ir šis aktorius taip pat susitvarko su vaidmeniu puikiai, nors jis eterio laiko gauna tik antroje filmo pusėje. Jo kolega T. L. Jones taip pat vaidina antroje filmo dalyje, jis čia kalėjimo viršininkas Vardenas, dešimto dešimtmečio tikras ,,bosas“, kuriam svarbu labiau jo reputacija, nei pati įstaiga. Vaidmuo paprastas, bet suvaidintas gerai. Aktorių grupė surinkta puiki, tačiau pats filmas savotiškas, galėčiau priskirti tai kategorijai arba patinka – arba nekenti.

Natural Born Killers 5

Šis filmas nepaneigiamai turi itin išskirtinę savitą stilistiką. Jis nufilmuotas ir sumotuotas šiek tek psichodeliniu būdu, matomos juodos ir baltos spalvos, animaciniai elementai ir kitos neįprastos spalvų schemos. Naudojami įvairūs kameros kampai, filtrai, kameros lęšiai, specialūs efektai. Šių efektų matyti visame filme, dažnai galima nesuprasti kodėl jie būtent ten yra, kaip pavyzdžiui, scenos, kurios vyksta kambaryje, pro langa matomas neįprastas vaizdas, o besikeičiantys peizažai, formos, neaiškūs dalykai. Taip pat įvairiose scenose keičiasi fono spalva, kadangi pagrindiniai veikėjai turėjo psichologinių problemų bei vartojo ,,grybukus“, tikriausiai nesuvokė kur tikrovė, o kur fantazijos. Tad interpretuoti galima visaip, kiekvienas filmas yra meno kūrinys, o meną suvokti skirtingai yra netgi būtina. Nuobodu žiūrint šį filmą tikrai nebus.

,,Gimę žudyti“ – neįprasta meilės istorija su riebiu žiaurumo prieskoniu. Nepatogi juosta arba jums patiks, arba manysite, jog tai visiška nesąmonė. Ir išties, menas neturi patikti visiems, juo labiau, jog šiai juostai jau per 20 metų. Tačiau aktoriai, pati istorija gali jus tikrai sudominti ir įtraukti.

Taip pat skaitykite: TOP 10 praėjusio amžiaus filmų, kurie itin aktualūs ir šiomis dienomis

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: