Donaldas Trumpas ir Jamesas Davidas Vance‘as/EPA-ELTA nuotr.

Kadaise Jamesas Davidas Vance’as sakė, kad niekada nemėgo Donaldo Trumpo ir, kad niekada nebus „Trumpo vyrukas“, šių metų liepos 15 d. tapo to pačio, kaip jis yra įvardinęs, „Amerikos Hitlerio“ pasirinktu viceprezidentu. Iš jo ankstesnių pasisakymų, galima suprasti, kad šis įvykis nieko gero nežada Ukrainai.

„Po ilgų svarstymų ir apmąstymų bei atsižvelgiant į daugelio kitų didžiulius talentus, nusprendžiau, kad asmuo, geriausiai tinkantis užimti Jungtinių Valstijų viceprezidento pareigas, yra Ohajo valstijos senatorius J.D. Vance‘as“, – rašė Trumpas savo socialinio tinklo „Truth Social“ svetainėje.

Respublikonų kandidatas į prezidentus paskambino Ohajo senatoriui ir pasiūlė jam viceprezidento postą vos 20 minučių prieš paskelbiant šią naujieną. Tad, perspektyvi Trumpo administracija dabar turi daug energingesnį atstovą, kuris skatins Trumpo skepticizmą Ukrainos ir Europos atžvilgiu, skatindamas partijos agresyvią prekybos ir užsienio politiką visame pasaulyje.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje ir „Freeman Spogli Institute for International Studies“ direktorius Michaelas McFaulas sakė: „Praeitą pavasarį senatorius Vance’as buvo vienas iš pagrindinių, pasisakiusių prieš naująjį pagalbos paketą Ukrainai ir yra pareiškęs savo nešališkumą karo eigai.“ Dar jis pridūrė: „Pasirinkdamas Vance’ą viceprezidentu, Trumpas patikslino labai aiškų užsienio politikos pasirinkimą Amerikos balsuotojams lapkritį.“

Vasarį vykusioje Miuncheno saugumo konferencijoje Ohajo senatorius pristatė kalbą, kurią jo paties komanda vadino „skatinimu Europai atsikvošėti“. Joje jis menkino Rusijos lyderio keliamą grėsmę Europai ir sakė, jog JAV nesugebės pagaminti pakankamai ginklų, kurių reiktų Ukrainai, jei karas užsitęstų.

„Aš nemanau, kad Vladimiras Putinas Europai kelia egzistencinę grėsmę, bet pagal tai, kokią grėsmę jis kelia, Europa vis tiek turi agresyviau rūpintis savo saugumu“,- teigė J. D. Vance‘as.

Vance’as taip pat sakė, kad jis tiki, jog Ukrainos karas „baigsis derybomis“ – požiūris, kurį, matomai, palaikė ir Vengrijos Ministras Pirmininkas Viktoras Orbanas. Viktoras, keliaudamas „taikos misijos“ tikslais į Maskvą ir Mar-a-Lagą, rašė, jog Trumpas po rinkimų iškart pradės veikti kaip „taikos brokeris“, dar prieš inauguraciją.

Serhiy Kudelia, Bayloro Universiteto politikos mokslų profesorius, „X“ platformoje skelbė: „Taip, Trumpas galiausiai nustatys Ukrainos politiką. Tačiau Vance’o pasirinkimas mums pasako viską, ką turime žinoti apie tai, kaip Trumpas norės elgtis su Ukraina tapęs prezidentu: Ukraina netaps NATO nare, karinė ir ekonominė pagalba bus nutraukta ir Zelenskis bus priverstas sėstis prie „derybų“ stalo su Putinu.“

Viešumoje Vance‘as kritikavo JAV pagalbos paketus Ukrainai ir ragino ją derėtis su Rusija, nors Ukraina ir pasisakė prieš derybas. Jis apkaltino Biden‘o administraciją iki smulkmenų kontroliuojant Izraelio karą Gazos ruože ir sakė, jog Amerika turėtų leisti Izraeliui „[…] iš tiesų pabaigti ką pradėjo.“

Jis pasisakė už Kinijos stabdymą, sakydamas, jog Amerika buvo „per daug pasklidusi“ Europoje ir ragino agresyvius prekybos apribojimus bei intelektinės nusavybės apsaugą nuo Kinijos. Be to, jis reikalavo Europos šalių NATO mokėti didesnę dalį savo BVP, šiemet rašydamas: „Jungtinės Amerikos Valstijos per ilgai teikė Europai saugumo antklodę.“

Pranešama, kad pagrindiniai rėmėjai paskutinėmis valandomis stengėsi užsitikrinti Vance’o nominaciją. Anot „Axios“, tarp jų buvo ir Elonas Muskas, Tuckeris Carlsonas ir Davidas Sacksas. Visi trys skeptiškai žiūrėjo į Joe Bideno paramą Ukrainai ir Respublikonų nacionaliniame suvažiavime Sacksas nuo scenos sakė, jog Bidenas „[…] išprovokavo, taip, išprovokavo rusus įsiveržti į Ukrainą kalbomis apie NATO plėtrą.

 

Jamesas Davidas Vance`as/ EPA-ELTA nuotr.
Jamesas Davidas Vance`as. EPA-ELTA nuotr.

Jis pasisakė už Kinijos stabdymą, sakydamas, jog Amerika buvo „per daug pasklidusi“ Europoje ir ragino agresyvius prekybos apribojimus bei intelektinės nusavybės apsaugą nuo Kinijos. Be to, jis reikalavo Europos šalių NATO mokėti didesnę dalį savo BVP, šiemet rašydamas: „Jungtinės Amerikos Valstijos per ilgai teikė Europai saugumo antklodę.“

Pranešama, kad pagrindiniai rėmėjai paskutinėmis valandomis stengėsi užsitikrinti Vance’o nominaciją. Anot „Axios“, tarp jų buvo ir Elonas Muskas, Tuckeris Carlsonas ir Davidas Sacksas. Visi trys skeptiškai žiūrėjo į Joe Bideno paramą Ukrainai ir Respublikonų nacionaliniame suvažiavime Sacksas nuo scenos sakė, jog Bidenas „[…] išprovokavo, taip, išprovokavo rusus įsiveržti į Ukrainą kalbomis apie NATO plėtrą.“

Taip pat daugelis mano, kad Jameso Davido Vance’o pasirinkimas gali padėti padidinti rinkėjų aktyvumą Trumpui per lapkričio 5 d. vykstančius rinkimus, ypač kai kuriuose „Rūdžių juostos“ valstijose, kur greičiausiai bus nuspręsta rinkimų baigtis. Ohajo gyventojas yra labai populiarus tarp Respublikonų kandidato rėmėjų, o jo populistinė žinutė puikiai tinka valstijoms, kurios turi reikšmingą darbininkų klasės baltųjų gyventojų skaičių ir nukentėjo nuo deindustrializacijos.

 

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: