Aleksejus Navalnas / EPA-ELTA nuotr.

Diktatorius Vladimiras Putinas pasirašė teisės aktą, draudžiantį visiems, turintiems ryšių su tariamai „ekstremistinėmis“ organizacijoms dalyvauti rinkimuose. Tai užkirto įkalintojo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno komandai, dalyvauti Dūmos ir bet kokiuose kituose rinkimuose.

Režimui pavaldus teismas Maskvos teismas trečiadienį pripažino Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įsteigtą antikorupcinį fondą, Piliečių teisių gynimo fondą ir A. Navalno regioninius štabus ekstremistinėmis organizacijomis

Šalies konstitucijai prieštaraujantys rinkiminiai Rusijos įstatymų pasikeitimai draudžia lyderiams, rėmėjams ir kitiems „ekstremistinių“ grupių nariams siekti pareigų 3-5 metų laikotarpiams, atsižvelgiant į jų statusą.

Šis rinkiminis draudimas tiesiogiai paveikė Aleksėjaus Navalno sąjungininkų, pavyzdžiui, Antikorupcijos fondo (FBK) teisininkę Liubov Sobol, galimybes rugsėjo mėnesį kandidatuoti į Valstybės Dūmą.

Tai taip pat paveikė ir dešimtis tūkstančių rusų, kurie finansinėmis aukomis palaikė Navalno politinius tinklus ir FBK.

Rinkiminis draudimas galioja atgaline tvarka, net ir finansiniams donorams 1-3 metus iki teismo sprendimo, skelbiančio, jog organizacija yra „ekstremistinė“.

Draudimas įsigalioja iš karto, o Maskvos teismo sprendimo pažymėti Navalno politinius tinklus kaip „ekstremistines“ organizacijas tikimasi jau kitą savaitę.

Navalno sąjungininkai pasiryžę plėtoti savo „Sumanaus balsavimo“ strategiją, siekiančią šio rugsėjo parlamento rinkimuose nuversti Putiną palaikančius valdančiosios partijos narius nepaisant draudimo. Tačiau, kad tai pasiteisins, šansai itin menki.

Vladimiras Putinas / EPA-ELTA nuotr.

Putinas įstatymą pasirašė būtent Aleksėjaus Navalno 45-ojo gimtadienio dieną ir praėjus lygiai mėnesiui po to, kai Kremlių palaikantys įstatymų kūrėjai pateikė šį pasiūlymą Valstybės Dūmai.

Taip pat šis draudimas atsirado visai netrukus po to, kai su Navalnu nesusiję opozicijos asmenys buvo sulaikyti dėl įvairių kaltinimų, kuriuos Kremlius vadina „nepolitiniais“, ir kuriuos kritikai sumenkina kaip dėl šio rudens rinkimų kylančių nesutarimų dalį. Šią savaitę vienas opozicijos flagmanų, politikas Dmitrijus Gudkovas buvo priverstas paliti savo šalį ir išvykti į Ukrainą.

Aleksėjus Navalnas, kuris sausio mėnesį sugrįžo į Rusiją po to, kai praėjusią vasarą vos išgyveno beveik mirtiną apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga, atlieka dviejų su puse metų bausmę kalėjime už senus kaltinimus apgaule, kuriuos jis vadina politiškai motyvuotais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: