Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Dešimtys tūkstančių gėjų teisių aktyvistų sekmadienį išėjo į Paryžiaus gatves, ragindami priimti tos pačios lyties asmenų santuokas įteisinantį įstatymą, likus dviem dienoms iki svarbių parlamento debatų šiuo dideles aistras kurstančiu klausimu.

Mojuodami vaivorykštės spalvų vėliavomis ir nešdami plakatus su užrašais, tokiais kaip “Už lygybę – dabar, prieš diskriminaciją – visada”, demonstrantai stengėsi atkreipti dėmesį į šią problemą, praėjus lygiai dviem savaitėms po to, kai šimtai tūkstančių žmonių susirinko Prancūzijos sostinėje protestuoti prieš vyriausybės planus įteisinti gėjų santuokas ir suteikti jiems galimybę įsivaikinti.

Dėl siūlomo įstatymo, kuriam griežtai prieštarauja centro dešinioji opozicija Katalikų Bažnyčia ir apie 5 mln. narių turinti Prancūzijos musulmonų bendruomenė, bus diskutuojama parlamente antradienį.

Gėjų teisių gynėjai Gastonas Pelot (Gastonas Pelo) ir jo žmona Andree Pelot (Andrė Pelo), abu 68 metų, sakė prisidėję prie sekmadienį vykusių eitynių, palaikydami “savo idėjas, lygybę ir mūsų sūnų (gėjų)”, pridūrę, kad gėjų teisė į santuoką yra “akivaizdi”.

Policija nurodė, kad sekmadienį vykusioje demonstracijoje dalyvavo apie 125 tūkst. žmonių, o organizatoriai teigė, kad jų buvo 400 tūkstančiai. Demonstrantų buvo daugiau nei per ankstesnes eitynes, tačiau vis tiek gerokai mažiau negu žmonių, susirinkusių protestuoti prieš gėjų santuokas sausio 13 dieną.

Gėjų teisių šalininkų eitynėms palaikymą išsakė premjeras Jeanas Marcas Ayrault (Žanas Markas Airo), kuris šeštadienį pareiškė, jog “nėra jokių abejonių”, kad įstatymas dėl lygių teisių sudaryti santuokas bus priimtas.

“Šis įstatymas bus priimtas, ir didele dauguma”, – teigė jis.

Pasiūlytas įstatymas susijęs su prezidento Francois Hollande’o (Fransua Holando) pažadais, duotai per jo rinkimų kampaniją praeitais metais.

Socialistas lyderis atmetė oponentų raginimus surengti referendumą dėl šio prieštaringai vertinamo klausimo, ir jau užsirašė dalyvauti svečiu vienoje iš pirmųjų Prancūzijos gėjų santuokų, kuri turėtų būti įregistruota, jeigu naujasis įstatymas pradės veikti vėliau šiais metais.

Nors Prancūzijoje ištisus mėnesius vyko protestai, apklausos rodo, jog dauguma šalie žmonių palaiko teisę susituokti tos pačios lyties asmenims.

Neseniai viešosios nuomonės tyrimų agentūros “Ifop” atlikta apklausa parodė, kad 63 proc. respondentų palaiko gėjų sąjungas. Tačiau nuomonės labiau išsiskyrė, ar tos pačios lyties asmenų poroms turėtų būti suteikta teisė įsivaikinti: 49 proc. apklaustųjų sakė tam pritariantys, o 51 proc. buvo nusistatę prieš.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: