© Ievos Gabrėnaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Orui vis labiau šąlant ir tamsiam paros laikui užvaldant mūsų gyvenimus vis daugiau laiko praleidžiame namuose ar uždarose patalpose, kur šilta ir jauku. Tad šaltos ir drėgnos dienos popietei norėjosi kažko mielo ir ramaus…

Kadangi skrandis pradėjo rodyti savo kaprizus, o atvėrus šaldytuvo dureles geriausiu atveju galėjau rasti sūrio gabalėlį, nusprendžiau save palepinti. Kibau žaviam kompanionui į parankę ir nutariau, jog šiandien būsiu dama bei keliausiu į vieną prabangiausių restoranų Kaune – „Portofino“.

Restoraną pastebėti nesunku jis Savanorių prospekto pabaigoje esančiame dideliame pastate, kuriame įsikūręs viešbutis ir sveikatingumo centras „Hermis“. Įėjus pro duris mūsų niekas nepasitinka, tad lūkuriuojame. Restorane klientų nemažai, daugiausia šeimos, pagyvenę žmonės, esame vienintelė pora. Po kelių akimirkų išeina padavėjas ir šūkteli, kad galime prisėsti kur norime tad susižvalgę sėdame prie stalelio arčiau lango. Už kelių sekundžių prieina padavėjas jau nešinas meniu.

Atsivertus meniu kainos gali šiek tiek išgąsdinti, tačiau prieš keliaudami čia žinojome jog „Bella Italia“ kainų čia nebus, be to ir restorano lygis aukštesnis. Visgi pirmasis įspūdis nėra toks šokiruojantis ir baisus. Užkandžių kainos svyruoja nuo 8 iki 30 litų, priklausomai nuo to ko širdis geidžia. Karštieji patiekalai priklausomai ar tai mėsa, žuvis ar jūros gėrybės – 15-60 lt, 60 litų kainuojantis stebuklas, tai jautienos filė kepsniai. Ir nors mano kompanionui varvėjo seilė bežiūrint į meniu, visgi nutarė apsistoti ties kuklesniu kiaulienos variantu.

© Ievos Gabrėnaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Taigi praktiškai mirdami iš bado nutariame jog vien antrais patiekalais neapsieisime ir iš užkandžių meniu užsisakome „Pakrantės jūros gėrybių asorti“ su džiovintų pomidorų „Ajoli“(22,90 LT).  Laukimas užtrunka geras 15 minučių ir nors tai mums atrodo tarsi amžinybė, tikime jog tokio lygio restorane, maistas gaminamas nuo „nulio“. Patiekalas atkeliauja įdomiai pateiktas, ant lėkštutės popieriniame įpakavime ir maloniai nustembame, nes kiekis tikrai nemažas. „Ajoli“ skonis primena naminį majonezą su džiovintais pomidorais, skanu. Jūros gėrybių asorti skani ir traški, tačiau asorti sudaro tik krevetės ir kalmarų žiedai, gaila sudėtis nėra nurodyta meniu.

© Ievos Gabrėnaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Po skanaus ir sotaus užkandžio laukiame antrųjų patiekalų. Mano užsakymas – vištienos krūtinėlė įdaryta mėlynuoju pelėsiniu sūriu ir kriaušėmis (21,90 LT), mano kompaniono – „Girtas“ kiaulienos nugarinės kepsnys (21,50 LT). Kaip mus informuoja padavėjas garnyrą reikia užsisakyti atskirai, nustembame ir pavartę meniu išsirenkame garuose virtų daržovių ir ryžių, be abejo už papildomą mokestį. Patiekalai atkeliauja neilgai trukus. Mano vištiena nuostabi, tirpstanti burnoje, o pelėsinis sūris ir kriaušės suteikia pikantiškumo ir egzotikos. Tačiau tai nėra šauniausia – viską vainikuoja nepaprasto skonio kriaušė, virta raudonajame vyne, nors ir skamba juokingai, tačiau tokio gėrio nesu valgiusi. Draugo „Girtas“ kepsnys irgi skanus, nors vyriškui skrandžiui šiek tiek mažokas, tačiau nepaisant to yra skanus ir neplaukia vyno padaže. Po kepsniu randamas siurprizas – itin skaniai paruošti špinatai, kuriuos paragavusi labai noriu atimti. Visumoje antrieji patiekalai labai skanūs ir sotūs, pavalgę mąstome kokiu būdu sutalpinti desertą.

© Ievos Gabrėnaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Pilvams įsirėžus į diržus nutariame, kad daugių daugiausiai įveiksime vieną desertą pusiau, tad užsisakome itin patraukliai skambantį „Cukotino“ – vanilinio, šokoladinio ir avietinio kremo asorti su saldžiarūgščiu maskarponės sūrio padažu (9,90 LT). Padavėjas maloniai pasiteirauja ar valgysime abu ir atneša desertą su dviem šaukšteliais. Ledinėje taurėje pateikiamas desertas ne tik atrodo gražiai, bet ir yra labai skanus, o aviečių kremas tiesiog dieviškas.

Taigi užpildę savo skrandžius skaniu maistu jaučiamės patenkinti, nors ir turėtume būti tokie, juk sąskaita buvo tikrai nemaža – 99,40 LT dviems žmonėms. Ar gailimės? Tikrai ne, kadangi žinojome jog kainos čia nėra pačios mažiausios, taip pat norėjome jaukios ir malonios vietos su skaniu maistu ir aukšto lygio aptarnavimu.

© Ievos Gabrėnaitės nuotr. / KaunoZinios.lt

Maistas:5 Puikus, skanus maistas, atitinkantis savo kainą ir pateisinantis lūkesčius.

Aplinka: 4 Restorano vidus yra dekoruotas gražiu senosios Italijos interjeru, autentiški baldai atgabenti iš Italijos antikvariatų, tačiau vienintelis trūkumas – restorano lokacija, kuri tikrai nėra patraukliausia Kauno vieta.

Aptarnavimas: 5 Mus aptarnavęs padavėjas buvo itin paslaugus ir paisė etiketo. Stalo įrankiai buvo išdėliojami kaip priklauso, o nesumetami į kokį krepšelį (tai teko matyti ne viename restorane). Mano kompanionas nekalba lietuviškai, tad man bepradedant vertėjauti, padavėjas užbėgo už akių ir sklandžia anglų kalba ėmė dėstyti meniu subtilybes.

Verta apsilankyti: 5 Tai vienas iš nedaugelio Kauno restoranų, kuriame dera aukšto lygio virtuvė ir maloni aplinka.

Galutinis įvertinimas:

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: