Beveik pusė britų mano, kad Harry‘is ir Meghan turėtų netekti hercogo ir hercogienės titulų. EPA-ELTA nuotr..jpg

Paskutiniu metu spaudimo iš visuomenės netrūkstančiam Sasekso hercogui dar vienas smūgis – plinta peticija, kuri ragina princą atsisakyti karališkųjų titulų. Šią peticiją pasirašė daugiau nei 27 000 žmonių. Beveik pusė Didžiosios Britanijos gyventojų (44 proc.) mano, kad iš karalienės Elžbietos II anūko ir jo žmonos hercogienės Meghan turėtų būti atimti karališkieji titulai.

Internetinės peticijos iniciatorė – karališkosios šeimos ekpertė Lady Colin Campbell, knygos „Meghan and Harry: The Real Story“ ir kitų knygų autorė. Peticijos esmė – kviesti princą Harry savanoriškai atsisakyti ir atiduoti savo karališkus titulus ir rangą. Pradėdama šią peticiją, ponia Colin teigė, kad princui atsisakius savo titulų, Sasekso hercogas išlaisvėtų nuo „konstitucinių konfliktų“ ir leistų jam „pasilikti asmeniniams įsitikinimams“ kaip visiškai privačiam JAV gyvenančiam piliečiui, neturinčiam jokių oficialių ryšių su karališkąja šeima.

Peticijos aprašyme paaiškinta: „Būdamas privatus pilietis, neturintis karališkojo laipsnio ar titulo, princas Harry galės tikėti savo asmeniniais įsitikinimais, kas ir yra visų privačių piliečių teisė, be galimybės iš to pakenkti monarchijos. Harry galės laisvai reikšti savo įsitikinimus, kad ir kokie prieštaringi būtų, be nuosmukio, kuris kitu atveju yra neišvengiamas tol, kol jis turi karališką statusą “.

Ši peticija neragina karalienės veikti, veikiau Sasekso hercogo paprašyti jos atsisakyti savo titulų.

Šis žingsnis, kaip teigia Campbell: „Išspręs konfliktus, kurie kitu atveju būtų neišvengiami“.

Ji sakė: „Jo savanoriškas atsistatydinimas išspręs konfliktus, kurie kitu atveju būtų neišvengiami. Leis jam iškelti aukščiau asmeninius interesus vietoj nacionalinių, tarptautinių. Šiuo procesu jis gali atgauti pagarbą.“

Karališkojo gyvenimo komentatorė mano, kad princas Harry, atsisakydamas karališkųjų titulų, pasirinktų „orų sprendimą“.

Leidiniui „Daily Star“ Colin Campbell sakė: „Tai orus sprendimas visiems suinteresuotiesiems. Nieko nežeminantis ir visus apsaugantis. Manau, kad tai humaniškas būdas išspręsti labai apgailėtiną situaciją “.

Prieš metus princas Harry ir jo žmona Megan Markle persikėlė į JAV, nutraukdami bendrą gyvenimą su karališkąją šeima. Per šį laiką Meghan ir Harry save išbandė ne vienoje komercinėje veikloje. Dalį jų karališkoji pora reklamuoja prisistatydami Sasekso hercogais. Karališkosios šeimos apžvalgininkas Richardas Fitzwilliamsas teigia, kad į komercines veiklas nėrę princas Harry ir Meghan siekia karališkajai šeimai parodyti, jog yra nepriklausomi.

Pasak Campbell, jog princui praradus titulus, Harry gyvenimas nenukentėtų. Ji mano, kad jis yra pakankamai didelis ir žinoma prekės ženklas, kurio nereikia vadinti kunigaikščiu, ir paprasčiausiai paaiškintų, kad jis kalba ir veikia kaip individas, o ne karališkosios šeimos narys.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: