© Wikimedia Commons / Denis_Bochkarev nuotr.

Pussy Riot – Rusijos feminisčių pankroko grupė iš Maskvos, garsėjanti savo nesankcionuotais viešais koncertais tam neskirtose vietose: metro stotyse, ant troleibusų, policijos nuovados stogo, Raudonojoje aikštėje, Kristaus Išganytojo katedroje. Grupė susikūrė 2011 m. rugpjūčio mėn. Jos sudėtyje yra kelios narės, kurios paprastai prisistato vien pseudonimais. Tiek koncertų metu, tiek spaudos konferencijose savo veidus merginos slepia po margaspalvėmis megztomis kaukėmis, be to, net ir žiemą vilki ryškiaspalves sukneles bei pėdkelnes.

Grupės narės save priskiria „trečiajai feminizmo bangai“, savo pažiūras apibūdina kaip kairiosios pakraipos antiautoritarizmą. Gyvenime ir kūryboje propaguoja kūrybos ir minčių laisvę, nonkonformizmą, asmenybės prioritetą prieš „valdžios mašiną“, moterų lygiateisiškumą. Pasisako prieš šovinizmą, jėgos kultą.

Šį kartą, tarsi pro mikroskopą, Nadya Tolokonnikova tyrinės siaubingas kalėjimo sąlygas visame pasaulyje. Pussy Riot narė savo asmenine patirtimi nori atskleisti šiandieninių kalėjimo sąlygų žiaurumą, ir skatinti kalėjimų reformas.

Manau, aš naudoju visas įmanomas priemones, kad pritraukčiau žmones prisidėti prie kalėjimo reformos. Žinau, kad kalėjimas tai grynas siaubas, ir niekas nenusipelno tokių gyvenimo sąlygų, net jei padarė nusikaltimą. Aš turiu omeny, gal kažkas ką nors pavogė, nes jiems trųko maisto, jie badavo, o dabar jie miršta kalėjime be jokių vaistų. ŽIV užsikrėtusiems žmonėms nėra galimybės įsigyti vaistų, jie turi supuvusią koją ir supuvusias rankas, ir niekas negali jiems padėti. – sako Tolokonnikova.

Pussy Riot

© Vilmanto Ramono nuotr. / KaunoZinios.lt

Mes negyvename tobulame pasaulyje. Yra tam tikrų teismų padarytų klaidų, o kai kuriose šalyse teismai ir teisėsaugos institucijos yra sugadintos. Kiekvienas gali atsidurti už grotų, ir manau, kad geriau tiesiog siekti kalėjimo reformos ir apsisaugoti nuo tokios vietos.

Paklausus, kokių reformų siekia moteris, ji atsako, kad norėtų matyti žmogiškųjų sąlygų pokyčius. ,,Žinoma, tai priklauso nuo skirtingos šalies. Europos šalyse yra keletas kalėjimų, ypač Skandinavijoje, kurie daug pasiekė. Pvz., Nyderlanduose ir Estijoje aš mačiau, kaip jie pereina nuo seno modelio prie naujo. Šie [kaliniai] gali pasirinkti, ką jie nori daryti. Jie negali palikti kalėjimo, bet jie gali skaityti Dostojevskį, jie gali skaityti Bibliją, jei nori.“.

,,Šiuo metu mes diskutuojame, tariamės. Mes norime padaryti gana realistišką pasirodymą, galbūt su kai kuriais metaforiniais simboliniais elementais. Tai yra procesas. Kai pradėsime dirbti, pasirodymas gali pasikeisti eigoje, gali atsirasti naujų, netikėtų elementų. Tikimės, kad oficialiai pasirodymas bus pasiekiamas auditorijoms lapkričio mėnesį. Gal būt ir šiek tiek vėliau. Mums liko savaitė lėšų surinkimui, ir labai viliuosi, kad pinigų suma stebuklingai išaugs. Aš ir mano komanda norime, kad tai būtų kuo greičiau, ir kad pasirodymas būtų maksimaliai prasmingas.“ – Pussy Riot  narė Nadya Tolokonnikova.

Taip pat skaitykite: Rėkianti Pussy Riot revoliucija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: