© Wikimedia Commons nuotr.

Britų komikas, filmo „Boratas“ žvaigždė Sacha Baron Cohen‘as ir jo žmona aktorė Isla Fisher paaukojo 1 milijoną JAV dolerių norėdami padėti Sirijos pabėgėliams.

Cohen‘as ir Fisher paaukojo 500,000$ labdaros organizacijai „The Saturday Times Christmas appeal“ tam, kad padėtų apsaugoti vaikus nuo Sirijoje vis labiau aktualesniu tampančio tymų protrūkio.

Taip pat, tokią pati suma yra aukojama Internacionaliniam Gelbėjimo Komitetui (International Rescue Committee) tam, kad būtų suteikta pagalba pabėgėliams Sirijoje bei kaimyninėse šalyse bei pagerinta sveikatos apsaugos sistema, sanitarinės sąlygos bei suteiktos pastogės.

Cohen‘as ir Fisher nėra vienintelės įžymybės, kurios prisidėjo norint padėti Sirijos pabėgėliams pastaraisiais mėnesiais. Aktorė Angelina Jolie parašė savo asmeninį komentarą rugsėjį išėjusiame „The Times“.

„Per pastarąjį laikotarpį nebuvo didesnio poreikio tokiai lyderystei, kuri efektyviai kovotų su pasaulinės pabėgėlių krizės pasekmėmis,“ rašė ji. „Sirijos konfliktas sukėlė žmonių kančios bangą, kuri nušlavusi savo regioną, pasiekė ir Europos krantus. Sirijos piliečiai stengiasi pabėgti nuo bombų, cheminių ginklų, prievartavimo bei žudynių. Jų šalis tapo žudynių lauku.“

Taip pat aktorius Edward‘as Norton‘as šį mėnesį paaukojo 400,000$ Sirijos pabėgėliams. Filmo „Birdman“ žvaigždė buvo sujaudintas iki ašarų, kai socialinis tinklapis „Humans of New York“ pasidalino vieno vyro istorija (vadinamo Mokslininku), kurioje pasakojama kaip vyras per Sirijoje vykusius bombardavimus neteko žmonos ir dukros, o dabar grumiasi ir su skrandžio vėžiu. Nuo to laiko vyras persikėlė gyventi į Mičigane esantį miestą – Troy.

Ši istorija buvo tokia sukrečianti, jog netgi JAV prezidentas B. Obama paliko komentarą Facebook paskyroje, vadindamas Mokslininką bei jo šeimą įkvėpimu visiems.

Aktorius E. Norton‘as nusprendė imtis atitinkamų veiksmų bei kreipėsi į „Humans of New York“ įkūrėją Brandon‘ą Stanton‘ą, prašydamas pagalbos surinkti pinigų Mokslininkui.

„Vakar sulaukiau elektroninio laiško iš Edward‘ Norton‘o, kuriame jis klausė ar būtų įmanoma pradėti akciją, kad būtų surinkti pinigai Mokslininkui,“ rašė B. Stanton‘as. „Aš pasakiau: ‚Aišku, kad galima Edward‘ai Norton‘ai. Beje tavo pasirodymas „Birdman“ buvo fantastiškas. Ir dar, susitikime.‘ Aš labai retai esu sujaudinamas kokios nors istorijos taip, kaip man sujaudino to vyro istorija. Jo gyvenimas buvo pilnas tragiškų įvykių, tačiau viso interviu metu jis pabrėždavo, jog nori padėti žmonijai.“

Norton‘as vėliau rašė pinigų rinkimo tinklapyje „Crowdrise“, „Šis vyras išgyveno ne vieną skaudžią netektį, kurios palaužtų daugumos žmonių dvasią, tačiau nepaisant to, jis ir toliau nori prisidėti prie pasaulio gerinimo. Jei mes nepriimsime tokių žmonių kaip jis į savo bendruomenes bei neskatinsime tokių didingų svajonių įgyvendinimo, tada mes nesame tokia didinga šalis kokia galvojame esanti. Nutildykime balsus savo galvose, kurie liepia bijoti pabėgėlių ir parodykime šiam vyrui bei jo šeimai iš kokio kelmo mes spirti. Parodykime, jog šalis, pastatyta iš čia atkeliavusių imigrantų pastangų bei svajonių, vis dar tiki drąsiais žmonėmis, kurie atvyko čia tikėdamiesi geresnio gyvenimo.“

Šios akcijos metu buvo surinkta daugiau negu 400,000$. Vidutinė auka siekė tik 29$, kuri parodo nemažą skaičių žmonių, nusprendusių prisidėti prie šios akcijos.

Norton‘as nori, jog žmonės žinotų, jog šios paramos akcijos ėmėsi visai ne dėl politinių priežasčių, nors ir buvo minėjęs, jog politikų nusistatymas prieš pabėgėlius yra ciniškas.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: