Kim Jong Unas

Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas visiškai uždarė Kaesongo miestą netoli sienos su Pietų Korėja. Ten buvo rastas asmuo su COVID-19 simptomais. „Baisus virusas“ galimai pasiekė šalį, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Jei asmuo bus oficialiai paskelbtas koronaviruso pacientu, tai bus pirmasis atvejis Šiaurės Korėjoje. Šalis tvirtai pareiškė, kad viruso atvejų iki šiol nebuvo. Tai glumina išorės ekspertus.

Miesto izoliacija buvo paskelbta penktadienio popietę. Oficiali Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra pranešė, kad įtariamas viruso pacientas yra bėglys, kuris prieš trejus metus pabėgo į Pietų Korėją, o praėjusios savaitės pradžioje nelegaliai grįžo į Šiaurės Korėją.

KCNA teigė, kad kvėpavimo takų sekrecija ir kraujo tyrimai parodė, kad asmuo „įtariamai užsikrėtęs“ koronavirusu. Teigiama, kad asmuo buvo karantinuotas. Žmonės, turėję kontaktą su įtariamu pacientu, ir tie, kurie buvo Kaesongo mieste per pastarąsias penkias dienas, taip pat karantinuojami.

Apibūdindamas savo pastangas kovojant su virusu kaip „nacionalinio egzistavimo klausimą“, Šiaurės Korėja šiais metais sustabdė beveik visą tarpvalstybinį eismą, uždraudė užsienio turistus ir sutelkė sveikatos priežiūros darbuotojus karantinuoti bet kurį simptomų turintį asmenį. Tačiau Kaesongo miesto izoliacija yra pirmoji žinoma priemonė, kurios buvo imtasi Šiaurės Korėjos mieste siekiant užkirsti kelią pandemijai.

Užsienio ekspertai sako, kad koronaviruso protrūkis Šiaurės Korėjoje gali sukelti skaudžių padarinių dėl trapios visuomenės sveikatos priežiūros infrastruktūros ir nuolatinio medicininių atsargų trūkumo. Jie taip pat skeptiškai vertina Šiaurės Korėjos teiginius, kad neturėjo infekcijos atvejų. Šalis turi ilgą akytą sieną su Kinija, didžiausia prekybos partnere, kur gruodžio mėnesį buvo pranešta apie pirmuosius pasaulyje žinomus viruso atvejus.

Kaesong – miestas, kurio gyventojų skaičius siekia 200 000, yra į šiaurę nuo stipriai įtvirtintos sausumos sienos su Pietų Korėja. Kadaise jame buvo įsikūręs Korėjos bendrai valdomas pramonės kompleksas, kuris 2016 m. buvo uždarytas dėl branduolinės įtampos. Praėjusį mėnesį Šiaurės Korėja susprogdino tarpkorėjiečių ryšių palaikymo biurą Kaesongo mieste, protestuodama prieš Pietų Korėjos aktyvistų, kurie per sieną siuntė anti-Pchenjano lapelius, kampaniją.

Nepaprastojo Politbiuro posėdžio metu Kim taip pat paskelbė nepaprastąją padėtį Kaesongo srityje ir „išaiškino partijos centrinio komiteto apsisprendimą pereiti nuo valstybinės ekstremalios situacijos kovos su epidemija sistemos prie maksimalios ekstremalių situacijų sistemos ir paskelbti aukščiausios klasės perspėjimą. “, – teigė KCNA.

Taip pat Kim cituojamas teigiantis, kad yra „tai kritinė padėtis, nes baisus virusas galimai pateko į šalį“. Kaip pranešė KCNA, Kim teigė, kad ėmėsi „prevencinių priemonių visiškai izoliuoti Kaesongo miestą ir izoliuoti kiekvieną rajoną bei regioną nuo kitų“ penktadienio popietę gavęs pranešimą.

Privataus Sejongo instituto Pietų Korėjoje analitikas Cheongas Seong-Changas teigė, kad kruopšti Kaesongo izoliaciją apsunkins galimo viruso protrūkio pasklidimą už miesto ribų. Tačiau paminėjo, kad viruso baimė apimtų Šiaurės Korėjos vadovus.

„Nerimas ir baimė dėl COVID-19 plitimo Šiaurės Korėjos vadovybėje būtų daug didesnis, nei pašaliniai asmenys gali spėlioti. Šalyje trūksta testų rinkinių ir praktiškai nėra galimybių gydyti viruso pacientus“, – teigė D. Cheongas.

Jis sakė, kad Kim ir kiti vadovai buvo supažindinti su intensyvaus karinio vieneto, atsakingo už sienos kirtimą, tyrimo rezultatais ir aptarė „griežtos bausmės“ vykdymą.

Daugiau nei 33 000 šiaurės korėjiečių per pastaruosius 20 metų pabėgo į Pietų Korėją, kad išvengtų skurdo ir politinio slopinimo, daugiausia per Kiniją. Tačiau labai neįprasta, kad pabėgėliai iš Šiaurės Korėjos grįžta į skurdžią, autoritarinę tėvynę, kirsdami minų kupiną sieną.

Pietų Korėjos kariuomenė vėliau sekmadienį pareiškė, kad jos tyrimas dėl to, kas kirto sieną į Šiaurės Korėją, buvo susiaurintas iki vieno nenustatyto asmens. Kariniame pranešime teigiama, kad valdžios institucijos tiria filmuotą medžiagą, gautą iš priešakinės stebėjimo įrangos, tačiau daugiau informacijos nepateikė. Kai kurie stebėtojai teigė, kad valdžia greičiausiai bandė nustatyti, kas nuo praėjusios savaitės dingo be žinios tarp Šiaurės Korėjos pabėgėlių Pietų Korėjoje, ypač iš tų, kurie kilę iš Kaesongo.

„Kaltindami tariamą vyrą dėl COVID-19 atgabenimo į šalį, greičiausiai ketinama perkelti kaltę dėl viruso plitimo ne Kinijai ir Pchenjanui, o Seului“, – teigė Seifo Ewha universiteto profesorius Leif-Ericas Easley.

„Tai taip pat gali būti taktika, kaip atremti diplomatinį spaudimą (Pietų Korėjai) ir dar labiau atgrasyti šiaurės korėjiečius nuo bėgimo į pietus“, – sakė jis.

Tačiau D. Cheongas teigė, kad mažai tikėtina, jog šiauriečių pranešimas apie sieną kirtusį asmenį yra melagingas. Jie nebūtų nubaudę savo pačių karinio vieneto dėl sufabrikuoto pranešimo. Jis sakė, kad Šiaurės Korėja greičiausiai neatnaujins dialogo ir mainų su Pietų Korėja, kol nebus įsitikinusi, kad jame nėra viruso protrūkio.

Taip pat skaitykite: Storas* juokingas Šiaurės Korėjos diktatorius ir jo riebus melas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: