Serialo "Goliath" plakatas

„Amazon Prime“ – prieš penkiolika metų sukurta papildoma gigantės „Amazon“ prenumeruojama paslauga. 2006-aisiais pradėjęs siūlyti vaizdo įrašų transliacijų paslaugą, šiandien šis transliuotojas jau yra užkariavęs bene pusės JAV šeimų namus. 2013-aisiais „Amazon“ pradėjo kurti išskirtinai savo turinį, kuris prieinamas tik „Amazon Prime“ prenumeratoriams. Sparčiai populiarėjant transliavimo internetu paslaugai, „Amazon“ sėkmingai įsiliejo į transliuotojų gretas ir savo turinį transliuoja žiūrovams kone visame pasaulyje. Per beveik dešimtmetį „Amazon Studios“ sukurta visa krūva įvairiausių serialų, tad kviečiame susipažinti su dešimčia geriausių.

10. Goliath

2016 m. pasirodęs „Goliath“ – teisinė drama, pasakojanti nusigyvenusio teisininko Bilio McBride‘o istoriją. Dar visai neseniai buvęs vienu sėkmingiausių savo srities specialistų, šiandien Bilis – į alkoholio liūną įklimpęs advokatas, išmestas iš savo paties įkurtos kontoros, išsiskyręs su žmona ir laiką su savo paaugle dukra leidžiantis bare. Gyvena pakelės motelyje ir vairuoja seną Mustangą įskilusiu stiklu. Nesunku susidaryti įspūdį, kad šis veikėjas – tikras antiherojus, paleidęs savo gyvenimo vadžias iš rankų. Buvusią darbovietę Biliui teko palikti dėl netinkamo elgesio po konflikto su kolega Donaldu Coopermanu, tad šiandien jis nagrinėja tik vietinės reikšmės narkomanų bylas, net neprisimindamas savo klientų vardų. Staiga tarsi šiaudas skęstančiajam jam pasitaiko galimybė grįžti į aukštumas – netikėtai mįslinga nepažįstamoji jam pristato atvejį, kuris susijęs didžiule įmone, kurią reprezentuoja jo buvęs kolega, Donaldas. Biliui įsitraukus į bylos nagrinėjimą ir kapstant vis giliau, pamažu ima atrodyti, kad jis kovoja ne tik už savo karjerą, bet ir už gyvenimą…

Nors nesunku nuspėti, kad serialas pasakos apie nusigyvenusio genijaus sugrįžimo istoriją, tai netrukdo mėgautis geru siužetu ir kokybišku aktorių kolektyvo darbu. Labiau koncentruojamasi ne į bylos detales, o į jaudinančią situaciją, kurią byla sukūrė. Personažų išgyvenimai ir jausmai tampa esminiu akcentu, kuris šiek tiek užgožia teisines detales. Pagrindinio veikėjo vaidmenį atlikęs Billis Bobas Thorntonas į personažą įsikūnijo nuostabiai – teisininkas Bilis, tarsi iš pelenų atgyjantis feniksas, atrodo įspūdingai, pasikeičiant tiek išvaizdai, tiek elgsenai ir savijautai. Būtent jis šį serialą, iš pirmo žvilgsnio turintį ne itin išskirtinį siužetą, pakylėja į aukštumas.

9. Homecoming

Trileris, sukurtas podcasto motyvais. Eli Horowitz ir Micah Bloombergas, kūrę to paties pavadinimo podcastą, prisidėjo ir prie šio serialo kūrimo. Istorijos centre – socialinė darbuotoja Heidi Bergman, kurią vaidina Julia Roberts. Anksčiau ji dirbo kiek šiurpokuose globos namuose pavadinimu „Homecoming“, kuriuose rūpinamasi buvusių karių reabilitacija. Tiesa, niekam neaišku, kodėl šiems kariams reikalinga pagalba grįžtant į civilizuotą gyvenimą. Šie globos namai tampa pagrindine serialo mįsle. Šiandien, praėjus ketveriems metams, ji pradėjo naują ramų gyvenimą ir dirba padavėja kavinėje, tačiau patiria sunkumų bandydama atsiminti laiką, praleistą dirbant „Homecoming“. Valstybės saugumo departamento darbuotojams pradėjus domėtis, kodėl ji paliko savo buvusią darbovietę, Bergman pradeda suprasti, kad ji buvo suklaidinta dėl tikrosios „Homecoming“ paskirties.

Pirmojo sezono vinimi neabejotinai tapo Julia Roberts, kuri tarsi nespėjo įšokti į televizijos traukinį, kuriuo nuvažiavo daugybė jos bendraamžių kolegų. Tačiau šiuo vaidmeniu Roberts eilinį kartą pademonstravo savo meistriškumą – be priekaištų įsikūnyta į pagrindinės herojės vaidmenį ir puikiai susidorota su Holivudą ir televiziją skiriančia pertvara. Pirmas „Homecoming“ sezonas turi 10 serijų, o antrasis pasirodys jau šio mėnesio pabaigoje. Tiesa, jis bus kitoks nei pirmtakas – siužetas atsiskiria nuo podcasto, kuris tapo serialo pagrindu, taip pat grįš tik nedidelė dalis veikėjų, sulaukusių žiūrovų palankumo po pirmųjų serialo epizodų. Nepaisant to, siužetas viso sezono metu išlieka mįslingas ir apgaubtas paslapties šydo, tad kūrėjų fantazijai liko galybė erdvės kuriant tolimesnę istoriją.

8. Patriot

2015-aisiais pradėtas kurti serialas pasakoja istoriją apie žvalgybininko pastangas užkirsti kelią tarptautinei nelaimei. Johnas Tavneris – iš pažiūros paprastas vyrukas, ne itin pritampantis prie savo kolegų industrinių vamzdynų įmonėje, kurioje dirba. Bendradarbiai Johno beveik nepažįsta, todėl nė nenutuokia, kad jam gyvenime teko patirti beveik viską, bet tik ne įprastą, kasdienį ramų gyvenimą. Kad užkirstų kelią Iranui tapti branduoline valstybe, jam teko suklastoti savo tapatybę ir apsimesti įprastu verslo klasės atstovu, kai tuo tarpu iš tiesų jis – patyręs ir talentingas žvalgybos pareigūnas, Irako karo veteranas, įsidarbinęs vamzdynų įmonėje dėl įprastų komandiruočių į Liuksemburgą. Šis darbas atrodo pernelyg įprastas ir nekeliantis jokio įtarimo, todėl puikiai tinka priedangoje dirbančiam agentui. Tačiau, Johno nelaimei, europiečių pareigūnai lipa jam ant kulnų siekdami išsiaiškinti tikrąją jo tapatybę, jo nuolat niūrus ir nervingas kolega ponas Icabodas suprato, kad Johnas iš tikrųjų nėra tas, kuo apsimeta esąs, ir Stevenas, darbuotojas, neseniai patyręs galvos traumą, pamažu pradeda prisiminti siaubingą nutikimą, prie kurio galimai prisidėjo Johnas…

„Patriot“ – atitikmenų televizijoje neturintis serialas, kuris sulaukė begalės teigiamų įvertinimų iš žiūrovų ir kritikų. Jame persipina komedijos, juodojo humoro, politikos ir šnipų dramos žanrai, ir tai daro šį serialą tokį išskirtinį. Įvairialypė pagrindinio herojaus asmenybė kelia susižavėjimą – Irako karo veteranas, specialiojo agento sūnus ir žvalgybos pareigūnas, tuo pačiu metu Nyderlanduose taip įsiliejęs į vietinį gyvenimą, kad rūko žolę ir gitara skambina liaudies muziką open-mic vakaruose. Neabejotinai dėmesio vertas serialas, dėl savo įvairialypiškumo patiksiantis tiek komedijos gerbėjams, tiek ir šnipų bei specialiųjų agentų fanams.

7. Sneaky Pete

Ši tris sezonus transliuota kriminalinė drama pasakoja Mariaus istoriją. Jis – kalinys, galiausiai išleidžiamas į laisvę. Jo istorija apie tai, kaip atsidūrė kalėjime, pasakojama per prisiminimų prizmę. Mariaus kameros draugas – Pete‘as, kuris ilgą laiką Marių kankino nuobodžiais pasakojimais iš savo gyvenimo: prisiminimai iš vaikystės, santykiai su šeima, giminės istorija… Tiesa, Pete‘as savo šeimos nematė jau porą dešimtmečių, o ir artimiausiu metu neturėtų būti išleidžiamas į laisvę… Tai pametėja idėją savimi labai pasitikinčiam ir sukčiauti mėgstančiam Mariui – prisiklausęs Pete‘o pasakojimų apie turtuolius senelius ir norėdamas pasislėpti nuo gangsterio Vinco, kuriam yra skolingas 100000 dolerių, Marius nusprendžia pasisavinti savo kameros draugo tapatybę. Nors jųdviejų išvaizda ir nėra itin panaši, skiriasi net ir ūgis, tačiau nesunku atspėti, kad ilgą laiką nematę savo šeimynykščio, Pete‘o giminaičiai nesupras, kad prieš juos stovi visai kitas žmogus. Tiesa, apgaulei įsibėgėjant, naujasis Pete‘as pradeda suprasti, kad per dvidešimtmetį ne tik šeima nematė Pete‘o, bet ir šis nežinojo daugelio pasikeitimų artimųjų gyvenimuose…

Nors po trečiojo sezono serialo nuspręsta nebetęsti, visi trys pasirodę sulaukė gausybės teigiamų atsiliepimų. Įtraukiantis, nenuspėjamas ir visiškai kitoks nei dauguma populiariausių serialų – būtent tai yra priežastys, lėmusios krūvą gerų įvertinimų. Serialas puikiai išlaiko savo rimtį ir kokybiškumą net ir situacijose, kurios tarsi prašyte prašosi įterpiamų klišinių juokelių. Jis taip pat unikalus tuo, kad savo aukštą kokybę išlaiko nuo pat pradžios iki pabaigos – o tai padaryti ne visada pavyksta ir patiems geriausiesiems. Marių vaidinęs Giovannis Ribisis, geriausiai žinomas dėl vaidmenų seriale „Draugai“ ir filme „Įsikūnijimas“, atliko nuostabų darbą ir pademonstravo aukščiausią klasę. Apibendrinant, „Sneaky Pete“ – tai serialas, kuris gerą įspūdį sudarys ne tik kriminalinio žanro gerbėjams, bet ir visiems žiūrovams, prijaučiantiems kokybiškam turiniui.

6. Good OmensGood Omens

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: