„Amazon Prime“ – prieš penkiolika metų sukurta papildoma gigantės „Amazon“ prenumeruojama paslauga. 2006-aisiais pradėjęs siūlyti vaizdo įrašų transliacijų paslaugą, šiandien šis transliuotojas jau yra užkariavęs bene pusės JAV šeimų namus. 2013-aisiais „Amazon“ pradėjo kurti išskirtinai savo turinį, kuris prieinamas tik „Amazon Prime“ prenumeratoriams. Sparčiai populiarėjant transliavimo internetu paslaugai, „Amazon“ sėkmingai įsiliejo į transliuotojų gretas ir savo turinį transliuoja žiūrovams kone visame pasaulyje. Per beveik dešimtmetį „Amazon Studios“ sukurta visa krūva įvairiausių serialų, tad kviečiame susipažinti su dešimčia geriausių.
10. Goliath
2016 m. pasirodęs „Goliath“ – teisinė drama, pasakojanti nusigyvenusio teisininko Bilio McBride‘o istoriją. Dar visai neseniai buvęs vienu sėkmingiausių savo srities specialistų, šiandien Bilis – į alkoholio liūną įklimpęs advokatas, išmestas iš savo paties įkurtos kontoros, išsiskyręs su žmona ir laiką su savo paaugle dukra leidžiantis bare. Gyvena pakelės motelyje ir vairuoja seną Mustangą įskilusiu stiklu. Nesunku susidaryti įspūdį, kad šis veikėjas – tikras antiherojus, paleidęs savo gyvenimo vadžias iš rankų. Buvusią darbovietę Biliui teko palikti dėl netinkamo elgesio po konflikto su kolega Donaldu Coopermanu, tad šiandien jis nagrinėja tik vietinės reikšmės narkomanų bylas, net neprisimindamas savo klientų vardų. Staiga tarsi šiaudas skęstančiajam jam pasitaiko galimybė grįžti į aukštumas – netikėtai mįslinga nepažįstamoji jam pristato atvejį, kuris susijęs didžiule įmone, kurią reprezentuoja jo buvęs kolega, Donaldas. Biliui įsitraukus į bylos nagrinėjimą ir kapstant vis giliau, pamažu ima atrodyti, kad jis kovoja ne tik už savo karjerą, bet ir už gyvenimą…
Nors nesunku nuspėti, kad serialas pasakos apie nusigyvenusio genijaus sugrįžimo istoriją, tai netrukdo mėgautis geru siužetu ir kokybišku aktorių kolektyvo darbu. Labiau koncentruojamasi ne į bylos detales, o į jaudinančią situaciją, kurią byla sukūrė. Personažų išgyvenimai ir jausmai tampa esminiu akcentu, kuris šiek tiek užgožia teisines detales. Pagrindinio veikėjo vaidmenį atlikęs Billis Bobas Thorntonas į personažą įsikūnijo nuostabiai – teisininkas Bilis, tarsi iš pelenų atgyjantis feniksas, atrodo įspūdingai, pasikeičiant tiek išvaizdai, tiek elgsenai ir savijautai. Būtent jis šį serialą, iš pirmo žvilgsnio turintį ne itin išskirtinį siužetą, pakylėja į aukštumas.
9. Homecoming
Trileris, sukurtas podcasto motyvais. Eli Horowitz ir Micah Bloombergas, kūrę to paties pavadinimo podcastą, prisidėjo ir prie šio serialo kūrimo. Istorijos centre – socialinė darbuotoja Heidi Bergman, kurią vaidina Julia Roberts. Anksčiau ji dirbo kiek šiurpokuose globos namuose pavadinimu „Homecoming“, kuriuose rūpinamasi buvusių karių reabilitacija. Tiesa, niekam neaišku, kodėl šiems kariams reikalinga pagalba grįžtant į civilizuotą gyvenimą. Šie globos namai tampa pagrindine serialo mįsle. Šiandien, praėjus ketveriems metams, ji pradėjo naują ramų gyvenimą ir dirba padavėja kavinėje, tačiau patiria sunkumų bandydama atsiminti laiką, praleistą dirbant „Homecoming“. Valstybės saugumo departamento darbuotojams pradėjus domėtis, kodėl ji paliko savo buvusią darbovietę, Bergman pradeda suprasti, kad ji buvo suklaidinta dėl tikrosios „Homecoming“ paskirties.
Pirmojo sezono vinimi neabejotinai tapo Julia Roberts, kuri tarsi nespėjo įšokti į televizijos traukinį, kuriuo nuvažiavo daugybė jos bendraamžių kolegų. Tačiau šiuo vaidmeniu Roberts eilinį kartą pademonstravo savo meistriškumą – be priekaištų įsikūnyta į pagrindinės herojės vaidmenį ir puikiai susidorota su Holivudą ir televiziją skiriančia pertvara. Pirmas „Homecoming“ sezonas turi 10 serijų, o antrasis pasirodys jau šio mėnesio pabaigoje. Tiesa, jis bus kitoks nei pirmtakas – siužetas atsiskiria nuo podcasto, kuris tapo serialo pagrindu, taip pat grįš tik nedidelė dalis veikėjų, sulaukusių žiūrovų palankumo po pirmųjų serialo epizodų. Nepaisant to, siužetas viso sezono metu išlieka mįslingas ir apgaubtas paslapties šydo, tad kūrėjų fantazijai liko galybė erdvės kuriant tolimesnę istoriją.
8. Patriot
2015-aisiais pradėtas kurti serialas pasakoja istoriją apie žvalgybininko pastangas užkirsti kelią tarptautinei nelaimei. Johnas Tavneris – iš pažiūros paprastas vyrukas, ne itin pritampantis prie savo kolegų industrinių vamzdynų įmonėje, kurioje dirba. Bendradarbiai Johno beveik nepažįsta, todėl nė nenutuokia, kad jam gyvenime teko patirti beveik viską, bet tik ne įprastą, kasdienį ramų gyvenimą. Kad užkirstų kelią Iranui tapti branduoline valstybe, jam teko suklastoti savo tapatybę ir apsimesti įprastu verslo klasės atstovu, kai tuo tarpu iš tiesų jis – patyręs ir talentingas žvalgybos pareigūnas, Irako karo veteranas, įsidarbinęs vamzdynų įmonėje dėl įprastų komandiruočių į Liuksemburgą. Šis darbas atrodo pernelyg įprastas ir nekeliantis jokio įtarimo, todėl puikiai tinka priedangoje dirbančiam agentui. Tačiau, Johno nelaimei, europiečių pareigūnai lipa jam ant kulnų siekdami išsiaiškinti tikrąją jo tapatybę, jo nuolat niūrus ir nervingas kolega ponas Icabodas suprato, kad Johnas iš tikrųjų nėra tas, kuo apsimeta esąs, ir Stevenas, darbuotojas, neseniai patyręs galvos traumą, pamažu pradeda prisiminti siaubingą nutikimą, prie kurio galimai prisidėjo Johnas…
„Patriot“ – atitikmenų televizijoje neturintis serialas, kuris sulaukė begalės teigiamų įvertinimų iš žiūrovų ir kritikų. Jame persipina komedijos, juodojo humoro, politikos ir šnipų dramos žanrai, ir tai daro šį serialą tokį išskirtinį. Įvairialypė pagrindinio herojaus asmenybė kelia susižavėjimą – Irako karo veteranas, specialiojo agento sūnus ir žvalgybos pareigūnas, tuo pačiu metu Nyderlanduose taip įsiliejęs į vietinį gyvenimą, kad rūko žolę ir gitara skambina liaudies muziką open-mic vakaruose. Neabejotinai dėmesio vertas serialas, dėl savo įvairialypiškumo patiksiantis tiek komedijos gerbėjams, tiek ir šnipų bei specialiųjų agentų fanams.
7. Sneaky Pete
Ši tris sezonus transliuota kriminalinė drama pasakoja Mariaus istoriją. Jis – kalinys, galiausiai išleidžiamas į laisvę. Jo istorija apie tai, kaip atsidūrė kalėjime, pasakojama per prisiminimų prizmę. Mariaus kameros draugas – Pete‘as, kuris ilgą laiką Marių kankino nuobodžiais pasakojimais iš savo gyvenimo: prisiminimai iš vaikystės, santykiai su šeima, giminės istorija… Tiesa, Pete‘as savo šeimos nematė jau porą dešimtmečių, o ir artimiausiu metu neturėtų būti išleidžiamas į laisvę… Tai pametėja idėją savimi labai pasitikinčiam ir sukčiauti mėgstančiam Mariui – prisiklausęs Pete‘o pasakojimų apie turtuolius senelius ir norėdamas pasislėpti nuo gangsterio Vinco, kuriam yra skolingas 100000 dolerių, Marius nusprendžia pasisavinti savo kameros draugo tapatybę. Nors jųdviejų išvaizda ir nėra itin panaši, skiriasi net ir ūgis, tačiau nesunku atspėti, kad ilgą laiką nematę savo šeimynykščio, Pete‘o giminaičiai nesupras, kad prieš juos stovi visai kitas žmogus. Tiesa, apgaulei įsibėgėjant, naujasis Pete‘as pradeda suprasti, kad per dvidešimtmetį ne tik šeima nematė Pete‘o, bet ir šis nežinojo daugelio pasikeitimų artimųjų gyvenimuose…
Nors po trečiojo sezono serialo nuspręsta nebetęsti, visi trys pasirodę sulaukė gausybės teigiamų atsiliepimų. Įtraukiantis, nenuspėjamas ir visiškai kitoks nei dauguma populiariausių serialų – būtent tai yra priežastys, lėmusios krūvą gerų įvertinimų. Serialas puikiai išlaiko savo rimtį ir kokybiškumą net ir situacijose, kurios tarsi prašyte prašosi įterpiamų klišinių juokelių. Jis taip pat unikalus tuo, kad savo aukštą kokybę išlaiko nuo pat pradžios iki pabaigos – o tai padaryti ne visada pavyksta ir patiems geriausiesiems. Marių vaidinęs Giovannis Ribisis, geriausiai žinomas dėl vaidmenų seriale „Draugai“ ir filme „Įsikūnijimas“, atliko nuostabų darbą ir pademonstravo aukščiausią klasę. Apibendrinant, „Sneaky Pete“ – tai serialas, kuris gerą įspūdį sudarys ne tik kriminalinio žanro gerbėjams, bet ir visiems žiūrovams, prijaučiantiems kokybiškam turiniui.
Demono ir angelo draugystė, kuri trunka tūkstančius metų ir artėjanti pasaulio pabaiga. Apokaliptinis mini serialas „Geros pranašystės“ daro viską, kad šokiruotų, sukeltų žavesį ir juoko bangą. Tai,regis,puikiai sekasi, nors ir nevengiama pasinaudoti daugumai puikiai žinomomis gėrio ir blogio priešpriešos klišėmis. „Amazon“ bei „BBC“ studijos sukurtas mini serialas, iš pirmo žvilgsnio, regis, plėtoja jau seniai išsemtą temą apie dvikovą tarp gėrio ir blogio, pragaro ir rojaus, angelų ir demonų.Tačiau jau pirmosiomis serialo minutėmis tampa aišku, kad eilinis scenarijus čia nevyks.
Čia nėra tipinių, eilinių, klišėmis tapusių personažų. Iš ties, pagrindiniai veikėjai, angelas Aziprahale (akt.M.Sheen) ir demonas Crowley (akt.D.Tennant) nėra mirtini priešai, o veikiau – neįprasti draugai, kurių draugystė tęsiasi nuo Edeno sodo laikų. Jie džiaugiasi savo gyvenimais žemėje, kai sužino apie artėjantį armagedoną ir naujai užgimusį antikristą (akt.S.T.Buck). Tai sujaukia jų ramią gyvenimo tėkmę ir priverčia ieškoti sprendimo išsaugoti žemę ir neleisti antikristui tapti visišku blogio išsikūnijimu, stengdamiesi padaryti jam kuo didesnę įtaką. Veiksmo sukūryje sukasi ne tik angelas ir demonas, bet ir keturi apokalipsės raiteliai, kurie yra tarsi serialo antiherojai. Veiksmui įsibėgėjant pristatomi ir Belzebubas, angelas Gabrielius, Dievas ir mirtis. Visgi nors šie veikėjai ir suteikia istorijai daugiau prieskonių ir veiksmo, pagrindinis serialo variklis yra chemija tarp demono ir angelo, jų draugystė, kuri siekia milijoną metų bei smagūs, ironiški dialogai.
Nors pagrindinių veikėjų faktorius yra svarbus ir šiuo atvėju veikia puikiai, be jų istorija ir veiksmas tarsi sustoja. Serialo eigoje, pristatomi vis kiti veikėjai, skirtingos jų santykių dinamikos, pavyzdžiui Adamo-antikristo ir jo draugų grupė, Newtono (akt.J.Whitehall) ir Anathemos(A.Arjona) santykiai, tačiau jie sunkiai pritraukia dėmesį, dialogai ir istorijos kartais, regis, yra tiesiog ekrano užpildymas. Socialinėje erdvėje serialas sulaukė kritikos dėl temų susijusių su satanizmu ir velniu, bei moters įgarsinto Dievo. Krikščionių organizacija surinko daugiau nei 20 tūkstančių parašų, kad serialas būtų nutrauktas. Šiame seriale nėra tipiško Dievo ar velnio vaizdavimo, nėra krikščioniškų mokymų, o į viską yra žvelgiama su sarkazmu ir dalelyte juodo humoro. Nors fantastikos čia daugiau, nei realybės, gvildenamos ir svarbios bei aktualios šių dienų problemos.
Seriale gausu humoro ir net saviironijos. Vaizdo efektai dažnai atrodo prasti, net kurioziškai blogi, tačiau kaip teigia serialo kūrėjai tai nėra klaida, o veikiau apgalvotas pasirinkimas. Tad nors dažna scena, kuri turėjo atrodyti rimta ar net gąsdinanti, yra juokinga, tai sukuria tam tikrą nuotaiką, prideda serialui šarmo ir primena, kad visi turime mokėti pasijuokti iš savęs, net akistatoje su pasaulio pabaiga.
5. Jack Ryan
Pagal Tomo Clancy sukurtas noveles pastatytas serialas pasakoja tuometinę istoriją šiandieniniame kontekste. Jackas Ryanas – ketvirtus metus CŽV dirbantis analitikas, ramiai ir patogiai dirbantis biure. Taip pat jis – buvęs jūrų pėstininkas, kovojęs Afganistane. Savo santykius su naujuoju bosu, Greeriu, pradėjęs netinkama nata, greitai su juo tampa neatskiriamais dėl juos abu kankinančių tų pačių išgyvenimų. Kai vieno iš savo tyrimų metu jis užčiuopia seriją įtartinų bankinių pavedimų, atsakymų paieškos jį tiesiog išlupa iš šilto ir saugaus biuro. Atradęs, kad pavedimai yra skirti islamo aktyvistui Suleimanui, savo vadovo Greerio pavedimu Jackas pats atsiduria įvykių centre. Jis turi surasti Suleimaną, kuris kaltas dėl šimtų žmonių mirčių. Sėkmingai susidorojęs su užduotimi, Jackas grįžta į biurą ir sulaukia paaukštinimo. Tiesa, po paskutiniųjų įvykių jis nusprendžia palikti darbą CŽV ir įsidarbina Kapitolijaus Kalvoje, kur jo taip pat laukia ne mažiau pavojingos užduotys ir tyrimai. Vienas iš jų Ryaną nuveda Venesuelą, kur jis su kolega seka įtarimus keliančią siuntą laivu. Šios užduoties metu vėl susikerta jo ir buvusio vadovo Greerio keliai…
Pagrindinį, Jacko Ryano vaidmenį atliko Johnas Krasinskis, daugeliui žinomas dėl ramaus būdo jaunuolio Džimo vaidmens humoro seriale „The Office“. Krasinskis tapo penktuoju aktoriumi, per visą istoriją įkūnijusiu Tomo Clancy sukurtą personažą, Jacką Ryaną. Ir su šia užduotimi, kaip ir jo įkūnijamas herojus, jis susitvarkė puikiai. Nors serialo siužetas pamažu tampa šiek tiek nuspėjamas, tai netrukdo mėgautis legendine istorija, kuri televizijos ekranuose atsidūrė jau penktąjį kartą. Visas serialas atrodo taip, kaip ir pats Jackas Ryanas – sumanus ir pasitikintis savimi, todėl veiksmo kupina siužetinė linija prikausto dėmesį ir suteikia galimybę gėrėtis kokybišku turiniu.
4. Tales from the Loop
Verta pastebėti, kad kiekvieną seriją režisavo skirtingi režisieriai. Nors visuose epizoduose jaučiamas N. Halpern‘o prisilietimas, tačiau kiekviename jų režisieriai galėjo atsiskleisti savaip, kadangi nebuvo kaustomi griežtos jungčiančios siužeto linijos. Ši naujiena mokslinės fantastikos padangėje neabejotinai sužavės savo šviežumu ir kiek kitokiu požiūriu tiek į patį sci-fi žanrą, tiek ir į serialo sąvoką.
3. The Man in the High Castle
„Žmogus aukštoje pilyje“ – tai Ridley Scott ir Frank Spotnitz sukurta, istorinius faktus laužanti itin realistiška fantazija. Seriale vaizduojamas toks pasaulio scenarijus, kuriame sąjungininkai pralaimi antrąjį pasaulinį karą, o Vokietija ir Japonija dabar valdo Jungtines Amerikos valstijas. Tai meistriškas alternatyvios istorijos kūrinys apie gyvenimą okupacijoje, geopolitinis trileris, meilės drama ir mokslinės fantastikos derinys.
Ši drama sukurta remiantis Philip K. Dick novele, kuri pateikia šiurpus keliančius vaizdus apie alternatyvią istoriją. Jungtinės Amerikos valstijos vaizduojamos 1962 metais, garsiajame Times skvere žiba milžiniška svastika, būriai Amerikiečių vaikų žaismingai šaukia nacių frazę „Sieg Heil“, Nacių kariai šaudo civilius gatvėje. Šalis padalinta į tris dalis: didysis Nacių reichas, Japonų valstijos ir neutrali zona tarp jų.
Serialas supažindina su keliais veikėjais, kurie buria pasipriešinimą: tai Juliana Crain, kuri gyvena San Franciske ir yra įsitraukusi į okupantų (japonų) kultūrą, tai galima pastebėti iš scenų, kuriose ji vaizduojama besimokinanti kovos menų ir kitų japonų kultūros subtilybių. „Blogio ašis” laimėjo Antrąjį Pasaulinį karą, susprogdindama atominę bombą Vašingtone.
Šios depresijos sūkūryje iškyla nauja viltis – filmai, rodantys kitokį pasaulį.Vien pirmojoje serijoje atskleidžiama itin daug – žiūrovams net nespėjus apsiprasti su šia seriale vaizduojama realybe, atsiranda kitos realybės alternatyva, su kuria mes supažindinami per Julianos sesę, kuri jai davė paslaptingą filmo juostą. Juostoje sąjungininkai laimi karą. Kai Julianos sesuo duoda jai filmą ir po to yra nužudoma, jauna mergina pasiryžta misijai nugabenti kitokį pasaulį rodančio filmo juostą pasipriešinimo judėjimui. Moteris pradeda tikėti, jog filmai yra raktas į laisvę ir pradeda karštligiškai ieškoti pasipriešinimo lyderio – Žmogaus aukštoje pilyje.
2. The Marvelous Mrs. Maisel
Šeštasis dešimtmetis, Niujorkas. Miriam „Midžė“ Maisel – žydų kilmės mergina, spinduliuojanti energija ir sąmojingumu. Jos gyvenimas nuo pat mažens buvo suplanuotas: įstoti į koledžą, susirasti vyrą, pasigimdyti vaikų ir rengti geriausius pusryčius mieste. Per ketverius santuokos metus ji tapo puikia namų šeimininke ir palaikančia žmona, kurios vyras, dieną dirbantis plastiko kompanijoje, vakare lipa į sceną ir išbando save komiko kailyje. Nepaisant besąlygiško žmonos palaikymo, jis palieka šeimą ir susideda su savo sekretore. Netikėtai ištikus tokiai nelaimei, Midžei nelieka nieko kito, kaip tik pergalvoti savo gyvenimą. Vieną vakarą netikėtai užlipus ant scenos naktiniame klube, ji atranda, kad turi humoro gyslelę, ir jai puikiai sekasi linksminti publiką. Šis atradimas paskatina Midžę pakreipti savo gyvenimą kita linkme, ir ji nusprendžia šį talentą išnaudoti kuriant karjerą. Seriale pasakojama jos istorija bandant įsitvirtinti sferoje, kurioje dominuoja vyrai. Midžės kelionė – kupina įvairių pažinčių, jausmų ir netikėtų sprendimų. Centrinėje miesto dalyje namų šeimininke buvusi Midžė pasikeičia kardinaliai.
Visuomet įdomu stebėti šiandieniniame eteryje vaizduojamus praėjusio amžiaus vaizdus. Ypač tuomet, kai pasakojama istorija kokybiška visais aspektais – aktorių pasirodymais, dizainerių darbu, scenarijaus autorių įdirbiu. Būtent toks yra ir šis serialas – jis tiesiog kokybiškas. Įdomus siužetas, akį džiuginantys vaizdai ir aprangos, aktorių įsikūnijimas į savo personažus sukuria tikrą malonumą žiūrovui. Na, bet 3 laimėti „Auksinio Gaublio“ apdovanojimai kalba patys už save, o kur dar krūva kitų nominacijų… Tiesa, seriale gausu skirtingų veikėjų, kurie pasirodo gana epizodiškai, tad gali būti šiek tiek painu bandant suprasti jų reikšmę istorijos visumoje. Nepaisant to, pagrindinės veikėjos gyvenimą sekanti siužetinė linija – aiški ir nuosekli, padedanti žiūrovui sekti bendrą pasakojimo vaizdą.
1. The Boys
Dar viena komiksų pasaulio ekranizacija, tačiau šįsyk ji – visiškai kitokia. Šiame seriale superherojai – nors tiksliau juos apibūdintų epitetas anti-herojai – tai krūva kostiumais vilkinčių kovotojų prieš nusikaltėlius, tačiau patys kovotojai patys pasirodo esą ne ką mažiau susikompromitavę ir nusikaltę. Užuot gelbėję pasaulį, jie piktnaudžiauja savo galiomis ir padėtimi. Vyrauja dvi grupuotės – „Seven“, tarptautinė herojus kone gamininančios ir jais besirūpinančios įmonės „Vought“ superherojų komanda, ir pavadinime minimi „The Boys“ – susikompromitavusius didvyrius bandanti prižiūrėti komanda. Jų lyderis – Bilis Butcher‘is, niekinantis visus supergalių turinčiuosius, o „Seven“ vadovauja arogantiškas egoistas Homelanderis. Tarp šių dviejų stovyklų netrunka įsiliepsnoti konfliktas, ir pamažu į istoriją įvedama vis daugiau įvairaus plauko herojų. Nesutarimai vis tęsiasi ir perauga į kone atvirą kovą…
Kupinas juodojo humoro, šis serialas pristato visai kitokius superherojus ir jų prižiūrimą pasaulį. Tiesa, šiuose galima įžvelgti tokių gerai žinomų didvyrių kaip Kapitono Amerikos ar Akvameno atitikmenis. Vaizduojamas pasaulis, kuriame nuo blogiečių turintys saugoti superherojai patys tampa tais, nuo kurių turi ginti. Pabrėžiama ir monopolijų problema, kuriami velniškai tikroviškai atrodantys nusikaltimai ir jų kaltininkai, todėl serialas aktualus ne tik iš komiksų puslapių nužengusių supeherojų tematika. „The Boys“ – puikus pasirinkimas tiems, kurie pavargo matyti pasaulį nuolat gelbstinčius didvyrius, kurie netikėtų atsitiktinumų dėka įgijo nežemiškų galių. Tai atsvara įsigalėjusiam superherojų atvaizdui, ir juodojo humoro prisodrintas serialas sužavės ir tuos, kurie nėra užkietėję komiksų pasaulio fanatikai.
Taip pat skaitykite: TOP 10 internetinio transliuotojo „Hulu“ serialai