TOP 20 Marvel kino visatos filmų

0
5
Marvel herojai

Buvo idėja pavadinimu Keršytojų iniciatyva. Planas buvo surinkti nepaprastą žmonių grupę ir pažiūrėti, kas iš to išeis. Pažiūrėti, ar jie galės kartu dirbi, kai mums jų reikės. Kautis tokiuose mūšiuose, kur mes bejėgiai.“ – ikona tapusi frazė, kurią pirmoje Keršytojų dalyje ištaria generolas Nick Fury. Tai frazė, kuri jungia visus Marvel visatos filmus ir kuri yra puikiai atpažįstama kiekvienam gerbėjui. Praėjo jau dešimt metų nuo Marvel visatos frančizės pradžios, kai didžiuosius ekranus pasiekė ir kino industriją pakeitė „Geležinis žmogus“ (Iron Man, 2008). Niekas negalvojo, kad kompanija nueis tokį ilgą kelią, ir, panašu, kad tai tikrai ne pabaiga.

Per šį dešimtmetį Marvel iš komiksų pasaulio į kino ekranus perkėlė jau 20 filmų, kurie uždirbo daugiau nei 16 milijardų dolerių ir taip užsitarnavo pelningiausios filmų frančizės vardą kino istorijoje. Sąrašo viršuje besipuikuojantys filmai Marvel ir Disney kompanijoms atnešė tikrai nemažą pelną: Keršytojai: Begalybės karas. 1 dalis – 2 mlrd., Juodoji Pantera – 1,3 mlrd., Keršytojai1,5 mlrd., Keršytojai: Altrono amžius – 1,4 mlrd., o Geležinis žmogus 3 – 1,2 mlrd. JAV dolerių. Marvel filmų frančizė ne tik apvertė kino pasaulį aukštyn kojomis bei visiškai pakeitė superherojaus sąvoką, bet ir prisidėjo prie tikrai rimtų pokyčių pasaulyje. Saudo Arabijoje, trisdešimt penkerius metus besitęsusį kino draudimą panaikino šių metų pavasarį, o pirmuoju oficialiu rodytu filmu tapo ne kas kitas, o „Juodiji Pantera“. Visi filmai gali būti laikomi visiškai atskiromis ir originaliomis istorijomis, tačiau, taip pat kiekvienas iš jų yra didelės Marvel visatos dėlionės detalė, be kurios bendras paveikslas nebūtų toks, koks turi būti.

20. Toras: Tamsos pasaulis (Thor: The Dark World, 2013)

Filmo „Toras“ („Thor“) tęsinys yra visiškai standartinis Marvel filmas, kuris labiausiai nuvylė ir taip atsidūrė paskutinėje vietoje. Galingasis griaustinio dievas yra visiška žvaigždė, kai yra komandoje su kitais super herojais („Keršytojai“), tačiau jis nublanksta šalia priešų savo paties filme.

Šioje dalyje veiksmas vyksta visai kitame, dievų pasaulyje – Asgarde. Toro (akt. Chris Hemsworth) mergina Džeinė Foster (akt. Natalie Portman) užnuodijama tamsos energija Aether ir tuomet Toras turi susivienyti su savo įbroliu Lokiu (akt. Tom Hiddleston), kad įveiktų Tamsos Elfų vadą Malekitą (akt. Christopher Eccleston), kurio prisibijo net ir pats Toro tėvas Odinas (akt. Anthony Hopkins).

Pagal originalų scenarijų, šioje dalyje, Lokio personažas neturėjo pasirodyti išvis. Visas dėmesys turėjo būti skiriamas Malekitui ir Tamsos Elfams. Tačiau, po didelio dėmesio sulaukusio Keršytojų filmo, kuriame Lokis pasirodė ypatingai, scenarijus buvo perrašytas ir Toro brolis atliko nemažą vaidmenį Tamsos pasaulyje.

Daugiau prasmės Marvel visatai suteikia dvi scenos, kurios parodomos po pabaigos titrų, nei pats filmas. Pirmojoje scenoje pristatomi pirmieji Begalybės akmenys, kurie vaidina didelį vaidmenį kituose filmuose ir galime pirmą kartą žvilgtelėti į „Galaktikos sergėtojų“ („Guardians of the Galaxy“) pasaulį. Antrojoje – Džeinės ir Toro santykių atomazga, kuri parodė, kad ne viskas gerai, kas gerai baigiasi. Galbūt todėl tai buvo paskutinis kartas, kai matėme Natalie Portman vaidinant Toro merginą.

19. Keršytojai: Altrono amžius (The Avengers: Age of Ultron, 2015)

Altronas – galingas robotas, turintis dirbtinį intelektą, kurį sukūrė pats Tonis Starkas (Geležinis žmogus, akt. Robert Downey Jr.). Jo nuomone, pasauliui pavojų kelia žmonės ir tie, kurie dedasi saugantys Žemę, tad jo pagrindinis tikslas yra sunaikinti juos, pradedant nuo Keršytojų būrio.

Filme matome didelę netvarką: daugybę intensyvių kovų, dar daugiau erdvėlaivių, begalę gniaužiančių kvapą mirčių ir naujų veikėjų. Tokio didelio veiksmo sūkuryje sunku susigaudyti, kur yra pagrindinė filmo istorija ir ką būtina prisiminti.

Ši dalis yra svarbi tuo, kad joje galime susipažinti su naujais būsimaisiais Keršytojais. Dvyniai, Vanda (akt. Elizabeth Olsen) ir Pietras (akt. Aaron Taylor-Johnson) Maksimovai, iš pradžių bando kenkti, tačiau supratę, kad Altrono tikslas yra sunaikinti visus žmones, tarp jų ir dvynius, šie pereina į gerųjų pusę. Vižionas (akt. Paul Bettany) – dar vienas dirbtinio intelekto kūrinys. Labai lauktas ir labai svarbus superherojus, kuris tampa Proto akmens nešiotoju ir sergėtoju.

Šis filmas yra puikus pavyzdys, kaip Marvel pavertė daugiau į mažiau. Tai turėjo būti didelės sėkmės sulaukusio filmo „Keršytojai“ („The Avengers“) tęsinys, kuris turėjo būti lyg pereinamasis tiltas ir sujungti pirmąjį bei antrąjį Marvel visatos etapą. Vietoje to, Altrono amžius yra šiek tiek išpūstas ir padrikas.

18. Toras (Thor, 2011)

Jei atmestume tai, kad pagrindinis veiksmas vyksta ne žemėje, o mitiniame Asgarde, dievų pasaulyje, filmo istorija būtų gan paprasta: Toras – sūnus iš kilmingos šeimos, tėvas nori jam perduoti savo sostą, tačiau atsiranda kelios kliūtys norint tai padaryti ir, šalia viso to, dar turime besimezgantį romaną.

Asgardui ir kitiems pasauliams kyla pavojus – prasideda karas su Ledo milžinais. Dėl savo arogancijos ir perdėto iniciatyvumo mūšių metu, tėvo valia, Toras ištremiamas į Žemę ir praranda savo kūjį bei visas antgamtines galias.

Žemėje jis įsimyli jauną mokslininkę Džeinę Foster, kuriai Toras stengiasi įrodyti, kad jis yra Dievas iš kito pasaulio. Tuo pat metu jis turi apginti žemę nuo ją puolančių blogiečių ir atkeršyti įbroliui Lokiui už tėvo nužudymą.

Šis filmas labiau yra apie piktąjį įbrolį Lokį, nei apie patį Torą. Tai pirmas Marvel filmas, kuriame piktadarys giriasi ir didžiuojasi turėdamas tokią pat charizmą, kokią turi Magnetas („Iksmenai“) ir Džokeris („Tamsos riteris“). Kritikai teigia, kad Toro filmas buvo mėgstamas vien dėl Lokio personažo.

Įdomus faktas, kad griaustinio Dievo Toro vaidmeniui atlikti pretendavo pats Tom Hiddleston, kuris Toro trilogijoje ir Keršytojų filmuose vaidina piktadarį įbrolį Lokį.

17. Nerealusis Halkas (The Incredible Hulk, 2008)

Stan Lee ir Jack Kirby sukurtas personažas Halkas yra neeilinis super herojus, tačiau daugelio nuomone šis Marvel kūrinys nėra labai pasisekęs – praleidę šį filmą nieko neprarasite.

Struktūriškai, Nerealusis Halkas yra pakankamai nesudėtingas ir aiškus superherojaus filmas. Tačiau šis filmas nėra originali Halko istorija – turbūt niekas nebepamena liūdnai pagarsėjusio 2003 metų, režisieriaus Ang Lee filmo „Milžinas Halkas“. Marvel kūrėjai nusprendė iš naujo perkurti šio herojaus istoriją: filme pristatomi visi veikėjai, sukurtos naujos situacijos ir nauji veikėjų tarpusavio santykiai. Rezultate, kai pateikiama tikrai nemažai priešistorės, labai mažai laiko lieka pagrindiniam siužetui, pagrindinio piktadario paveikslas lieka tik pusiau suformuotas.

Žlugusio eksperimento metu mokslininkas Briusas Baneris (akt. Edward Norton) paveikiamas radiacijos. Širdies ritmui pakilus virš dviejų šimtų dūžių per minutę Baneris virsta didele, žalia ir nelabai mąstančia naikinimo mašina. Žinoma, atsiranda žmonių, kurie norėtų panaudoti tokį galingą ginklą savo labui.

Filme rodomos įspūdingos kovos ir miestų griovimai, tačiau tai nelabai įtraukia ir net tai nepadaro „Nerealiojo Halko“ bent geru veiksmo filmu. Turbūt todėl Marvel kūrėjai nusprendė daugiau nekurti atskiro Halko filmo.

16. Geležinis žmogus 2 (Iron Man 2, 2010)

Kol pirmasis šio tęsinio filmas („Geležinis žmogus“) yra daug aukštesnėje šio sąrašo vietoje, antrajai daliai tenka tik šešiolikta vieta. Režisierius Jon Favreau skubėjo paruošti tvirtą pagrindą pirmajam Keršytojų filmui ir taip nusprendė viename filme pristatyti begalę naujų veikėjų: Karo Mašiną (akt. Don Cheadle), Juodąją Našlę (akt. Scarlett Johansson), Generolą Niką Furį (akt. Samuel L. Jackson). Taip pat supažindinama su agentūra S.K.Y.D.A.S, kuri atsirado iš Tonio Starko tėvo, Hovardo Starko, idėjos.

Šalia tokios pristatymo tirados ir didelio žiniasklaidos dėmesio po to, kai Starkas prisipažino esantis Geležinis žmogus, atsiranda Ivan Vanko (akt. Mickey Rourke) – fizikas-inžinierius, kuris prie viso to yra buvęs Rusijos kalinys. Jis kaltina Tonio tėvą pavogus projektą iš Vanko tėvo ir grasina atkeršysiantis Starkui už viską, bet kokia kaina.

Aktorius Mickey Rourke intensyviai ruošėsi Ivan Vanko vaidmeniui – lankėsi viename Rusijos kalėjime, kad sužinotų, kaip atrodo kaliniai iš arti, domėjosi, kokios tatuiruotės tinkamos būtent jo veikėjui. Jis norėjo autentiškų tatuiruočių, kurios atspindėtų rusišką kultūrą ir kalėjimų bendruomenes.

Nors tai yra labiau kaip preliudija tam, kas vyks kituose filmuose ir pagrindinio konflikto siužetas yra gan lengvai pamirštamas, tačiau visi veikėjų santykiai, faktai ir šiame filme piešiami personažų charakteriai yra labai svarbūs Marvel visatos istorijai.

15. Skruzdėliukas ir Vapsva (Ant-man and The Wasp, 2018)

Tai ketvirtoji Marvel komiksų ekranizacija šiais metais, kuri užbaigia antrąją dešimtį Keršytojų visatos filmų sąraše. 2015m. pasirodžiusi pirmoji dalis (Skruzdėliukas, Ant-man) superherojų filmų gerbėjams pristatė visiškai naują veikėją – Skruzdėliuką, kuris tapo vienu smagiausių Marvel visatos personažų, turintis tikrai išskirtines galias ir puikų humoro jausmą.

Veiksmas vyksta tarp filmo Kapitonas Amerika: Pilietinis karas ir Keršytojai: Begalybės karas. Skotas Langas (akt. Paul Rudd), po įvykių Vokietijoje, kuriuose jis pirmą kartą pasirodė su Keršytojais, yra suimamas ir yra priverstas du metus neišeiti iš namų bei dėvėti apyrankę ant kojos. Tuo pat metu Dr. Henkas Pymas (akt. Michael Douglas) savo dukrai Houp van Dain (akt. Evangeline Lilly) papasakoja tikrąją istoriją, kaip mirė jos mama. Gelbėjant pasaulį ji susimažino iki sunkiai suvokiamo dydžio ir daugiau niekada nebegrįžo į normalų gyvenimą. Henkas, pamatęs, kad Skotas sugebėjo grįžti iš kvantinės realybės į normalų dydį, suprato, kad trisdešimt metų, jo žmona Dženet van Dain, galėjo būti gyva.

Kitaip nei visi Marvel filmai, šis nėra apie blogiuką. Šįkart labai daug dėmesio yra skiriama Evangeline Lilly veikėjai – Vapsvai, kuri verta aukščiausių įvertinimų už šį vaidmenį. Žinoma, net jei ir visas dėmesys yra nukreiptas į superherojų duetą, atsiranda ir tie, kurie bandys visus reikalus sumauti. Pirmasis – visiškai įprastu piktadariu tapęs Sonis (akt. Walton Goggins), kurio verslas sukasi juodojoje rinkoje ir jam tiesiog rūpi uždirbti daug pinigų. Antroji, praminta Vaiduokliu (akt. Hannah John-Kamen) yra labiau antagonistė nei nusikaltėlė, kuri nori pakenkti. Jos vienintelis tikslas – likti gyvai. Šis personažas yra tikrai labai įdomus ir belieka tikėtis, kad mes ją dar pamatysime.

Verta paminėti, kad tai pirmasis Marvel filmas, kurio pavadinime yra paminėta herojė moteris. Na, bet Evangeline tikrai to nusipelnė, žiūrovus priblokšdama savo vaidyba ir, netgi, šiek tiek pranokdama patį Skruzdėliuką. Tai filmas, kuris paaiškins, ką Begalybės karo metu veikė šie du superherojai ir kodėl jie neprisijungė prie Keršytojų būrio.

14. Kapitonas Amerika: Pirmasis Keršytojas (Captain America: The First Avenger, 2011)

Kapitono Amerikos rolei buvo išrinktas aktorius Chris Evans, kuris šio pasiūlymo atsisakė net tris kartus. Jis labai bijojo, kad, būtent šis vaidmuo, padarys didžiulę įtaką jo asmeniniam gyvenimui ir jis negalės susitvarkyti su šlove. Tuomet aktorius Robert Downey Jr. (Geležinis žmogus) jį įtikino, kad tai puiki galimybė ir, sutikus suvaidinti Kapitoną, plačiai atsivers kino pasaulio durys ir vėliau jis galės gauti bet kokį vaidmenį. Susitikus su filmo kūrėjais, kurie galutinai įtikino vaikiną, šis sutiko suvaidinti vieną svarbiausių Marvel visatos superherojų.

Veiksmas nusikelia į Antrojo Pasaulinio karo laikus. Retro stilius persipina su ateivių tematika ir keistais reiškiniais. Styvas Rodžersas (akt. Chris Evans) – jaunas, užsispyręs vaikinas, kuris beprotiškai nori patekti į armiją ir ginti savo šalį Pasauliniame kare. Bėda ta, kad jis atrodo kaip vaikas – liesas, žemas ir visiškai nesportiškas. Netikėtai jis įtraukiamas į super kario eksperimentinę programą. Jos metu Rodžersui buvo suleista medžiaga, kurios dėka vaikinas per kelias akimirkas pavirto į raumenų kalną. Pasivadinęs Kapitonu Amerika jis prisijungia prie savo draugo Bakio Barnso (akt. Sebastian Stan) armijos ir susiduria su neeiliniu priešu – Raudonąja Kaukole (akt. Hugo Weaving) ir Hidros organizacija.

Nors filmo tęsiniai „Žiemos karys“ ir „Pilietinis karas“ daugiau yra apie Kapitono Amerikos moralę, nusistatymus ir asmenybę, šis filmas leidžia pažinti ir pamatyti, koks Styvas Rodžersas yra kaip superherojus, kokius mes esame pratę matyti Marvel filmuose.

13. Geležinis žmogus 3 (Iron man 3, 2013)

Paskutinė trilogijos dalis yra ganėtinai toli nuo įprastų Marvel pasirodymų. Šis filmas aiškiai parodė, kad jo negalime laikyti tik dar vienu, komiksų visatai būdingu filmu.

Jei pirmasis Geležinis žmogus buvo apie Starko (ir Amerikos) jaučiamą kaltę dėl, jo ginklų dėka, susprogdintų pasaulio miestų, tai šis filmas yra apie tai, kad Starkas jaučiasi visiškai bejėgis. Amerikos vyriausybė ir specialiosios pajėgos negali susekti teroristo vardu Mandarinas (akt. Ben Kingsley). Tuo tarpu, Tonis Starkas, kuris padėjo išgelbėti pasaulį nuo ateivių invazijos (Keršytojai), Amerikos piliečių akyse tampa daugiau nei tik super žvaigždė milijonierius – Geležinis žmogus visuomenei virsta simboliu, kuriuo visi gali pasikliauti.

Filmo režisuoti ėmėsi amerikiečių režisierius Shane Black, kuris „Geležinį žmogų 3“ pavertė pusiau super herojaus filmu ir pusiau keršto komedija. Starkas Geležinio žmogaus kostiume, filmo metu, rodomas išties labai minimaliai, palyginus su kitais filmais. Taip yra todėl, kad režisieriaus ir kito, kartu su juo kuriančio rašytojo Drew Pearce, tikslas yra atskleisti Tonį Starką kaip vyrą ir kaip asmenybę.

Esame pratę prie įprastų Marvel filmų, kuriuose visko yra tiek daug – kovų scenų ir veiksmo, ir, matyt, todėl šis filmas, be perteklinio veiksmo ir bereikalingų efektų nesulaukė tokio didelio žiūrovų susidomėjimo, palyginus su kitais filmais.

12. Žmogus-Voras: grįžimas namo (Spider-Man: Homecoming, 2017)

Atrodo, kad daugiau Žmogaus-Voro filmų niekas sukurti jau nebegali (o gal ir nereikėtų), bet Marvel kūrėjų komanda sugeba nustebinti vėl. Pyteris Parkeris (akt. Tom Holland) – super didvyris, kuris neatrodo lyg iš kitos planetos ir yra artimas kiekvienam.

Šis filmas įrodo, kokie įvairiapusiški yra Marvel visatos filmai – ne visi yra superherojai, ar dievai, kuriuos žino visi žmonės. Pyteris Parkeris yra paprastas paauglys, kuris stengiasi suvokti, kaip pasikeitė gyvenimas jam debiutavus kartu su Keršytojų buriu (pirmą kartą jis pasirodė filme Kapitonas Amerika: Pilietinis karas). Vaikinas beviltiškai stengiasi įtikti savo mentoriui – Toniui Starkui, jį kankina simpatija mokykloje kartu besimokančiai merginai ir šalia visų šių paaugliškų problemų atsiranda Grifas (akt. Michael Keaton) – tobulas piktadarys su aiškiais ketinimais.

Tom Holland savo personažo įkūnijimui ruošėsi išties atsakingai – jis net buvo išsiųstas pasimokyti į Bronxo mokyklą, kad pamatytų, kaip Amerikiečių mokykla atrodo iš arti. Žinoma, aktorius tuomet nebuvo žinomas, jo niekas neatpažino ir jam puikiai sekėsi ten pasimokyti kaip eiliniam Amerikiečiui. Tom Holland yra aktorius iš Didžiosios Britanijos, todėl sunkiausia užduotis vaikinui buvo kalbėti be britiško akcento.

Filmo „Žmogus-Voras: grįžimas namo“ sėkmę nulėmė du faktoriai: tai nėra dar vienas Žmogaus-Voro tęsinys ir Tom Holland puikiai tinka šiam, jauno paauglio Pyterio Parkerio vaidmeniui. Net jei ir nematome filme tos, visiems gerai žinomos scenos, kai jam įkanda voras ir taip jis virsta nepaprastu žmogumi, Grįžimas namo vis tiek yra visiškai tradicinis super herojaus filmas, kuris primena, kodėl gerbėjai myli šį filmų žanrą.

11. Skruzdėliukas (Ant-Man, 2015)

Marvel visatoje „Skruzdėliukas“ buvo lyg šviežio oro gūsis. Tačiau, fanų entuziazmas dėl šio filmo nebuvo pats didžiausias – pirmąjį premjeros savaitgalį jis uždirbo 57 mln. JAV dolerių (palyginimui: Žmogus-Voras – 334 mln.; Kapitonas Amerika: Pilietinis karas – 408 mln.; Keršytojai – 623 mln.).

Visa istorija yra apie suaugusį vyrą Skotą Langą (akt. Paul Rudd), kuris yra buvęs kalinys, norintis pradėti gyvenimą iš naujo. Supratęs, kad išėjus iš kalėjimo nėra taip lengva įsitvirtinti visuomenėje, Skotas vėl grįžta prie senų darbelių ir nusprendžia apiplėšti seno mokslininko namus. Ten atradęs super galių turintį kostiumą, Langas iš Dr. Henko Pymo (akt. Michael Douglas) sulaukė gana keisto pasiūlymo – perimti iš Pymo neeilinį išradimą. Marvel komiksų kūrėjas Stan Lee pasistengė, kad tai būtų išskirtinių galių turintis veikėjas – jo kostiumas gali sumažėti iki skruzdės dydžio, tačiau visa žmogaus jėga išlieka nepakitusi.

Sąrašo viduryje Skruzdėliukas atsiduria ne tik todėl, kad tai vienas mažiausiai uždirbusių Marvel kūrinių, bet ir todėl, kad žiūrint filmą sunku pajusti jo ryšį su kitais visatos super herojais. Net ir pasirodymas Pilietiniame kare neužtvirtino jo tarpusavio santykių su Keršytojais.

10. Daktaras Streindžas (Doctor Strange, 2016)

Šis filmas išsiskiria savo unikaliais vaizdiniais sprendimais, dėka CGI (kompiuteriu generuoti vaizdai), viskas atrodo labai tikroviškai ir reikia pripažinti – neerzinančiai ir neperdėtai. Žinant, kad Marvel kūrėjai niekuomet negaili pinigų specialiesiems efektams, verta pagirti juos už labai kokybišką trimatį vaizdą.

Styvenas Streindžas (akt. Benedict Cumberbatch) yra labai arogantiškas chirurgas, kuris avarijos metu smarkiai susižeidžia rankas ir taip nebegali toliau dirbti tokio atsakingo darbo. Norėdamas iš naujo atrasti save ir sugrąžinti jėgas savo rankoms, jis nusprendžia keliauti į tolimuosius rytus. Ten jis ne tik išmoksta iš naujo valdyti rankas, bet ir atranda nematytą magijos pasaulį.

Daktaras Streindžas yra tas filmas, kuris trečiąjį Marvel visatos filmų etapą priverčia įsibėgėti greičiau. Šiame filme stengiamasi parodyti paprastų žmonių požiūrį į superherojus – po mūšio su Altronu visi stengiasi suprasti, kokias pasekmes, iš tikrųjų, Žemei sukelia superherojų būvimas.

Už visus filmo efektus ir kovų scenas Daktarą Streindžą galime laikyti tikrai unikaliu. Kadangi žinome, kad Streindžas atlieka didelį vaidmenį sekančiuose Marvel filmuose, šis jo prisistatymas yra labai vykęs.

9. Kapitonas Amerika: Žiemos Karys (Captain America: The Winter Soldier, 2014)

Broliai režisieriai Joe ir Anthony Russo antrąją Kapitono Amerikos dalį nusprendė paversti į septintojo dešimtmečio konspiracijos trilerį, ir rezultatas absoliučiai pribloškia.

Styvas Rodžersas (akt. Chris Evans) nepasitiki agentūra S.K.Y.D.A.S, kai iš jos pašalinamas generolas Nikas Fury (akt. Samuel L. Jackson). Kol jis bando išsiaiškinti, kas iš tikrųjų valdo organizaciją ir kokie jo tikslai, Kapitoną persekioja Žiemos Karys (akt. Sebastian Stan) – gerai ištreniruotas ir užverbuotas žudikas, kuris pasirodo esantis jo draugas iš praeities.

Per visas filmo 136 minutes tikrai nepasidaro nuobodu. Šalia viso veiksmo turime ir šiek tiek romantikos – kad ir kaip Juodoji Našlė ( akt. Scarlett Johansson) ir Kapitonas Amerika vienas kitu nepasitikėtų, tarp jų jaučiama keista chemija. Taip pat, puikiai pristatomas naujas herojus – Sakalas (akt. Anthony Mackie), kuris tampa Styvo draugu ir užnugariu.

Šis filmas sulaukė didelio kritikų pripažinimo ir komercinio pasisekimo. Pasirodžius kinuose, šis uždirbo 259 mln. dolerių ir taip tapo trečiu, daugiausiai uždirbusiu filmu 2014 metais.

8. Keršytojai (The Avengers, 2012)

Kai pirma kartą buvo prabilta apie Keršytojų filmo kūrimą, daug kas netikėjo, kad kažkas iš viso to pavyks. Filmas, kuriame susitinka daugybė pagrindinių herojų ir istorija, kurioje persipina kelios skirtingos frančizės ir planetos, tuomet atrodė kažkas nerealaus. Visų filmų, buvusių iki Keršytojų ir profesionalaus režisieriaus Joss Whedon dėka, šis grandiozinis super herojų susivienijimas tikrai įėjo į kino istoriją.

Filmo veiksmas sukasi apie Toro (akt. Chris Hemsworth) blogąjį įbrolį Lokį (akt. Tom Hiddleston) ir jo ketinimus sunaikinti žemę. Juostoje netrūksta gero humoro ir veiksmo, o tokiame dideliame būryje herojų nei vienas nelieka pamirštas. Garsiausias Niujorko mūšis, rodomas filme, padaro didelę įtaką kitiems Keršytojų filmams.

Pristatomas naujas veikėjas – Sakalo Akis (akt. Jeremy Renner) ir, visų džiaugsmui, prie komandos prisijungia senai matytas Halkas (akt. Mark Ruffalo). Scenoje, po pabaigos titrų, mes pirmą kartą galime pamatyti Tanosą (akt. Josh Brolin) – piktadarį, kuris suvienijo visus Marvel visatos herojus naujausiame Keršytojų filme Begalybės karas.

Pirmoji Keršytojų dalis Amerikoje gavo R kategoriją. Ši kategorija filmą žiūrėti leidžia tik tiems asmenims, kurių amžius yra ne mažesnis nei 17 metų, kitu atveju, šalia turi būti suaugusieji. Viso to priežastis yra scena, kai nužudomas agentas Kolsonas (akt. Clark Gregg). „Na, kai kažkas yra perduriamas iš nugaros ir ašmenys išlenda per krūtinę, tai jau yra problema.“ sako, Marvel studijos prezidentas ir režisierius Kevin Feige.

7. Kapitonas Amerika: Pilietinis karas (Captain America: Civil war, 2016)

Dėl tokio didelio super herojų skaičiaus vienoje vietoje, trečiasis Kapitono Amerikos filmas gerbėjų tarpe buvo vadinamas Keršytojų 2.5 dalimi. Visa istorija yra kiek kitokia – šioje dalyje nepamatysime super ginkluotų blogiukų ar ateivių, norinčių sunaikinti žemę.

Jau pavadinimas mums sufleruoja, kad karas vyksta viduje, tarp pačių pagrindinių herojų. Niekas neabejoja, kad šis filmas priklauso Geležiniam žmogui (akt. Robert Downey Jr.) ir Kapitonui Amerikai (akt. Chris Evans), tarp kurių ir kyla konfliktas. Po šitiek pasaulio gelbėjimo misijų Pilietinis karas tampa daug mažesne, tačiau gilesne istorija apie tai, kaip susikerta ideologijos ir herojai nebegali kartu ginti pasaulio.

Pilietinis karas pastato du didžiausius superherojus vieną priešais kitą ir jei žiūrovams atrodo, kad filmo eigoje, jie sugebės pasirinkti kažkurio pusę, jie labai klysta. Vienas iš režisierių, Joe Russo, pasakojo, kad sunkiausia buvo tinkamai pateikti Kapitono Amerikos ir Geležinio žmogaus herojus – suteikti teisę abiems lygiavertiškai išreikšti savo pozicijas ir stengtis, kad vienas neužgožtų kito.

Prie viso didelio būrio veikėjų prisijungia dar du – Juodoji Pantera (akt. Chadwick Boseman) ir Žmogus-Voras (akt. Tom Holland), apie kuriuos, jau sekančiais metais, buvo pristatyti atskiri filmai, sulaukę didelio pripažinimo gerbėjų tarpe.

6. Juodoji Pantera (Black Panther, 2018)

Pirmą kartą Juodąją Panterą galėjome pamatyti Pilietiniame kare, kuriame jis neatliko pagrindinio vaidmens, bet sugebėjo sudominti ir priversti laukti, kol Marvel nuspręs supažindinti žiūrovus su mistinės šalies Vakandos karaliumi artimiau.

Mirus tėvui, Tčala (Juodoji Pantera, akt. Chadwick Boseman) turi užimti savo tėvo sostą ir tapti Vakandos karaliumi. Vakanda visiems žinoma kaip trečiojo pasaulio šalis, nors po šia gudria priedanga slepiasi pati moderniausia šalis žemėje.

Atėjus naujam, jaunam valdovui, iškyla diskusijos, galbūt vertėtų pasirodyti pasauliui ir pasidalinti savo turimomis technologijomis ir resursais. Lyg neužtektų bėdų šalies viduje, iš kažkur prisistato niekada nematytas Tčalos pusbrolis Erikas Kilmongeris (akt. Michael B. Jordan), kuris po daugelio metų nusprendžia norintis Vakandos sosto ir turimų technologijų.

Tai paskutinis filmas prieš pat Begalybės karui pasiekus kino ekranus. Kadangi Vakanda ir Juodoji Pantera atlieka didžiulį vaidmenį paskutiniame Keršytojų filme, būtina pamatyti šį filmą ir nepamiršti šiek tiek luktelti jam pasibaigus – režisierius Ryan Coogler pateikia dar dvi scenas (kaip įprasta Marvel filmams), kurios sekančiame filme atsako į keletą klausimų.

5. Geležinis žmogus (Iron Man, 2008)

Viso ko pradžia, pirmasis Marvel Visatos filmas. Ir nors jis pasirodė prieš dešimt metų, drąsiai galima Geležinį žmogų vadinti vienu geriausių superherojaus filmų.

Robert Downey Jr. yra tobulas aktorius Tonio Starko – arogantiško milijonieriaus ir genijaus, vaidmeniui. Jo geležinis ir inovatyvus kostiumas įrodė, kad superherojai neprivalo vilkėti aptemptų kelnių ir apsiaustų, prie kurių mes visi buvome pratę. Tai ne vienintelis sulaužytas tokio žanrų filmų stereotipas. Kol Betmenas ir Supermenas stengiasi nuslėpti savo tapatybę nuo pasaulio, Starkas nedvejodamas atskleidė pasauliui, kad jis yra Geležinis žmogus.

Tai genialus Tonio Starko pristatymas – kaip herojaus, kurio kūnas yra sužeistas ir jis turi sugalvoti būdą, kaip neleisti savo širdžiai sustoti; kaip milijonieriaus, kuris nusprendžia nebegaminti ginklų ir taip padėti žmonijai; ir kaip žmogaus, vyro, kuris puoselėja romantiškus jausmus savo padėjėjai Pepper Potts (akt. Gwyneth Paltrow).

Iš pradžių, Marvel studija ir Disney, šiam filmui sukurti skyrė 150 mln. dolerių, tačiau, pasirodžius Keršytojams, kurie sulaukė milžiniško pasisekimo, kompanijos Geležiniam žmogui skyrė 200 mln., kad leistų režisieriui Shane Black sukurti geriausią savo filmą.

4. Galaktikos sergėtojai 2 (Guardians of the Galaxy vol. 2, 2017)

Nors pirmasis šio tęsinio filmas sulaukė daugiau pagyrų, už tai, kad pristatė visiškai naują pasaulį ir veikėjus, antroji dalis neatsilieka ir taip pat pateikia svarbių detalių, dėl kurių būtina ją pamatyti.

Piteris Kvilas (akt. Chris Pratt) susitinka su visą gyvenimą nematytu tėvu, kuris yra galaktikos Dievas ir siūlo sūnui viską valdyti kartu. Kvilo gyvenime ir taip netrūksta dramos – jis įsimylėjęs Gamorą (akt. Zoe Saldana) ir tuo pat metu su likusia savo grupe – nenugalimuoju Draksu (akt. Dave Bautista), meškėnu Roketu (įgars. akt. Bradley Cooper) ir kalbančiu medžiu Grūtu (įgars. akt. Vin Diesel) turi palaikyti taiką visoje visatoje. Visiškai netikėtai tą ramybę sudrumsčia jo paties tėvas Ego (akt. Kurt Russel).

Į Kvilo tėvo Ego rolę pretendavo netgi tokie aktoriai: Matthew McConaughey („Tarp žvaigždžių“), Gary Oldman („Tamsiausia valanda“), Viggo Mortensen („Žiedų valdovas“), bei Liam Neeson („Pagrobimas“).

Šie Marvel visatos veikėjai yra patys linksmiausi ir iš jų gali tikėtis bet ko. Tikri gerbėjai, kurie žino, kad Marvel kūrėjai, po pabaigos titrų, mėgsta pateikti daug užuominų į sekančius filmus, liks tikrai nustebinti – po šio filmo laukia net penki epizodai.

3. Keršytojai: Begalybės karas. 1 dalis (Avengers: Infinity war, 2018)

Šį Marvel Visatos susijungimą tikrai būtų galima tituluoti labiausiai laukiamu ir aptarinėjamu filmu šiais metais. Žinant, kad tai tik pirmoji filmo dalis, galime justi neišbaigtumą, o jaučiant šį jausmą, filmas nepateisina visų lūkesčių, dėl šio fakto Begalybės karas neatsiduria sąrašo pirmojoje vietoje.

Ilgiausiame Marvel filme susijungia per dešimtmetį pamilti herojai, visi pasauliai ir, pagaliau, žiūrovams pristatomi mistiniai begalybės akmenys. Asmuo, kuris surinks visus šešis akmenis taps pačiu galingiausiu žmogumi visatoje. Tanosas (akt. Josh Brolin) – didžiausias Keršytojų priešas, apsėstas valdžios ir žudymo, siekia surinkti juos visus. Jo manymu, visatoje balansas įsivyrautų tik su viena sąlyga – išnaikinus pusę civilizacijos.

Nors filme svarbiausia yra kova su Tanosu, antrąją vietą neabejotinai užima Gamora (akt. Zoe Saldana) ir jos santykis su minėtuoju blogiečiu, kuris yra jos netikras tėvas. Visa ši istorija šiek tiek atsiskiria nuo pagrindinio veiksmo ir atlieka lemiamą rolę visame siužete, prideda filmui dar daugiau dramatiškumo ir liūdesio.

Daugiau nei penkiasdešimt herojų, įspūdingi vaizdo efektai ir visiškai skirtingos istorijos, kurias Russo broliai sugebėjo sujungti į vientisą filmą, kuriame netrūksta netikėtų posūkių, dramos ir tik Marvel būdingo humoro.

2. Toras: Pasaulių pabaiga (Thor: Ragnarok, 2017)

Nepaisant, kad Toras yra Didysis griaustinio Dievas ir vienas iš pagrindinių Keršytojų, pirmieji du jo filmai vertinami buvo tikrai prastai – buvo sakoma, kad galima juos praleisti ir nieko neprarasti. Ir tuomet režisierius Taika Waititi nusprendė įrodyti, kad Toras gali turėti savo paties filmą, kuris bus vertas dėmesio.

Asgardas liko be valdovo ir į tuščią sostą nori atsisėsti Toro (akt. Chris Hemsworth) sesuo Hela (akt. Cate Blanchett), kas reikštų visišką tamsą ir pabaigą Dievų pasauliui. Toras kali Sakaar mieste, be savo kūjo ir galių. Norint iš ten ištrūkti jis turi nugalėti priešininką žiūrovams rengiamoje kovoje. Jis mažiausiai tikisi savo aplinkoje, kosmose, sutikti savo seną draugą Halką (akt. Mark Ruffalo).

Toro kelionė į gimtąjį pasaulį, kartu su Halku, tampa tikra komedija ir, turbūt, tai šį filmą pakelia net iki antrosios vietos. Šiame filme taip pat galime rasti daug užuominų į Begalybės karo filmą. Viena iš jų: pasibaigus filmui, kantriausi gerbėjai gali pamatyti, kaip Toras ir Lokis (akt. Tom Hiddleston) atsirado Tanoso rankose.

Toro frančizė yra vienintelė visoje Marvel visatoje, kur visi trys filmai buvo sukurti skirtingų režisierių: Kenneth Branagh Toras (2011), Alan Taylor Toras: Tamsos pasaulis (2013) ir Taika Waititi Toras: Pasaulių pabaiga (2017).

1. Galaktikos sergėtojai (Guardians of the Galaxy, 2014)

Pirmojoje sąrašo vietoje puikuojasi režisieriaus James Gunn pirmasis Marvel kūrinys – Galaktikos sergėtojai. Šis filmas įrodė, kad visatoje yra vietos ir šiek tiek mažesniems herojams. Pripažinkime, kad iš Geležinio žmogaus ar Kapitono Amerikos kiekvieną kartą tikimės įspūdingos kovos ir dramos, bet niekas nesitiki, kad saujelė keistų veikėjų iš kosmoso galės prilygti patiems Keršytojams.

Piteris Kvilas (akt. Chris Pratt) randa paslaptingą artefaktą, kuris, jo manymu, neturėjo labai didelės galios. Kai jis tapo vienu ieškomiausių asmenų galaktikoje, jis suprato, kad turi ne šiaip sau žaisliuką, o galingą ginklą, galintį sunaikinti planetą. Jo ieško kosmoso piktadarys Ronanas (akt. Lee Pace), į kurio rankas patekusi relikvija į planetą atneštų tamsą. Kvilas supranta, kad vienas galaktikos neišgelbės ir susirenka keistą komandą: kalbantį meškėną (įgars. akt. Bradley Cooper), į humanoidą panašų medį (įgars. akt. Vin Diesel), nuožmią, žalią žudikę (akt. Zoe Saldana) ir keršto pilną vyrą (akt. Dave Bautista).

Nustebsite sužinoję, kad šis Marvel kūrinys nėra paremtas jokiu originaliu komiksu. Visi šios visatos filmai yra sukurti pagal seniau sukurtas istorijas, tačiau su šia ekranizacija režisierius nusprendė šiek tiek surizikuoti. 1969 metų komiksų knygoje nėra nei vieno iš filme vaizduojamų Galaktikos sergėtojų.

Šis filmas tikrai vertas pirmosios vietos dėl savo muzikos takelio, efektų, ir režisieriaus sugebėjimų tokius skirtingus veikėjus paversti tokia gera komanda. Galaktikos sergėtojų pirmoje dalyje mes galėjome pamatyti iš arčiau patį didžiausią galaktikos piktadarį – Tanosą.

Taip pat skaitykite: TOP 20 geriausių DC kino filmų

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here