Organizatorių archyvo nuotr.

Nieko nėra smagiau kaip vasarą leisti laiką gamtoje. Dar geriau, jeigu tą laiką pavyksta praleisti aktyviai. Plaukimas baidarėmis tampa viena mėgstamiausių aktyvių veiklų gamtoje. Juk taip smagu plaukti upe, stebint laukinę gamtą ir šnekučiuojantis su draugu, sėdinčiu kitame baidarės gale. Kartu sportuoja kūnas ir gerėja psichinė savijauta. Plaukimo baidarėmis nauda yra be galo didelė.

Baidarių maršrutai

Kadangi Lietuva pasižymi nepaprasta gamta ir gausia vandenų įvairove, plaukikai gali rinktis iš daugelio maršrutų, ypač gausų jų Aukštaitijoje. Vienos upės seklesnės, kitos gilesnės, vienos plačios, kitos visai siauros. Kai kurios upės eina per miestus, kitos tik gamtoje, o dar vienos netgi praeina per ežerą. Tačiau visi maršrutai yra vaizdingi ir stebinantys savo gamtos įvairove. Svarbiausia pasirinkti tą, kuris atitinka Jūsų fizines galimybes. Specialistai visuomet papasakos apie galimas kliūtis kelyje.

Kelių dienų plaukimas su baidarėmis

Plaukiant su baidarėmis, galima aptikti tokių gamtos vietelių, kuriose norisi pasilikti kuriam laikui. Žinant tai, yra galimybė planuotis kelių dienų plaukimą su nakvynėmis palapinėse. Tereikia atrasti nustatytas laužavietes, kur ir apsistotumėte. Nakvynė gryname ore po žvaigždėtu dangumi ir visiškoje tyloje atgaivina ne tik kūną, bet ir sielą. Tai tampa aktyvia veikla gamtoje ir gamtos terapija vienu metu. Argi gali kas būti maloniau?

Asmeninis patogumas

Plaukimas baidarėmis būna paprastesnis, kuomet jam tinkamai pasiruošiate. Kadangi baidarė nėra begalinė, joje telpa ribotas kiekis daiktų. Tad geriau pasiimti tik būtiniausius daiktus. Tai taip pat leis patogiau ištiesti kojas baidarėje ir sėdėti taisyklingiau. Nenorint sušlapinti turto, geriau brangesnius daiktus įsidėti į hermetiškus maišus. Savo patogumui patariama turėti atliekamų rūbų.

Plaukti baidarėmis ne tik smagu, bet ir naudinga. Kūnas aktyviai treniruojasi, o plaučiai prisipildo tyro gamtos oro. Malonus bendravimas su pakeleiviais gerina psichologinę savijautą. Naudingiausia tai, kad plaukimas baidarėmis gamtos ramybėje leidžia nusiraminti, atsipalaiduoti ir susitelkti į save. Tai nuostabi gamtos terapija.

Daugiau apie plaukimą baidarėmis sužinosite: https://superbaidares.lt/

Užsakymo Nr. KMC220191

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: