Lionginas Sepetys ir Valerijus Makunas. Teodoro Biliūno nuotrauka

Mūsų kompanijos bruožas – vystyti išskirtinius, kokybiškus projektus, kuriant pridėtinę vertę visuomenei, todėl norime, kad šio sklypo plėtra vyktų darniai su aplinka ir bendruomene“, – susitikime su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu kalbėjo „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Kartu su kitais komandos nariais jis pristatė sumanymą statyti naujos koncepcijos logistikos ir elektroninės prekybos miestelį, kuris per keletą metų turėtų iškilti Biruliškėse, šalia itin judrių magistralinių kelių A1 ir A6 sankirtos.

Nekilnojamo turto projektus įgyvendinanti „SBA Urban“ šioje vietoje įsigijo 12,5 ha sklypą ir jau rengia būsimo miestelio koncepciją, kurios įgyvendinimas turėtų prasidėti kitąmet.

Vietos unikalumą sudaro ir tai, kad ji yra visai greta Kauno miesto, tarptautinio oro uosto, geležinkelio, laisvosios ekonominės zonos.

Projekto vadovė Rasa Pečiulaitė pasakojo, kad sumanymas bus realizuotas etapais, o darbus užbaigti planuojama 2025 metais. Prekybos miestelyje planuojama daugiau kaip 60 tūkst. kv m ploto  patalpų. Svarstoma apie galimybes įrengti patogių įvažų, automobilių stovėjimo vietų, elektromobilių įkrovos stotelių.

„Mes nenorime pigiausio varianto, norime geriausio. Rinkoje užsitarnavome vardą kaip nesileidžiantys į kompromisus dėl kokybės, tvarumo ir estetikos ar vystydami verslo centrus, ar industrinius pastatus. Kaip pavyzdį galėtume pateikti „SBA Urban“ bei „Notus Developers“ vystomą „SBA Industrinių inovacijų slėnį“ šalia Klaipėdos, kuris įrodo, kad ir industriniai projektai gali būti išskirtiniai savo architektūra, technologijomis ir iki minimumo sumažintu poveikiu aplinkai“, – sakė projekto vadovė.

Šepetys tvirtino, kad Biruliškėse bus sukurta visa elektroninės prekybos ekosistema, čia įmonės ne tik galės įkurti savo biurus, saugoti bei paskirstyti prekes, bet ir betarpiškai aptarnauti klientus.

Makūnas pasidžiaugė, kad į Kauno rajoną ateina socialiai atsakinga, gerą reputaciją užsitarnavusi kompanija ir patikino, jog savivaldybė dalyvaus sprendžiant statybų leidimų, infrastruktūros kūrimo ir kitus klausimus.

Meras taip pat priminė Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravusių darbuotojų, trejus metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių.

Plėtodami šį elektroninės prekybos miestelį „SBA Urban“ vadovai pasiryžę ir toliau laikytis esminių savo veiklos principų: architektūros išskirtinumo, žaliosios ekonomikos, tvarumo, darnos su aplinka.

„SBA Urban“ yra pastačiusi ne vieną išskirtinės architektūros verslo centrą: BLC Kaune, „Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje.  Bendrovė vystė „Kauno doko“ projektą, taip pat valdo statybos procesus  statant verslo centrą „Verde“ Rygoje – pastarieji projektai priklauso SBA bendrovei „Capitalica Asset Management“. Fredoje „SBA Urban“ suplanavo ir sparčiai įgyvendina gyvenamųjų namų kvartalo „Nemunaičiai“ projektą.

„SBA Urban“ kartu su tarptautine architektų ir dizainerių kompanija „3deluxe“ parengtas Kauno Vienybės aikštės rekonstrukcijos projektas pelnė Vokietijos dizaino tarybos apdovanojimą miesto erdvės kategorijoje, o įgyvendintas projektas prestižiniuose „iF Design“ apdovanojimuose pripažintas geriausiu architektūros kategorijoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: