(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vienas iš kelionių organizatorių Baltijos šalyse prognozuoja, kad geriausius pasiūlymus populiariausiuose vasaros poilsio kurortuose išpirks Vakarų šalių turistai, o ne lietuviai.

„Ekonominis sunkmetis į pigiuosius ir lietuvių pamėgtus kurortus „suginė“ Vakarų Europos turistus, todėl šiais metais vasarą rasti padorų pasiūlymą gerame viešbutyje Turkijoje, Kretoje ar Egipte bus itin sudėtinga, gal net neįmanoma. Jau dabar didžioji dalis britų, vokiečių, lenkų, prancūzų bei kitų Vakarų ir Centrinės Europos šalių turistų yra rezervavę paslaugas populiariausiuose kurortuose”, – pastebi vienos iš kelionių agentūrų generalinis direktorius Marius Horbačauskas.

Anot M. Horbačausko, vakariečiai įpratę atostogas planuoti iš anksto. Sezonui prasidėjus patraukliausi kainos-kokybės atžvilgiu pasiūlymai būna išpirkti, todėl perkantiems paskutinę minutę tenka tenkintis prastesnės kokybės paslaugomis neretai už tą pačią kainą.

Lietuvoje išankstinio kelionių pirkimo tendencija taip pat didėja, tačiau pamažu. „Siekiame, kad Baltijos šalių rinkų turistai suskubtų planuoti atostogas. Juk viešbučiais lietuviams, latviams, estams tenka dalintis su vakariečiais, todėl nereiktų laukti, kol užsieniečiai išpirks geriausias vietas”.

Apie tai, jog vakariečiai žymai labiau nei lietuviai įpratę planuoti keliones iš anksto byloja Vakarų šalių kelionių organizatorių naujo sezono kelionių pristatymo terminai. Išankstiniai kelionių pardavimai šiose šalyse prasideda prieš metus iki sezono pradžios. Didžiausias britų kelionių organizatorius „Thomson” 2010-2011 m. slidinėjimo atostogų išankstinius pardavimus pradėjo 2009 gruodį. Apie 2010 metų vasaros sezoną šis kelionių operatorius paskelbė 2009 birželį, o kelionių pardavimus pradėjo pernai liepą.

Tyrimai rodo, kad europiečiai ir šiai vasarai planuoja aktyvų poilsį. Didžiojoje Britanijoje pernai liepą atliktos reprezentatyvios internetinės apklausos rezultatų duomenimis, nepaisant sunkios ekonominės situacijos, 80 proc. britų 2010 m. vasaros atostogų metu planuoja keliauti. Apie 50 proc. apklaustųjų numato išleisti atostogoms tiek pat lėšų, kiek ir 2009 m., o 24 proc. – daugiau nei pernai. Sunkmečio metu viešbučiams sumažinus kainas, 46 proc. apklaustųjų teigė planuojantys pasinaudoti šia situacija ir ilsėtis penkių, o ne trijų ar keturių žvaigždučių viešbučiuose. 16 proc. teigė planuojantys pirkti maitinimo tipo „viskas įskaičiuota“ (angl. „All Inclusive“) kelionę, nes poilsiautojus vilioja kainos ir siūlomų „viskas įskaičiuota“ paslaugų santykis.*

Turizmo specialistai prognozuoja, kad šią vasarą, kaip ir pernai populiariausi turėtų išlikti Turkijos kurortai, o poilsiautojai ypatingai atsižvelgs į kelionės paslaugų paketo kokybę, ieškodami geresnės vertės už tą pačią kainą. Apie 20-25 proc. britų kelionių operatoriaus „Thompson“ pernai parduotų kelionių buvo „viskas įskaičiuota“ tipo. Tokių kelionių populiarumas pernai metų vasarą išaugo ir Baltijos šalių didžiausio kelionių operatoriaus „Novaturo“ parduodamų kelionių tarpe. „Visų šalių poilsiautojai siekia to paties – kuo geriau pailsėti. Vakariečiai palankiausius kelionių pasiūlymus išperka gerokai anksčiau, nei prasideda sezonas, todėl lietuviams, norintiems ilsėtis kokybiškiausias paslaugas teikiančiuose populiariųjų kurortų viešbučiuose, atostogas taip pat reiktų planuoti jau dabar“, – situaciją komentuoja M. Horbačauskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: