© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė “Klaipėdos nafta” ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pirmadienį pasirašo terminalo krantinės nuomos sutartį.

SGD terminalo krantinės atidaryme dalyvaus “Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Mantas Bartuška ir Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus bei krovos kompanijų atstovai.

Pagal uosto ir bendrovės vadovų pasirašytą sutartį “Klaipėdos nafta” pradės grąžinti 33,7 mln. eurų direkcijos investicijas į krantinę.

Bendrovės investicijos į SGD terminalą siekė apie 101 mln. eurų, dar apie 33,7 mln. eurų investavo Klaipėdos uostas. Komercinę veiklą terminalas pradėjo sausio 1-ąją.

Susitarimą dėl bendrų investicijų į SGD terminalo infrastruktūrą “Klaipėdos nafta” ir uosto direkcija pasirašė 2012 metų rugpjūtį. Pagal jį uostas į terminalo krantinę investavo apie 14,5 mln. eurų, dar 22,6 mln. eurų – į akvatorijos gilinimo darbus.

SGD terminalo krantinę statė Latvijos BMGS – darbų vertė siekė apie 35,8 mln. eurų. Olandijos bendrovė “Van Oord Dredging and Marine Contractors” 2013 metų pavasarį už 36,9 mln. eurų baigė uosto akvatorijos gilinimo ir platinimo darbus – ji iškasė 4,432 mln. kubų grunto, akvatorijos plotis padidėjo iki 150 metrų, o gylis – iki 14,5 metro.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: