Pagrandukas.lt archyvo nuotr.

Vestuvės – viena iš šviesiausių ir maloniausių švenčių kiekvieno žmogaus gyvenime. Galite būti skeptiška, pesimistiška ar nerami asmenybė, tačiau ir Jūsų neaplenks noras sąjungos dieną prisiminti šiltai ir jaukiai.

Sakytumėme, nėra svarbu, ar tai tik formalumas, neišvengiamybė, galbūt santuoka „iš reikalo“, tačiau dėmesys šio įvykio įamžinimui neturėtų likti antrą vertę turinčia detale Jūsų darbotvarkėje. Taip, žinoma – iš karto atsiranda tokių klausimų, kaip „Ar ši atsakomybė neturėtų būti priskirta vestuvių fotografams?“, arba „Ar galėčiau būti tikras, jog paveikslavimo būdas pateisins mano lūkesčius?“. Taip, dėl smulkių netikslumų ganėtinai dažnai tenka nusiminti. Deja – kaltė yra abipusė. Ko tiksliai tikitės puikiai apibrėžti privalote ir Jūs. Galbūt pasikvietėte tikrą profesionalą, tačiau makabriškais motyvais darytos nuotraukos ar linijinė fotografija nėra šio asmens specializacija. Galbūt jis apsigimęs klasikinės vestuvinės, juodai baltos fotografijos asas. Būtent todėl pateiksime tris esminius kriterijus, kuriais vadovaudamiesi puikiai pasirinksite Jums tinkantį specialistą.

Pasiruošimas prieš vestuves.

Galbūt atrodytų keista, bet su Jūsų vestuvių fotografu reikėtų pradėti komunikuoti gerokai anksčiau, nei prieš pat vestuves. Siūlytina pasirodyti su savo antrąja puse, galbūt paprašyti, jog jis padarytų paruošiamųjų nuotraukų – taip suprasite, kaip menininkas mato Judu pro objektyvą. Taipogi gyvo pokalbio metu išsiaiškinsite pastarojo privalumus ir trūkumus, galbūt suprasite, jog turite bendrą požiūrį į santuoką. Nieko nėra naudingiau už abipusius kompromisus, tuo labiau – ganėtinai asmeniškais klausimais.

Amžius nėra svarbu. Biografija nėra svarbu. Įranga nėra svarbu.

Daugelis žmonių laikosi tvirtos stereotipinės nuomonės, jog kuo vyresnis fotografas, tuo geresnį rezultatą parduoda: brangi įranga, solidaus amžiaus asmuo, tarptautinių parodų sertifikatai. Visa tai atrodytų turėtų užtikrinti kokybišką produktą. Taip, asmuo turintis šiuos duomenis turėtų būti labiau patikimas, nei fotografijos studentas iš gatvės. Tačiau tik tiek. Nereikėtų pamiršti, jog tiek vestuvinėje fotografijoje, tiek kitose vizualiojo meno srityse, kokybės faktorius yra labai subjektyvus ir kiekvienas žmogus turi individualią grožio sampratą. Galbūt tas vestuvinių nuotraukų veteranas nėra išėjęs toliau už bažnyčios, ar šventinės užstalės ribų, ar tas tarptautinių parodų laureatas jau keletą metų ryškina nuotraukas tik savo foto ateljė, ir jį domina tik statiška, suorganizuota vestuvių fotografija. Taipogi, įranga yra labai svarbi, tačiau kartais pasitaiko, jog nežmoniškai brangus fotoaparatas gali būti požymis, jog tai pirmoji ir vienintelė pradedančiojo fotografo investicija. Norėdami išvengti šių klaidų, privalote peržvelgti kiekvieno asmens autorinius tinklapius, na, o jei atsitiktų taip, jog jų neturėtų – išryškintas nuotraukas. Pageidautina portretines ir šventines, nes kartais jaunavedžiai atsisako būti afišuojami pavyzdžiuose.

Kaina nėra sėkmės rodiklis. Fotomenininkai ir Fotografai nėra tas pats.

Norite ypatingų nuotraukų, atliktų ypač kruopščiai, esate pasiryžę paaukoti didelius pinigus tam, kad pasiektumėte tai, ko norite? Galbūt esate tikri, jog tik garsų vardą turintis fotomenininkas pateisins Jūsų lūkesčius? Turime perspėti, jog tai labai komplikuotas būdas įamžinti savo vestuves. Tam, jog būtumėte užtikrinti garsaus, ir, žinoma, brangaus fotomenininko darbų rezultatyvumu, turite domėtis jo asmenybe. Žinoti, kuo jis domisi, ką fotografuoja, ir kodėl pasirenka būtent tokią formą. Nepamirškite, jog žinomas menininkas yra jau dvasiškai išaugusi asmenybė, todėl nepaisant visų modifikacijų, prašymų ar kompromisų, kiekvienoje nuotraukoje įmanoma įžvelgti asmeninio stiliaus motyvą. Tai vienas iš esminių kūrybinių bruožų, kurie sunkiai kinta kiekvienoje profesionaliojo meno šakoje. Kaip ir minėjome anksčiau – grožio samprata yra individuali. Neapsigaukite, brangiai mokėsite tikrai ne veltui, tačiau tam, jog nesijaustumėte nuvilti, samdykite tik tą menininką, kurio kūrybinė stilistika Jums prie širdies, nes priešingai nei dažnai samdomas specialistas, jis atliks dalį darbo ir sau. Tolimesniam tobulėjimui, bei įkvėpimo paieškoms.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: