Kino filmo "The Revenant" kadras

Epinė išgyvenimo ir keršto drama “Hju Glaso legenda” (The Revenant) sekmadienį triumfavo Britų kino ir televizijos meno akademijos ( BAFTA) apdovanojimų ceremonijoje, pelniusi pagrindinius prizus, tarp jų geriausio filmo kategorijoje, kurie sustiprino viltis, kad ši kino juosta sulauks pasisekimo ir per vėliau šį mėnesį vyksiančias “Oskarų” dalybas.

Šio filmo kūrėjas meksikietis Alejandro Gonzalezas Inarritu (Alechandras Gonsalesas Injaritu) buvo pripažintas geriausiu režisieriumi, o Leonardo DiCaprio (Leonardas DiKaprijas) pelnė BAFTA apdovanojimą už likimo vėtyto ir mėtyto kailių medžiotojų Hju Glaso vaidmenį.

“Aš priblokštas”, – sakė A.G.Inarritu, atsiimdamas apdovanojimą per ceremoniją Londone, kurioje dalyvavo daug žvaigždžių.

L.DiCaprio savo padėkos kalboje pasveikino su gimtadieniu savo motiną ir padėkojo jai už palaikymą vaikystėje.

“Užaugau labai rūsčiame Los Andželo rytiniame rajone. Ir ta moteris kasdien mane veždavo tris valandas į kitą mokyklą, kad parodytų man kitokią galimybę”, – sakė aktorius.

“Esu sukrėstas ir sužavėtas, (jaučiuosi) pagerbtas, – sakė L.DiCaprio apie savo apdovanojimą. – Pasakysiu jums tiesą – nieko panašaus nebuvo tikėtasi.”

“Hju Glaso legenda”, praeitą mėnesį pelniusi tris “Auksinius gaublius”, dabar laikoma pretendente susišluoti svarbiausius apdovanojimus per vasario 28 dieną vyksiančią “Oskarų” teikimo ceremoniją Los Andžele, kur ši juosta varžysis dėl 12-os prestižinių statulėlių.

Varžantis BAFTA geriausio filmo kategorijoje ji pranoko Toddo Hayneso (Tedo Heinso) sukurtą dviejų moterų meilės istoriją “Kerol” (Carol), kurios veiksmas vyksta 6-ajame dešimtmetyje, taip pat Steveno Spielbergo (Stiveno Spilbergo) Šaltojo karo trilerį “Šnipų tiltas” (Bridge of spies), Tomo McCarthy (Tomo Makarčio) dramą apie seksualinį išnaudojimą Katalikų Bažnyčioje “Sensacija” (Spotlight) ir Adamo McKay (Adamo Makėjaus) “Didžiąją skolą” (The Big Short) apie bręstantį nekilnojamojo turto paskolų burbulo sprogimą.

“Hju Glaso legenda” taip pat laimėjo geriausios kinematografijos ir geriausio garso takelio kategorijose, todėl jai atiteko iš viso penki BAFTA apdovanojimai.

Nuo šios juostos nedaug atsiliko George’o Millerio (Džordžo Milerio) meistriškai sukurptas postapokaliptinis veiksmo filmas “Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias” (Mad Max: Fury Road), kuris pelnė keturis techninius apdovanojimus, tarp jų – už kariaujančių genčių nudriskusius kostiumus.

Dar viena sekmadienio vakaro laimėtoja buvo Brie Larson (Bri Larson), pripažinta geriausia aktore už pagrindinį vaidmenį šiurpoje pagrobimo dramoje “Kambarys” (Room).

Kate Winslet (Keit Vinslet), pelniusi geriausios antrojo plano aktorės apdovanojimą už ištikimos padėjėjos vaidmenį biografiniame filme “Steve Jobs”, sakė, kas šie “metai buvo nepaprasti moterims”.

Ji dedikavo savo apdovanojimą “visoms jaunoms moterims, kurios abejoja savimi”.

“Kai buvau 14-os, dramos mokytojas man sakė, jog su manimi viskas turėtų būti gerai, jeigu tik tenkinsiuosi apkūnių merginų vaidmenimis. Pažvelkit į mane dabar”, – sakė aktorė, atsiimdama apdovanojimą.

TELEVIZIJA – “VYRIŠKA, BALTAODĖ IR BLANKI”?

Įvairovės, o veikiau jos stygiaus tema kurstė įtampą per šią ceremoniją, kilus triukšmui, kad visi šiemet nominuotieji “Oskarams” aktoriai yra baltaodžiai.

Nedidelė grupė aktyvistų, pasisakančių už kvotų sistemą skiriant nominacijas, protestavo prieš prasidedant BAFTA renginiui, per ceremoniją ant raudonojo kilimo dalijo skrajutes, kuriose televizijos pramonė vadinama “vyriška, baltaode ir blankia” (male, pale and stale).

BAFTA pirmininkė Anne Morrison (En Morison), sakydama atidarymo kalbą, pripažino egzistuojant šią problemą.

“Įvairovė dabar yra karšta tema. Mes, BAFTA, sveikiname šiuos debatus, – pabrėžė A.Morrison. – Spaudimas nesiliaus, kol įvyks tikrų pokyčių ekrane ir kitapus jo.”

Britų komikas Sacha Baronas Cohenas (Saša Baronas Koenas) irgi užsiminė apie tuos debatus, pristatydamas laimėtoją geriausios aktorės kategorijoje.

“Geriausios … BALTOSIOS aktorės apdovanojimui nominuotos…”, – paskelbė komikas, bet ceremonijos vedėjas Stephenas Fry (Stivenas Frajus) jį pertraukė.

Komikė Rebel Wilson (Rebel Vilson), dėl kurios pasirodymo žiūrovai plyšo juokais, šmaikštavo, kad “Oskarų” dalybos yra “rasistinės”, o režisierius A.G.Inarritu sakė, kad ši problema yra “gilesnė” negu JAV Kino meno ir mokslo akademijos pasirinkti nominantai.

“Tai gilesnis klausimas, didesnis iššūkis; tai kultūrinis dalykas”, – samprotavo jis.

Geriausiu Britanijoje sukurtu filmu buvo pripažintas “Bruklinas” (Brooklyn) – vienos į Niujorką emigravusios jaunos airės meilės istorija, bet pagrindinį vaidmenį sukūrusi aktorė Saoirse Ronan (Sersė Rounan) jokio apdovanojimo negavo. Vis dėlto ji pretenduoja gauti geriausios aktorės “Oskarą”.

Markas Rylance’as (Markas Railensas) pelnė geriausio antrojo plano aktoriaus apdovanojimą už vaidmenį filme “Šnipų tiltas”, įveikęs Idrisą Elbą, kuris buvo nominuotas už televizijos “Netflix” rodytą žiauraus pilietinio karo istoriją “Nežinomos šalies žvėrys” (Beasts of No Nation).

Legendinis Italijos kompozitorius Ennio Morricone (Enijas Morikonė) atsiėmė apdovanojimą už geriausią originalią muziką Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) mistiniam vesternui “Bjaurusis aštuntukas” (The Hateful Eight). E.Morricone šis BAFTA apdovanojimas geriausios originalios muzikos kategorijoje buvo jau šeštasis.

Tarp dokumentinių filmų laimėjo Britanijoje sukurta juosta “Eimi” (Amy), kuriame nuodugniai nagrinėjama velionės dainininkės Amy Winehouse (Eimi Vainhaus) gyvenimo istoriją, kai ji dar nebuvo išgarsėjusi ir nebuvo pradėjusi kovoti su priklausomybe nuo alkoholio ir narkotikų.

Tuo tarpu kosminės sagos “Žvaigždžių karai” (Star Wars) naujausia dalis “Galia nubunda” (The Force Awakens) pelnė apdovanojimą už specialiuosius vaizdo efektus, o “Išvirkščias pasaulis” (Inside Out) laimėjo animacinių filmų kategorijoje.

Sužinok daugiau! Spausk čia ir tapk mūsų draugu „Facebook’e“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: