Justinas Karosas lrs.lt archyvo nuotr.

Šiandien Seimas posėdyje pagerbė anapilin iškeliavusio Seimo nario prof. Justino Karoso atminimą.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, kviesdama tylos minute pagerbti kolegos šviesų atminimą, pabrėžė, kad Velionio biografija itin turtinga aktyvios veiklos – mokslinės, politinės, visuomeninės. “Tačiau, manau, ryškiausias bruožas, visada lydėsiantis Justino Karoso atminimą, – Jo tolerancija, profesinė ir žmogiškoji kultūra, pagarba kitaip mąstančiam, gebėjimas ir noras kalbėtis, išgirsti ir suprasti. Šių nuostatų vedamas, a.a. Justinas Karosas profesoriavo Vilniaus universitete, aktyviai siekė savo partijos savarankiškumo ir dirbo partinį darbą, beveik dvidešimt metų darbavosi Lietuvos Respublikos Seime”, – sakė Seimo vadovė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad už visa tai – už gražius ir prasmingus darbus, už darbštumą ir pagarbą žmonėms, Velionis visada buvo gerbiamas tiek savų rinkėjų bei kolegų, tiek ir kitaip mąstančių žmonių. “Telydi ir ateityje ši pagarba ir dėkingumas Velionio Justino Karoso vardą ir atminimą”, – posėdyje sakė I. Degutienė.

Seimo narys, Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas prof. Justinas Karosas po sunkios ligos mirė birželio 6 dieną.

J. Karosas gimė 1937 m. rugsėjo 7 d. Marijampolės rajono Sangrūdos kaime. 1963 metais jis Vilniaus universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojo specialybę, 1969 metais apgynė filosofijos mokslų daktaro disertaciją, 2000 metais jam suteiktas profesoriaus vardas. 1994 m. pirmasis iš nepriklausomos Lietuvos filosofų Vilniaus universitete apgynė habilitacinį darbą, už jį suteiktas habilituoto humanitarinių mokslų daktaro vardas.

Šalies parlamente politikas dirbo beveik 20 metų. Justinas Karosas buvo kelių knygų, keliasdešimties straipsnių ideologijos ir vertybių teorijos klausimais, paskelbtų Lietuvoje ir užsienyje, autorius. Apdovanotas ordino “Už nuopelnus Lietuvai” Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: