kaunas.lt archyvo nuotr.

Daugiau nei pusė apklaustų kauniečių pritaria Kauno miesto tarybos sprendimui apriboti prekybos alkoholiu laiką vadinamuosiuose pseudo baruose. Policijos vadovų teigimu, tos miesto vietos, kuriose anksčiau visą parą buvo prekiaujama alkoholiniais gėrimais, dabar tapo saugesnės ir ramesnės.

Gyventojų apklausa buvo atlikta vasario mėnesį, apklausiant atsitiktinės atrankos būdu atrinktus respondentus jų būstuose. Apklausos rezultatai parodė, kad daugelis Kauno miesto gyventojų pritaria prekybos alkoholiu ribojimui – 39,5 proc. respondentų visiškai tam pritaria, o dar 15 proc. pritaria iš dalies.

Kauno miesto taryba praėjusių metų lapkritį apribojo naktinę prekybą alkoholiu barais save vadinančiose 24-iose prekybos įstaigose. Vėliau į šį sąrašą buvo įtraukti dar keli pseudo barai. Šie sprendimai buvo priimti atsižvelgiant į policijos, seniūnijų, bendruomenės centrų ir kitų organizacijų rekomendacijas ir prašymus.

„Matome, kad kauniečiai tikrai nori gyventi saugesnėje aplinkoje. Priėmę sprendimą apriboti prekybos laiką, tapome pirmąja Lietuvos savivaldybe, kuri draudžia naktinę prekybą alkoholiu išsinešimui. Atliktos apklausos rezultatai dar kartą patvirtina, kad sprendimas riboti prekybos alkoholiu laiką yra teisingas”, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Tos miesto dalys, kuriose veikiančiuose pseudo baruose buvo apribota prekyba alkoholiniais gėrimais nakties metu, tapo ramesnės ir saugesnės. Kitaip sakant, nebegauname nusiskundimų iš gyventojų, prie barų nebevyksta viešosios tvarkos pažeidimų. Pavyzdžiui, anksčiau Šv. Gertrūdos gatvėje dažnai fiksuodavome ramybės drumstėjus. Uždraudus naktinę prekybą alkoholiu šioje gatvėje įsikūrusiame pseudo bare neramumai baigėsi”, – sakė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: