Kaunas.lt archyvo nuotr.

Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė du nauji specialistai. Energetikos klausimais miesto vadovui patarinėja Tomas Garasimavičius, o medžių priežiūros sritį kuruoja daugiau nei 30 metų miškininko patirtį turintis Saulius Lazauskas.

„Pagrindinis tikslas – tinkamai sutvarkyti, saugoti bei plėtoti miesto želdynus taip gerinant kauniečių gyvenimo kokybę mieste“, – sakė S. Lazauskas. Vienu iš pagrindinių prioritetų miškininkas nurodė Kauno Ąžuolyno išsaugojimą ateities kartoms.

„Eilę metų Ąžuolynas nebuvo tinkamai prižiūrimas, todėl jam būtina skirti kur kas daugiau dėmesio. Ąžuolyną privalome išsaugoti ir užtikrinti, kad unikali vieta ateityje nevirstų drebulynu ar kitų menkaverčių medžių rūšių medynu“, – pabrėžė S. Lazauskas.

Ąžuolyno tvarkymui rengiamas gamtotvarkos planas ir miškotvarkos projekto tikslinimas siekiant išsaugoti didžiausią Ąžuolyno vertybę – 200-300 metų senumo ąžuolus, kurie svarbūs ne tik dendrologine ir kultūros paveldo, bet ir biologinės įvairovės išsaugojimo prasme.

Kitas mero patarėju pradėjęs dirbti specialistas T. Garasimavičius didžiausią dėmesį ir laiką skirs miesto šilumos ūkio optimizavimui ir tolimesniam šildymo kainų mažinimui.

„Kauno mieste matau nemažai galimybių ir iššūkių užtikrinant miesto šilumos ūkio plėtrą, inovatyvių sprendimų diegimą. Kryptinga pastarųjų metų miesto šilumos tiekėjo „Kauno energijos“ veikla, pereinant prie didesnio biokuro panaudojimo ir mažinant šilumos nuostolius trasose, leido ženkliai sumažinti šilumos kainą, kuri jau yra konkurencinga lyginant su alternatyviais individualaus šildymo būdais. Šia galimybe būtina pasinaudoti, ir šilumos tiekėjui bus keliamas strateginis tikslas susigrąžinti kuo daugiau nuo miesto šilumos tiekimo tinklų atsijungusių vartotojų, jiems pasiūlant patrauklias prisijungimo ir ilgalaikes šilumos tiekimo kainas. Naujų vartotojų prijungimas leistų užtikrinti šilumos kainos stabilumą visiems centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojams“, – teigė energetikos specialistas T. Garasimavičius.

Nuo 2006 metų T. Garasimavičius dirbo valstybės įmonėje „Energetikos agentūra“. Vėliau energetikos klausimais jis patarinėjo premjerams Algirdui Butkevičiui ir Sauliui Skverneliui. Pasak naujojo mero patarėjo, ateityje bendrovė „Kauno energija“ turėtų tapti platesnio veiklos profilio bendrove, kuri diegtų inovatyvius atsinaujinančios energijos išteklius naudojančius šilumos ir elektros gamybos bei energijos taupymo sprendimus gyventojams, savivaldybės visuomeniniuose pastatuose bei kitose viešosiose erdvėse ir taip prisidėtų prie bendros Kauno miesto energetinės plėtros vizijos įgyvendinimo.

Mero patarėjų komandoje taip pat dirba Tomas Grigalevičius, kuruojantis ryšius su visuomene, socialinių mokslų daktarė Neringa Ivanauskienė, kuri yra atsakinga už įmonių, įstaigų, valdymą ir optimizavimą bei Orinta Leiputė, merui patarinėjanti jaunimo reikalų, kultūros, švietimo, sporto ir seniūnijų veiklos klausimais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: