lsdp.lt archyvo nuotr.

Premjeras dar kartą pakartojo, kad Konstitucinis Teismas (KT) išsklaidytų spekuliacijas ir abejones dėl žemės pardavimo užsieniečiams referendumo. Todėl, pasak jo, Seimo nariai turėtų kreiptis į KT.

“Aš manau, raštu išsakyta nuomonė išsklaidytų abejones politikams ir užkirstų kelią spekuliacijoms, ypač kai sustiprėja,. artėjant rinkimams”, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.

Jis tikino, kad Seimo nariai turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą.

“Aš minėjau, kad kada Seimas pradės svarstyti Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktą informaciją ir jeigu Seimas priims nutarimą organizuoti referendumą tam tikrą dieną, tai aš manau, kad Seimo nariai turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar šitas Seimo nutarimas neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai”, – aiškino premjeras.

Ministras praėjusią savaitę taip pat kalbėjo, kad dėl referendumo reikia kreiptis į KT. Tuomet jis tiesiai neatsake, ar, jo nuomone, referendumas įvyks.

Įstatymas numato, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos išvadą gavęs Seimas artimiausiame posėdyje turi svarstyti referendumo paskelbimo datos klausimą.

Įstatyme taip pat yra nuostata, kad jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padaro išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos, Seimas šią išvadą turi paskelbti visuomenei, tačiau ši išvada negali būti pagrindas neskelbti referendumo.

Kita vertus, referendumo kritikai atkreipia dėmesį į sausį paskelbtą Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad nepakeitus konstitucinio akto dėl Lietuvos narystės ES “negali būti daromos tokios Konstitucijos pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės ES įsipareigojimai”.

Stodama į ES Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo užsieniečiams ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galios. Tuo tarpu iniciatyvinė grupė siūlo rengti referendumą, kuriuo būtų siūloma tokį draudimą įrašyti į Konstituciją.

Referendumu taip pat siūloma nuo 300 tūkst. iki 100 tūkst. parašų nuleisti kartelę referendumams skelbti.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: