lsdp.lt archyvo nuotr.

Lietuvos verslo problemos, susiduriant su Rusijos žemės ūkio ir maisto produktų importo embargu, yra valstybinio lygio, sakopremjeras.

“Vyriausybė jau patvirtino rekomendacijas, kaip įvairinti Lietuvos eksportą sumažinti patiriamus nuostolius dėl Rusijos patiriamo embargo. Verslo problemas laikome valstybinio lygio problemomis ir toliau tvirtai laikysimės nustatytos krypties – stiprinti Lietuvos ekonomiką”, – spaudos konferencijoje po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Anot jo, Lietuvai artimiausiu metu yra svarbu užbaigti tris pagrindinius energetinius projektus, kurie užtikrins Lietuvos energetinę nepriklausomybę ir leis įsilieti į platesnę išteklių rinką.

“Šiemet kartu su sklandžiu euro įvedimu mūsų laukia biudžeto eurais sudarymas. Esame įsipareigoję laikytis fiskalinės drausmės, kad galėtume vykdyti įsipareigojimus žmonės ir tęsti sunkmečiu nusavintų pensijų kompensavimą”, – kalbėjoA.Butkevičius.

Jo teigimu, atsižvelgiant į Lietuvos finansines galimybes bus stengiamasi didinti atlyginimus ir pensijas, be to, didelis dėmesis bus skiriamas biudžeto lėšų surinkimui, nes šiuo metu “gyvename neapibrėžtais laikas”.

Lietuvos pagrindiniai ir svarbiausi energetiniai projektai šiuo metu yra suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas Klaipėdoje, kurį žadama baigti 2014 metų pabaigoje. Taip elektros jungtis su Švedija “Nordbalt” ir elektros jungtis su Lenkija “LitPol link”. Abi elektros jungtis žadama baigti 2015 metais.

Lietuva eurą įsives nuo 2015 metų sausio 1 dienos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: