(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės meras Andrius Kupčinskas inicijuoja peticiją, kuria raginama pakeisti lėšų miestų gatvėms prižiūrėti skirstymo tvarką.

„Dabar įstatymuose numatyta tik 20 procentų kelių priežiūros lėšų skirti vietinėms miestų, rajonų gatvėms tiesti ir remontuoti. Tai neteisinga visų miestų atžvilgiu. Pavyzdžiui, VMI duomenimis, per 2008 metus Kauno miesto degalinėse už degalus buvo sumokėta 179 mln. litų akcizo mokesčio, kuris pateko į Kelių priežiūros ir plėtros fondą.

Tačiau atgal Kaunui iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų gatvėms remontuoti ir prižiūrėti 2009 m. paskirta tik 11 mln. litų. Kauno miesto gatvių tinklas sudaro 910 km, todėl šių pinigų yra per mažai“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 3 str. 3 p., prašoma spręsti svarbų visuomenei ir vietos savivaldai klausimą dėl teisingo, proporcingo ir nediskriminuojančio kelių priežiūros ir plėtros finansavimo.

„Dabartinis lėšų paskirstymas yra diskriminuojantis ir pažeidžiantis vairuotojų teisėtus lūkesčius, kadangi „liūto“ dalis, t.y. 80 proc. akcizo mokesčių, „nusėda“ autostradose ir nacionalinės reikšmės keliuose, o miestų gatvėms tvarkyti lieka trupiniai! Šiuo metu Lietuvoje vietinės reikšmės keliai (gatvės) iš viso sudaro apie 60 000 km, o tai yra beveik tris kartus daugiau negu valstybinės reikšmės kelių ilgis“, – sakė A. Kupčinskas, raginantis visų miestų vairuotojus išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu.

Dėl šių priežasčių inicijuojamas Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros finansavimo įstatymo pakeitimas, kad 60 procentų (vietoj šiuo metu nustatytų 20 procentų) gatvių priežiūrai skirtų lėšų turi būti panaudota vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti ir remontuoti.

Peticiją internete galima pasirašyti šiuo adresu: http://www.peticijos.lt/visos/3267

Peticiją, kuri skirta Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisijai, artimiausiu metu bus galima pasirašyti ir Kauno miesto degalinėse ir kitose viešose vietose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: