(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pabrėžia, jog norint piliečių, ir ypač jaunimo, aktyvesnio dalyvavimo valstybės valdyme ir sprendimų priėmime, būtina skatinti e-demokratijos procesus. Vienas būtiniausių sprendimų – balsavimas internetu.

“Jau pusantrų metų, kaip priimtas sprendimas, kad Lietuvai reikia elektroninio balsavimo, o šiandien Vyriausybės posėdyje dar tik svarstomi tam reikalingų įstatymų papildymų ir keitimų projektai. Manyčiau, šiam procesui būtini skubūs sprendimai, o ne biurokratiniai derinimai”, – sakė ministras E. Masiulis.

“Estija jau kelintą kartą rinkimuose balsuos ir internetu, o mes vis dar kapstomės įstatymų derinimuose. Laikas atsakingoms įstaigoms baigti kurti papildomas milijonų reikalaujančias programas, o siūlyti realius šiandien įgyvendinamus sprendimus. Daugelis turim “protingus” pasus ar asmens tapatybės korteles, tačiau vis dar neturime, kur jas taikyti”, – sakė E. Masiulis.

E. Masiulio teigimu, daugelis namų ūkių ir regionuose įsigyja kompiuterius, o internetas – dėl valstybės vykdomų projektų, plačiajuosčio interneto RAIN ir viešųjų interneto prieigos taškų (daugiau nei 800 jų veikia kaimiškose vietovėse) – viešosiose vietose prieinamas net ir atokiuose šalies rajonuose gyvenantiems žmonėms. O tiems, kurie nesinaudoja internetu, pranešimai galėtų būti siunčiami elektroniniu būdu – internetu pranešimas pasiektų arčiausiai žmogaus esantį pašto skyrių ir tik ten būtų atspausdintas ant popieriaus. Tokiam dokumentui pristatyti pakaktų vietinio transporto, tad būtų sutaupytos didžiulės išlaidos logistikai.

“Mano nuomone, ši Vyriausybė turi imtis konkrečių žingsnių balsavimui internetu užtikrinti, kad jau artimiausiuose – 2011 m. savivaldos rinkimuose galėtume balsuoti elektroniniu būdu. Esu pasiryžęs pats asmeniškai to siekti ir prisiimti atsakomybę”, – teigia E. Masiulis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: