(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje vykusios spaudos konferencijos metu buvo pristatytas Kauno kolektyvo, kuris dalyvaus TV3 projekte „Chorų karai“, vadovas – juo tapo dainininkas Merūnas Vitulskis. „Ginti Kauno garbę man yra didžiulė garbė“, – sakė atlikėjas.

„Kitąmet rengiamas antrasis „Chorų karai“ sezonas, kuris išsiskirs tuo, jog ketinama skirti daugiau dėmesio lietuviškai muzikai, lietuvių autoriams, matysime ir girdėsime tautiškas dainas. Kauno chorui sutiko vadovauti Merūnas Vitulskis“, – pasakojo projekto „Chorų karai“ vadovė Neringa Kavaliauskienė.

Miesto vadovas Andrius Kupčinskas džiaugėsi, kad ir kitais metais miesto chorui sutiko vadovauti garsus atlikėjas. „Visi džiaugėmės, kai Kauno šampaninis choras laimėjo pirmąją vietą. Man malonu, kad naujai renkamo kolektyvo vadovu sutiko būti Merūnas. Tai puikus būdus garsinti mūsų miesto vardą. Savivaldybė, kaip ir praėjusiais metais, tikrai parems Kauno kolektyvą“, – kalbėjo meras.

Merūnas neslėpė, kad Kaunui jaučia didelę meilę, nes šis miestas yra jo gimtasis ir pažadėjo garbingai atstovauti miestą.

Kauno miesto savivaldybė Kauno šampaniniam chorui pagelbėjo su transportu, parūpino miesto vėliavų. Taip pat buvo skirta finansinė pagalba – 10 tūkst. litų. Be to, kultūros centro „Tauto namai“ patalpose vyko choristų repeticijos. Kauno chorui labai padėjo miesto verslininkai, kurių dėka visi kolektyvo pasirodymai buvo įspūdingi.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorė Edita Gudišauskienė sakė, kad apie paramą naujam kolektyvui bus sprendžiamą gavus oficialų prašymą dėl paramos.

Pasak projekto vadovės, naujajame sezone dalyvaus 7 miestų chorai. Projektas startuos po naujų metų, greičiausiai – vasario mėnesį. Iki šiol apie sutikimą dalyvauti projekte gautas ir iš Liudo Mikalausko, kuris atstovaus savo gimtą miestą – Tauragę.

Visus balsingus kauniečius būsimos Kauno komandos vadovas Merūnas kviečia lapkričio 28 dieną (sekmadienį), 13 val. į restoraną „Miesto sodas“, kuriame vyks choro dalyvių atranka. Kaip teigė pats atlikėjas, labiausiai dainuojančiuose žmonėse vertina universalumą, todėl tikisi, kad kauniečiai pademonstruos visus savo vokalinius sugebėjimus. „Atrankoje laukiu universalių dainuojančių žmonių, kuriems patinka įvairūs muzikos stiliai – ir klasika, ir popsas, ir džiazas“, – sakė Merūnas.

M. Vivulskis 2006 m. laimėjo LNK muzikinio realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“, 2007 m. atlikėjo daina „Su Tavim“ išrinkta nugalėtoja konkurse „Gražiausia meilės daina“, 2008 m. tapo Tarptautinio konkurso „Laagna Laul“ (Estija) nugalėtoju, 2008 m. – Tarptautinio dainų festivalio „Canzoni dal Mondo“ (Italija) Grand Prix laimėtoju, 2009 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) garbės daktaro Stasio Baro dainininkų konkurso nugalėtoju. Merūnas tęsia dainavimo studijas LMTA magistrantūroje, kartu siekia įgyti vokalo pedagogo specialybę.


Vilija ŽUKAITYTĖ

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: