Daugirdo amfiteatre - Afrikos kinas
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Birželio 14 d. (antradienį) Daugirdo vasaros amfiteatre (T. Daugirdo g. 4) nuo 21.30 val. bus rodomi režisieriaus Júlio Silvão Tavares filmas „Batuque – žmonių sielos“ (trukmė – 52 min.) bei režisieriaus Leão Lopes filmas „Bitu“ (trukmė – 52 min.).

Bitú – Mindelo miesto dažytojas, noriai besiimantis tiek vidaus bei išorinių pastatų, kuriuose įsikūrę barai ar diskotekos, sienų dažymo, tiek plakatų piešimo. São Vicente karnavalo metu tapytojo vaizduotė ir kūrybiškumas įsisiautėja: karnavale dalyvaujančių žmonių laisvė įkvepia jam troškimą išbandyti plastinį meną.

Bitú personažu filme suteikiama galimybė pažvelgti į su šiuolaikiniu menu susijusių kultūrinių renginių organizavimą Mindelo mieste.

Filmas „Batuque – žmonių sielos“ sukasi apie batuque – tipinio Žaliojo Kyšulio Salų šokio ir muzikos žanrą, vieną pirmųjų salyno kultūrinio gyvenimo apraiškų. Batuque atkeliavo į archipelagą drauge su pirmaisiais į Santiago salą atgabentais vergais 1462 m.

Kolonizacijos laikotarpiu Batuque laikytas su geromis manieromis nederančia provincialų pramoga, kurį laiką buvo draudžiamas, tačiau nuolatinės vietos gyventojų kovos ir perdavimo iš kartos į kartą dėka išliko. Filmas ne tik supažindina su istorinėmis Batuque atsiradimo ir raidos aplinkybėmis, bet ir atskleidžia intymius Raiz de Tambarina, vieno seniausių Santiago saloje Batuque kolektyvų, atliekamo šokio momentus.

Be pasirodymų ir švenčių filme demonstruojamas kasdienis kolektyvo narių – krovininio automobilio vairuotojo, valytojos bei turguje žuvį pardavinėjančių moterų – gyvenimas, kuriame nestinga aistros Batuque, ir kurio dėka žiūrovui suteikiama galimybė atrasti Žaliojo Kyšulio Salas tokias, kokios jos buvo kažkada, bei tokias, kokios jos yra šiandien.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: