(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Lapkričio 18d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje skambės Juditos Leitaitės, Liubos Nazarenko bei Liudo Mikalausko atliekami romansai.

Romansas atsirado XVII a. Ispanijoje ir per Prancūziją. Vokietiją, Lenkiją pasiekė Rusiją kur ypač ištobulėjo, nes surado labai palankią dirvą – jautrią ir imlią ruso širdį. Romansai gimdavo stiprių išgyvenimų akimirkomis, jais kūrėjai išreikšdavo skausmą, susižavėjimą bei kitus ypatingai stiprius jausmus. Rusų romansuose svarbiausia yra emocinė patirtis ir išgyvenimas. Šiose nostalgiškose dainose yra tiek dvasios, širdingumo, jausmų, kad jų klausytis (o ir dainuoti) – tikra atgaiva sielai. Tiesa, dainuoti juos ne taip paprasta, beveik kiekvienas jų atlikėjas yra išsiugdęs savitą atlikimo stilių.

Tai unikali ir vienintelė galimybė scenoje išvysti skirtingų žanrų atlikėjus – J. Leitaitę, L. Nazarenko ir L. Mikalauską.

Ir gerbėjų, ir kritikų dainininkė Judita Leitaitė dažnai apibūdinama kaip itin artistiška, žanro požiūriu lanksti ir nepaprastai produktyvi atlikėja.

Dainininkė Liuba Nazarenko visiems puikiai žinoma, kaip romansų atlikėja. „Meilę šiam žanrui jaučiu nuo vaikystės, nes namuose dažnai skambėdavo romansai.“ – teigia pati atlikėja.

Daugelio tarptautinių konkursų laureatas, jaunas, paprastas, konservatyvių pažiūrų, tačiau turintis ne tik nepaprasto grožio balsą, bet ir puikų humoro jausmą, maksimalistas Liudas Mikalauskas. Visa Lietuva L. Mikalauską žino, kaip operos solistą, nugalėjusi Lietuvos televizijos projekte „Triumfo arka“. Liudas yra vienas iš laukiamiausių solistų įvairiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse.

Visų žiūrovų laukia nepaprastas ir ypatingas vakaras. Šis koncertas adresuotas žiūrovams, kurie renkasi originalius sprendimus.

Bilietai visose bilietai.lt kasose (jų kaina – 20, 30, 40Lt).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: