(c) lff.lt archyvo nuotr.

Lietuvos darželiuose žiemą karaliaus „Futboliukas“. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projekte ruošiasi dalyvauti rekordiškai daug – beveik pusė šimto įstaigų iš įvairių šalies miestų ir miestelių.

Jau ketvirtus metus vyksiantis „Futboliukas“ skirtas ikimokyklinio ugdymo įstaigoms bei darželiams-mokykloms ir yra dalis LFF ilgalaikės masinio vaikų futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ (SVIS).

Šiemet norinčiųjų dalyvauti projekte skaičius viršijo visus lūkesčius – paraiškas į 24-ias „Futboliuko“ dalyvių vietas pateikė net 112-a įstaigų.

Atsižvelgusi į tokį didelį susidomėjimą, LFF padvigubino projekto dalyvių skaičių iki 48-ių. Tiek darželių ir kitų įstaigų iš visų dešimties šalies apskričių atrinkta 2011 metų „Futboliuko“ projektui. Prioritetas buvo teikiamas tiems, kurie dar nedalyvavo panašiuose LFF SVIS projektuose.

„Džiaugiamės, kad futbolą žaisti nori visuose regionuose ir stengiamės tokią galimybę suteikti kuo daugiau norinčiųjų“, – sakė LFF masinio futbolo projektų koordinatorius Vaidotas Rastenis – „Projektu kai kas domėjosi jau balandį, o aktyviausi miestai buvo iki šiol gana pasyviai paraiškas teikę Vilnius ir Kaunas. Kaip visuomet aktyvūs buvo šiauliečiai.“

„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama 3 prieš 3 uždarose patalpose. „Žaidimas 3 prieš 3 vaikams suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes komandoje yra tik 3 žaidėjai. Tad visi vaikai yra betarpiškai įtraukiami į žaidimą ir gauna progą žaisti su kamuoliu“, – aiškino V.Rastenis.

Projekto dalyviams LFF dovanoja universalų futbolo inventorių, su kuriuo vaikai gali žaisti futbolą ištisus metus. „Futboliuko“ projekto dalyvių mokytojai sausio 11-12 ir vasario 1-2 dienomis bus dviem grupėmis apmokomi seminaruose Nacionalinėje futbolo akademijoje. „Futboliuko“ šventės darželiuose vyks sausio – kovo mėnesiais.

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: