Nacionalinis socialinės integracijos institutas įgyvendina projektą „Demokratijos adresas – žurnalistika”, kurio metu skelbia jaunųjų žurnalistų konkursą.

“Manai, kad žurnalistai per mažai dėmesio skiria tikroms problemoms? Kviečiame pajusti tikros žurnalistikos skonį. Pakylėti save kiek aukščiau banalių skandalų. Nesijaudink, šitai yra daryti kam ir be Tavęs. O Tu padaryk kitaip. „Perlipki sieną” ir išgirski. Tikras problemas ir tikrus žmones iš visuomenės pažeidžiamų grupių.” – kviečia projekto rengėjai.

Dalyvio anketą reikia užpildyti iki vasario 20 dienos. Įveikusių atrankos turus, laukia nepamirštami mokymai su tarptautiniais žiniasklaidos, socialinių temų ekspertais. Šis kvietimas yra tiems, kurie nori rašyti plačiau nei mokyklos ar kitai vietos žiniasklaidos priemonei. Jis skirtas ir tiems, kurie jau studijuoja universitete. Tiems, kurie viduje supyksta kaskart išgirdę žodį „žurnaliūga”. Tiems, kurie nori tobulėti ir pradėti ieškoti atsakymo į klausimą „Kas iš tiesų yra žurnalistika?”.

Užpildžiusių dalyvio anketą ir įveikusių pirmą atrankos turą – laukia praktinis darbas. Trūksta įgūdžių? Čia puiki vieta tobulėti! Atliekant praktinę užduotį jaunuosius žurnalistus konsultuos žiniasklaidos ekspertas.

Finaliniame etape 20 stipriausių dalyvių duris atvers nepamirštami penkių dienų jaunųjų žurnalistų mokymai su tarptautiniais ekspertais. Ir žinoma, iššūkis –  žurnalistinis tyrimas. Jis bus paremtas tikromis, dalyvių iš visuomenės pažeidžiamų grupių išgirstomis ir paties pasirinktomis problemomis.

Kas gali dalyvauti atrankoje?

“Jei Tau nuo 16 iki 29 metų. Jei gerai valdai plunksną. Jei esi neabejingas žurnalistikai, žmogaus teisėms ir atitinki bent vieną iš šių punktų:

•ateityje planuoji studijuoti žurnalistiką;
•esi pirmo – antro kurso žurnalistikos ar filologijos studentas;
•jau spėjai padirbėti visuomenės informavimo priemonėse, bet vis dar esi atviras iššūkiui sutikti savo stereotipą, keisti ir keistis.” – projekto dalyvius apibūdina organizatoriai.

Daugiau informacijos apie šį projektą galite rasti čia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: