Nuotr. Magres baldai

Studijos tipo būstų šiandien yra vis daugiau – jie itin patogūs studentams, gyvenantiems po vieną ar poroje. Interjero dizaineriai vis primena, kad turimas plotas kai kuriais atvejais yra labai svarbu, bet dažniausiai svarbiau yra tai, kaip jį sugebame panaudoti. Viskas priklauso nuo sumanaus erdvės plano, sprendimų ir baldų, kurie padeda atskirti erdves, jas maksimaliai išnaudoti ir jų neapkrauti. Toliau – 3 baldai, kuriuos turėtų apsvarstyti studijos tipo būsto savininkai.

1. Pastatomos ir pakabinamos lentynos

Kalbėdami apie erdvių planą, tiksliau, zonų skirstymą bendroje erdvėje, interjero dizaineriai neretai užsimena apie pastatomas lentynas. Jos turi net kelis privalumus – talpios atviros ir uždaros nišos leidžia patogiai sandėliuoti daiktus, kurie mažame bute itin greitai kaupiasi. Žinoma, dar viena svarbi funkcija – sukuriama subtili siena, kuri gali atskirti virtuvės ir svetainės erdves arba svetainės ir miegamojo zonas, o gal ne abu variantai pravers.

Specialistai sako, kad daugelis vengia pakabinamų lentynų – neva jose nebus, ką laikyti, o ir erdvė apkraunama. Tačiau tiesa ta, kad sumanus sienų panaudojimas mažame būste yra labai svarbus, o lentynos padeda išlaikyti tvarkingą vaizdą. Nebūtina rinktis vien tik atviro tipo pagrindus, paieškokite ir uždaro, spintelių tipo lentynų. Viduje patogiai susidėsite smulkmenas, o ant viršaus – augalus, vazas, nuotraukas ir pan.

2. Patogi ir funkcionali lova

Profesionalų gaminami ir eksponuojami baldai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose neretai lankytojus nustebina ne tik stilingais deriniais ar kokybe, bet ir funkcijomis. Štai, pavyzdžiui – funkcionalios lovos šiandien gali turėti ne tik talpią patalynės dėžę, bet ir integruotas USB jungtis, apšvietimą, prie lovos karkaso pagal poreikį montuojamus naktinius staliukus. Studijos tipo bute, kur svarbu taupyti grindų plotą, tai sumanus sprendimas.

3. Transformuojamas stalas

Studijoje svarbu, kad kiekvienas baldas turėtų savo aiškią paskirtį, o jei jis turi net kelias funkcijas – idealu. Taigi, dar vienas baldas, kuris neabejotinai patenka į studijos tipo būsto baldų sąrašą yra transformuojamas stalas. Atrodytų, įprastas kavos staliukas, užsukus draugų kompanijai ar šeimai, gali virsti dideliu, patogiu valgomojo stalu. Apie standartinius valgomojo stalus studijų savininkai, ko gero, nė nesvarsto, o šis baldas suteikia galimybę turėti valgomojo stalą pagal poreikį.

Ir tai vos 3 baldai, kurie būstui kaip mat suteiks papildomų funkcijų, leis sutaupyti vietos. Nevenkite pasidomėti ir kitais moderniais gaminiais, pavyzdžiui, minkštais kampais su integruota garso sistema. Yra daug nestandartinių sprendimų, apie kuriuos, plačiau nepasidomėję, nežinome. Turbūt pagrindinis uždavinys čia – talentingų dizainerių ir novatoriškų baldų gamintojų paieška.

Partnerių turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: