Organizatorių archyvo nuotr.

Nieko nestebina pelėsis vonioje, rūsyje ar ant palangės. Bet pelėsis gali jus nustebinti ir pasislėpti netikėtose vietose, todėl jį sunkiau aptikti ir išnaikinti. Norėdami atsikratyti pelėsių, galvokite kaip tas pelėsinis grybas ir ieškokite tamsių, purvinų, drėgnų vietų, kuriose pelėsis mėgsta augti. Ieškoti šių vietų yra svarbu ir prasminga – išnaikinę pelėsį ten, neleisite jam pasklisti po visus namus.

Kaminai ir dūmtraukiai

Plyšiai kamino plytose surenka vandenį, purvą ir kitas organines šiukšles. Surūdiję kaminų dangteliai praleidžia lietų ir sniegą, o tai skatina pelėsių augimą. Taigi kaminas yra tamsi, drėgna vieta – ko daugiau reikia pelėsiui?

Pelėsių naikinimas kamine susideda iš dviejų dalių. Pirma, sutvarkykite kaminą, pakeiskite pralaidžius kamino dangtelius ir sutvarkykite plyšius tarp plytų. Antra, pasikvieskite kaminkrėtį. Kasmetinis kaminkrėčio apsilankymas ne tik pašalina pelėsį, bet ir apsaugo jūsų kaminą nuo pavojingo kreozoto ir padeda jam veikti maksimaliai efektyviai.

Šaldytuvo nutekėjimo indas

Nematoma, retai pastebima vieta po jūsų šaldytuvu, kuri surenka drėgmę ir maisto išsiliejimus, yra puiki aplinka pelėsiui augti. Dažniausiai apie ją prisimename tik darant generalinį šaldytuvo valymą ar bandant nustumti šaldytuvą į kitą vietą. Norint išvengti pelėsio po šaldytuvu, reikia dažniau atsiminti apie šią vietą ir ją išvalyti.

Skalbimo mašinos

Iš priekio pakraunamų skalbimo mašinų durų tarpinė dažnai būna drėgna, nes durys paprastai būna uždarytos, kai skalbimo mašina nenaudojama. Taip pat čia kaupiasi dulkės, kuriais pelėsiai mielai maitinasi. Norint išvengti pelėsio šioje vietoje, įpraskite atlikti kelis veiksmus po skalbimo. Prieš uždarydami duris, sausai nušluostykite tarpinę gumą ir stiklą. Jei galite, palikite skalbimo mašinos duris kurį laiką atviras. Jei pastebėsite pelėsių, uždėkite tuščią skalbimą (be drabužių) pačiu karščiausiu rėžimu su balikliu. Tai sunaikins pelėsinius grybus.

Langų varčios

Kondensatą ir pelėsį ant lango iš vidinės pusės pastebime iškart. O kaip su tuo pelėsiu lango varčioje? Po stipraus lietaus atidarykite langus ir nuvalykite drėgmę nuo varčių. Reguliariai valykite langus, kad pelėsis netektų maisto.

Organizatorių archyvo nuotr.

Indai

Kai į spintelę sukraunate dar šiek tiek drėgnus indus, pelėsiai turi tobulą aplinką augti – ypač jei tų indų nenaudojate kasdien. Todėl į spintelę kraukite jau tikrai sausus indus. Jei kraunate indus iš indaplovės, neskubėkite – ką tik po skalbimo jie dar turi pakankamai drėgmės. Palikite atviroje indaplovėje atvėsti ir išgaruoti drėgmei.

Oro kondicionierius

Oro kondicionavimo įrenginiai sulaiko dulkes ir žiedadulkes (geras maistas pelėsiui) ir pritraukią oro drėgmę. Jei šiltu oru nenaudojate oro kondicionieriaus bent kas 24 valandas, drėgmės lygis namuose pakyla ir pelėsis gali atsirasti ant kondicionieriaus filtrų, grotelių ar kitų dalių.

Jei jūsų centriniame oro kondicionavimo įrenginyje auga pelėsis, turėsite samdyti pelėsių šalinimo specialistą, kad išvalytumėte sistemą. Jei lango oro kondicionavimo bloke atsiranda pelėsių, nuimkite priekinę plokštę, išvalykite filtrą siurbliu, Išvalykite ir išplaukite prieinamas vietas.

Žinoma, prevencija yra geriausia priemonė. Kiekvieną dieną bent 10 minučių naudokite oro kondicionierių, kad oras cirkuliuotų, ypač kai lauke karšta ir drėgna, siekite, kad namų drėgmė būtų mažesnė nei 55%.

Ir pabaigai, apskritai visose situacijose prevencija yra svarbi. Reguliariai patikrinkite namų kampus, išvalykite įtartinas vietas, vos tik pastebėjus lašantį kraną ar kondensatą netikėtose vietos, ieškokite ir pašalinkite problemą. Pelėsiai ne tik nemalonus, neestetiškas dalykas. Jis taip pat kenkia ir sveikatai. Tad pelėsių naikinimas yra svarbi užduotis kiekvienų namų šeimininkams.

Užsakymo Nr. KMC210035

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: