Organizatorių archyvo nuotr.

Namai yra ne tik, kur gera būti, bet ir tie, kurie gali atskleisti jūsų išlavinta skonį bei požiūrį į tam tikras detales. Galbūt kam nors gali atrodyti, jog sukurti unikalius namus yra išties sunku ir brangu, tačiau pasitelkus šiuolaikiškas gudrybės viską galima padaryti lengvai ir neišleidžiant daug. Dažniausiai, didelis dėmesys atitenka namų sienoms, todėl labai svarbu jas užpildyti reikiamomis spalvomis ir detalėmis, kurios sukurs bendros patalpos vaizdą.

Spalvų spektras ir vertingos detalės

Norint atnaujinti arba sukurti interjerą, pirmiausiai reikėtų nuspręsti, kokios spalvos dominuos toje namų erdvėje. Išsirinkite pagrindines spalvas, kurios vyraus kiekviename kambaryje, o akcentines spalvų detales sugalvokite kiekvienam kambariui atskirai. Taip palaikysite vientisumą, tačiau atskira erdvė turės savito žavesio. Spalvų schema gali būti įvairi: nuo karališkos mėlynos iki žolės atspalvio žalios – jums tik reikia nuspręsti, kur ir kaip tas spalvas išpildyti. 

Savo mėgstamus daiktus padėkite matomoje vietoje, kad jie taptų šio kambario pagrindinė detale. Nebijokite naudoti unikalius, senovinius ir vintažinius baldus, kurie tik praturtina modernų ir šiuolaikišką interjerą. Jeigu mėgstate sendaikčių („blusturgius“) turgus, juose galima atrasti vertingų namų interjero detalių, kurios jums suteiks klasiškumo ir nukels į skirtingus istorinius laikotarpius. 

Veidrodžiai ir 50/150 taisyklė

Veidrodis žinomas, kaip plačios erdvės simbolis, todėl jeigu turite namus, kuriems trūksta erdvės – sienas papuošti gali šie interjero elementai. Veidrodinės sienos suteikia elegantiškumo ir sodrumo namų aplinkai. Veidrodžius (ypač kurie turi stambius rėmus) rekomenduojama kabinti neįprastu būdu, nes jie gali sukurti komerciškumo vaizdą. Geriau sukabinti daugiau, bet skirtingų dydžių veidrodžius, kurie suteiks erdvės ir šviesos pojūtį namams. Taip pat skirtingų dydžių veidrodžiai sukuria prancūziško interjero vaizdą, todėl jeigu mėgstate šį stilių, šios interjero detalės jums padės įgyvendinti planą. Su Iris.lt galite atrasti tinkamą jūsų namų stilių, išryškinti vonioje esančias detales bei sukurti kuo labiau savitus bei originalius namus!

50/150 taisyklė yra skirta tiems, kurie nori ryškių spalvų, bet vis nemoka jų priderinti savo namų aplinkoje. Tam, kad būtų išgauta norima spalvų kombinacija, naudokite vieną atspalvių grupę. 50 procentų šviesesnė, o kita 150 procentų tamsesnė nei pagrindinė spalva. Tai ypač saugus metodas, kai sienos yra dekoruojamos dryžiais. 

Ryškių ir tamsių spalvų balansas

Dažniausiai vadovaujamasi tik vienu arba kitu variantu. Tam, kad namuose vyrautų balansas, reikia pritaikyti tiek ryškius, tiek tamsius spalvų spektrus. Nors ir sakoma, kad ryškios spalvos gali tik išryškinti nelygumus, blizgumo turinčios spalvos šį mitą paneigia. Pasirinkus blizgios ir ryškios spalvos derinį, sukursite ne tik ekstravagantišką, bet ir tvarkingos aplinkos vaizdą. Taip pat prie ryškių sienų, derinkite tamsius baldus – taip sukursite kontrastą ir atskirsite skirtingas kambario detales. 

Užsakymo Nr. KMC210153

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: