Organizatorių archyvo nuotr.

Šiais laikais skalbimo mašinos stebina savo galimybėmis, tačiau dažniausiai įpratę naudotis standartinėmis funkcijomis, pamirštame išbandyti naujoves. Šį kartą aptarsime populiariausias skalbimų mašinų programas ir funkcijas, kurios dar labiau palengvina drabužių priežiūrą. Pasitikrinkite, ar apie visas jas esate girdėję.

Antialerginės programos

Antialerginės, dar kitaip žinomos kaip higienos programos, yra skirtos pašalinti audiniuose susikaupusias bakterijas ir alergenus – jas ypač įvertinsite tuo atveju, jei kenčiate nuo alerginių reakcijų. Priklausomai nuo skalbimo mašinos modelio, toks skalbimas vykdomas pasitelkiant aukštą temperatūrą arba garus, jeigu prietaisas turi jų funkciją. Tačiau bet kuriuo atveju galima tikėtis puikių rezultatų.

Lengvas lyginimas

Lengvo lyginimo, išankstinio lyginimo ar nesiglamžymo programos turėtų padėti išvengti raukšlių susidarymo – dažniausiai tokie rezultatai pasiekiami sumažinant gręžimo greitį arba sutrumpinant gręžimo ciklą. Kartais tai yra ne atskira programa, bet papildoma opcija. Jei dažnai lyginate rūbus ir norite pasilengvinti šį darbą, verta rinktis tokią galimybę siūlančią skalbimo mašiną. Nors ne visada pavyks visiškai pašalinti visas raukšles, jų lyginimas tikrai taps paprastesnis.

Greitas skalbimas

Tokią programą gali pasiūlyti daugelis šiuolaikiškų įrenginių. Ji dažniausiai pasirenkama tuomet, kai nedidelį kiekį rūbų reikia tik švelniai praplauti ir norisi tai padaryti kuo greičiau. Tiesa, reikėtų išsiaiškinti tikslesnes šios programos naudojimo instrukcijas: norint pasiekti efektyvių rezultatų, dažnu atveju rekomenduojama pripildyti tik pusę skalbimo būgno.

Ekologiškos programos

Kaip ir galima suprasti, „Eco“ programos yra skirtos tam, kad padėtų mums sutaupyti. Kartais jos leidžia taupyti vandenį ar miltelius, tačiau dažniausiai kalbama apie elektros energiją. Tiesa, šiuo atveju reikėtų atsižvelgti ir į skalbimo mašinos energijos efektyvumo klasę: kuo ji bus aukštesnė, tuo taupesnės bus ir tokios programos.

Skirtingoms medžiagoms pritaikytos programos

Šios programos daugeliui turėtų būti pažįstamos. Dažniausiai galima išvysti medvilnei ir sintetikai pritaikytas programas. Sintetikos programos, dar vadinamos „Lengva priežiūra“, dažnai veikia žemesnėje temperatūroje ir gręžiasi lėčiau, kadangi tokie rūbai turi būti skalbiami švelniau. Tuo tarpu medvilnės programos turės aukštesnę temperatūrą. Taip pat galima rasti vilnos ar rankų plovimo programas, pritaikytas atitinkamų tipų drabužiams.

Sportinių rūbų programos

Tokios programos skirtos pašalinti prakaito žymes ir kvapus, naudojant ilgesnį skalbimo ciklą, bet skalbiant žemesnėje temperatūroje, kad audiniai nebūtų pažeisti. Kiek rečiau, tačiau kai kurios skalbimo mašinos taip pat gali turėti specialią programą, leidžiančią plauti sportinę avalynę. Jei dažnai užsiimate aktyvesnėmis veiklomis, tokios galimybės Jums bus ypač naudingos.

Automatinis skalbinių pasvėrimas

Šiuolaikinės skalbimo mašinos vis dažniau yra aprūpinamos jutikliais, galinčiais įvertinti skalbinių kiekį, jų nešvarumo lygį ir pagal tai automatiškai parinkti tinkamiausius skalbimo nustatymus, kad efektyviausiai būtų galima pasiekti geriausių rezultatų. Kitaip tariant, tokiu būdu Jums pavyks sutaupyti. Tokią funkciją dažnai išvysite Samsung skalbimo mašinose. Jas apžiūrėsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/skalbimo-masinos/f/samsung.

Skalbimo pradžios atidėjimas

Nors ir ne programa, ši funkcija gerokai palengvina kitų programų naudojimą. Naudodami ją, iš anksto galėsite nustatyti, kada įrenginys turėtų pradėti darbą. Pavyzdžiui, atlikę preliminarius skaičiavimus, galite skalbimo mašinos darbus suplanuoti taip, kad rūbus galėtumėte padžiauti vos tik sugrįžę į namus. Taip išvengsite jų „užsistovėjimo“ skalbimo mašinoje ir dėl to atsirandančių papildomų problemų.

Akivaizdu, kad programų įvairovės šiuose įrenginiuose tikrai netrūksta. Tačiau turėkite omenyje, kad el. parduotuvėje Pigu.lt AEG skalbimo mašina ir kitų gamintojų siūlomi prietaisai dažniausiai gali pasiūlyti ir kitų galimybių – nesuklysite, jei jomis pasinaudosite.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: