Pexels.com archyvo nuotr.

Įprastai grindų dangai yra naudojamos įvairių medžių lentos. Pigesnis ir patvaresnis variantas – marmuro arba akmens masės, glazūruotos ir neglazūruotos, keramikinės plytelės. Ypač gerai atrodo klinkerinės grindų plytelės. Jos yra naudojamos ne tik grindų dangai, bet ir laiptams, lauko terasoms ir baseinams.

Kokio dydžio ir formų būna grindų plytelės?

Prieš rinkdamiesi plyteles grindų dangai, pirmiausiai įvertinkite, kokio dydžio kambarį jomis ketinate išgrįsti. Tam reikės tiksliai išmatuoti kambario kvadratūrą, kad žinotumėt kokį kiekį plytelių pirkti. Kuo didesnė patalpa, tuo labiau joje tiks didesnės plytelės. Be to, jas bus ne tik paprasčiau išklijuoti, bet ir pats darbas truks trumpiau. Klojant didesnes plyteles, bus mažiau jų sujungimo linijų, o pačios grindys atrodys erdvesnės.

Jei jums reikia padengti grindis vonios kambaryje, virtuvėje ar balkone, tada verčiau rinktis stačiakampės formos plyteles. Tos, kurių storis siekia aštuonis milimetrus, yra pačios stipriausios ir ilgaamžiškiausios. Grindų dengimui tikrai neverta pirkti mažų plytelių, nes jas tam naudojant labai ilgai užtruktų darbas, o ir išorinis vaizdas būtų ne koks.

Kur geriausia kloti klinkerio plyteles?

Kadangi klinkerio plytelių struktūra yra porėta ir dėl šios savybės gerai sukaupia šilumą ir gali ją ilgai išlaikyti, jos yra labai naudingos kambariuose, kurių grindys yra šildomos. Jas galima kloti ir ant lauko terasos grindų, nes puikiai ištveria ir šalčio išbandymus. Kadangi klinkerio plytelės yra šiek tiek storesnės nei akmens masės ar keraminės plytelės, jos yra laikomos viena praktiškiausių dangų, tinkančių tiek namų viduje, tiek išorinėse erdvėse.

Kaip klijuoti klinkerio plyteles ant grindų?

Klinkerio plyteles klijuoti nėra itin sudėtingas darbas. Pavyzdžiui, jei mums reikia iškloti tokį kambario plotą, kuriame tilptų 12-15 plytelių, jį dalimis ištepame klijais ir paskui prie jo prispaudžiame plyteles. Paskui tarpus tarp plytelių užtepame glaistu. Klijuoti plyteles patariama klijuoti nuo centro artėjant prie sienų. Panašiu principu klinkerio plytelės būna klijuojamos ir ant sienos. Svarbu atsiminti tai, kad klinkerio plyteles galima kokybiškai priklijuoti tik naudojant klijus, kurie konkrečiai yra skirti šio tipo plytelėms klijuoti.

Užsakymo Nr. KMC220144

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: