Organizatorių archyvo nuotr.

Moki žodį – vadinasi, žinai kelią. Kuo daugiau kalbų mokate, tuo plačiau Jums veriasi durys: mokant užsienio kalbas lengviau ieškotis gerai apmokamo darbo ir keliauti. Todėl vis daugiau žmonių į savo pažadų Naujiesiems metams sąrašus įtraukia ir naujų kalbų mokymąsi. Deja, entuziazmas neretai išgaruoja vos pasibaigus šventėms, ir net anglų kalbos kursai internetu atidedami neribotam laikui.

Kokių kalbų mokomasi mieliausiai?

Kaip galima nuspėti, populiariausios užsienio kalbos yra tos, kurios šiuo metu laikomos perspektyviausiomis darbo rinkoje. Tai – anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbos. Pirmosios dvi yra pačios paklausiausios. Įprasta manyti, kad rusų kalbą geriau moka vyresnio amžiaus žmonės, o angliškai daugiausia kalba jaunimas, tačiau ši tendencija sparčiai keičiasi: vis daugiau jaunuolių dėl karjeros perspektyvų imasi mokytis rusų kalbos, o vyresniuosius mokytis anglų kalbos skatina noras nevaržomai keliauti, lengviau bendrauti svečiose šalyse.

Sparčiai populiarėja ir kitos, egzotiškesnės kalbos. Dažniausiai jas renkasi jau mokantys bent vieną ar kelias užsienio kalbas. Todėl vis dažniau dėmesio sulaukia ne tik anglų kalbos kursai internetu, bet ir ispanų, portugalų, kinų, korėjiečių kalbų pamokos.

Kalbų mokymosi būdai

Kalbos mokymosi būdų yra tikrai nemažai. Norintys pagilinti kalbinius įgūdžius gali ne tik pasirinkti patogiausią mokymosi vietą ir metodą, tačiau ir derinti mokymosi tempą pagal tai, kiek laiko gali skirti užsiėmimams.

  • Mokymasis grupėse kalbų mokyklose. Šis būdas tinka tiems, kurie linkę bendrauti ir sunkiai prisiverčia mokytis savarankiškai. Mokydamiesi grupėse žmonės jaučia didesnę atsakomybę atlikti užduotis ir lankyti užsiėmimus. Be to, mokomasi ne tik iš savo, bet ir iš svetimų klaidų, o tai padeda lengviau įsiminti reikiamą informaciją.

  • Mokymasis nuotoliniu būdu. Ne kiekvienas gali rasti laiko ar noro atvykti į mokyklą. Rusų, vokiečių, prancūzų, anglų ir kitų kalbų kursai internetu puikiai tinka tiems, kurie nori mokytis patogiai sėdėdami namuose ar keliaudami. Pasirinkus kursus internetu, Jums bus pateikta visa reikiama mokymosi medžiaga ir užduotys – lygiai taip pat, kaip ir dalyvaujant įprastoje pamokoje.

  • Mokymasis individualiai su privačiu mokytoju. Tai veiksmingesnis ir produktyvesnis, tačiau kiek brangesnis variantas. Individualios pamokos ypač pravers prireikus greitai išmokti naują kalbą arba atgaivinti pamirštas žinias. Taip mokytis labai patogu, nes dėstytojas atsižvelgia į visus mokinio pageidavimus.

  • Savarankiškas mokymasis. Mokydamiesi savarankiškai galite patogiai planuoti laiką, išbandyti ir išsirinkti norimas mokymosi priemones. Didžiausias iššūkis mokantis savarankiškai – išsaugoti motyvaciją. Be to, šis būdas nėra pats tinkamiausias mėgstantiems dirbti komandoje ir norintiems įgyti kalbėjimo įgūdžių.

Nesvarbu, ar pasirenkami anglų kalbos kursai internetu, ar planuojama kartu su bičiuliais lankyti grupines pamokas – visų pirma reikėtų atsižvelgti į savo dienotvarkę ir tvirtai laikytis užsibrėžtų tikslų. Kalbų mokyklų specialistai įvertins Jūsų žinių lygį ir pagal tai pritaikys mokymo metodus, medžiagą, tačiau galutinius rezultatus lems būtent Jūsų asmeninės pastangos.

Kaip pradėti mokytis ir neprarasti motyvacijos?

Pirmosios pamokos dažniausiai būna smagios ir įdomios. Pradėjus nuo pagrindinių žodžių ir frazių, mokymosi procesas atrodo gana nesudėtingas, todėl motyvacijos lygis išlieka aukštas. Tačiau peržengus bazinių žinių slenkstį, medžiaga tampa vis sudėtingesnė, mokymosi procesas lėtėja, tenka sukaupti valią ir negailėti laiko bei pastangų.

Mokymosi procesas turi išlikti džiaugsmingas. Jei jaučiate, kad ne viskas einasi kaip iš pypkės, nebijokite pasitarti su mokytoju: galbūt norėtumėte, kad anglų kalbos kursai internetu būtų interaktyvūs, o gal radote įdomų žaidimą, kuris padėtų mokytis. Be to, savo žinias galite įtvirtinti naudodami įvairias mobiliąsias programėles. Jeigu mėgstate skaityti, susiraskite knygų vaikams – jų istorijos smagios, o sakinių struktūros lengviau įveikiamos.

Yra ir kitų būdų, kaip kalbų mokymąsi suderinti su savo pomėgiais. Neįsivaizduojate vakarų be filmų ir serialų? Tuomet susiraskite jau matytus ir peržiūrėkite juos dar kartą, tik šįkart ta kalba, kurios mokotės. Kulinarijos mėgėjams bus smagu susirasti tradicinių receptų užsienio kalba ir mokytis naujų žodžių eksperimentuojant virtuvėje.

Kalbą išmoksite lengviau, jeigu paversite ją savo kasdienio gyvenimo dalimi. Norintiems rasti progų aktyviai vartoti šnekamąją kalbą, ypač rekomenduojami gimtakalbių dėstytojų vedami anglų kalbos kursai internetu. Ieškokite bendraminčių, lankykitės ambasadų ir kitų įstaigų organizuojamuose renginiuose – galėsite maloniai ir greitai patobulinti žodyną, šnekamosios kalbos įgūdžius bei išplėsti pažinčių ratą.

Tinkamai pasiruošus ir kryptingai siekiant tikslo, kalbos mokymasis tikrai netaps dar vienu per metus neįgyvendintu planu. Viskas, ko reikia – pasiryžti ir išsirinkti tinkamiausias priemones bei metodus.

Užsakymo Nr. KMC190011

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: