Organizatorių archyvo nuotr.

Šilumos siurblys oras-vanduo yra būdas gauti šilumą iš oro. Prietaisas leidžia žymiai sumažinti būsto šildymo ir karšto vandens gavimo išlaidas. Žinoma, šilumos šaltinis čia yra oras, kuris šildo vandens šildymo terpę. Svarbu tai, kad tokio tipo šildymas nukreipiamas tiesiai į grindinį šildymą arba kitą šildymo įrenginį. Šilumos siurblys oras-vanduo gali būti naudojamas karštam vandeniui tiekti į čiaupus ir dušus.

Šilumos siurblys oras-vanduo turi šaltnešį, kuris teka į lauko bloke esantį garintuvą. Kaip veikia oras-vanduo šilumos siurblys? Čia jis išgaruoja, pasiimdamas šilumą iš oro. Už garintuvo yra šaltos, žemo slėgio dujos, kurios savo ruožtu patenka į kompresorių. Tai padidina jo slėgį, dėl kurio pakyla temperatūra. Iš kompresoriaus išeinančios dujos jau karštos. Esant aukštam slėgiui, jos patenka į kondensatorių, kur šiluma perduodama šildymo vandeniui. Tačiau pati darbo terpė vėl kondensuojama.

Prieš renkantis tokio tipo šildymą, verta suprasti, kad oras-vanduo šilumos siurblio galia mažėja esant labai žemai temperatūrai. Prietaisai gali būti naudojami nuo 40 laipsnių virš nulio iki -25°C temperatūroje. Deja, kuo žemesnė temperatūra, tuo prastesnis siurblio veikimo ekonomiškumas. Todėl esant labai žemai temperatūrai, šilumos siurblys oras-vanduo turi būti palaikomas papildomu šildymo įrenginiu. Sumažėjus šilumos siurblio oras-vanduo galiai, įsijungia dažnai naudojamas įmontuotas elektrinis šildytuvas. Tai suaktyvinama, kai veikia vadinamoji dvivalentis taškas, kuriame šilumos siurblys oras-vanduo negali patenkinti šilumos poreikio.

Kodėl verta investuoti į šilumos siurblį oras-vanduo?

Geriausi oras-vanduo šilumos siurbliai iš e-aukrista.lt suteikia naudotojams ir šiluminį komfortą, ir lengvą sistemos valdymą, taip pat išmatuojamą energijos taupymą:

  • Galimybė įrengti oras-vanduo siurblį naujame ir sename pastate

Tai didžiulis šio sprendimo privalumas. Žinoma, kai kurių statybos darbų neapsieinama esamuose ir jau baigtuose namuose, tačiau sistema tokia universali ir lanksti, kad ją galima atlikti gana greitai ir be jokių problemų. Paviršinis šildymas, bendradarbiaujantis su tokiu šilumos siurbliu, dabar gali būti montuojamas net nenuimant grindų – ant esamo pagrindo, nes šis naujas „sluoksnis“ gali būti vos keliolikos milimetrų aukščio.

  • Šildymas ir karštas vanduo viename

Šilumos siurblys oras-vanduo vienu metu šildo pastatą ir aprūpina jo gyventojus karštu vandeniu. Tai praktiškas ir patogus pasirinkimas, nes vonioje ar virtuvėje nereikia montuoti jokių papildomų modulių ar pasikliauti daug energijos naudojančiais katilais.

  • Patogus temperatūros valdymas

Vandens šildymo sistemos ir dažniausiai po grindimis (nors gali būti ir sienose) esančių šildymo vamzdžių sistemos konstrukcija leidžia diferencijuoti oro temperatūrą atskirose patalpose. Pavyzdžiui, naudojant oro-vandens siurblį, vonioje visada gali būti šilčiau, o miegamajame – vėsiau nei likusioje namo dalyje. Sistema nereikalauja, kad visose patalpose būtų palaikomas vienas temperatūros lygis.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: