Organizatorių archyvo nuotr.

Sausas oras patalpose sukelia daug nemalonumų. Tampa ne tik sunkiau kvėpuoti, bet ilgainiui gali atsirasti ir įvairių sveikatos negalavimų, pavyzdžiui, sloga, džiūstančios lūpos ar išsausėjusi veido oda. Oro drėkintuvai namuose ne tik užtikrina tinkamą drėgmės lygį, bet ir suteikia jaukumo.

Į aromatinius difuzorius galima lašinti įvairius eterinius aliejus, kurie ne tik skaniai kvepia, bet ir padeda greičiau pasveikti nuo peršalimo ligų. Taigi nauda dvejopa. Be to dabar oro drėkintuvai gaminami įvairių spalvų ir dizainų, todėl tai gali tapti puikia interjero detale jūsų namuose.

Ką reikia žinoti apie tinkamą drėgmės lygį namuose?

Problemų gali sukelti ne tik per sausas, bet ir per daug drėgnas patalpų oras. Drėgmės lygis neturėtų būti didesnis nei 60 procentų ir mažesnis nei 40 procentų. Geriausias būdas drėgmės lygio patikrinimui namuose yra kokybiško higrometro įsigijimas. Prietaisas atrodo panašiai, kaip termometras. Skaitmeninių higrometrų pasirinkimas dabar labai platus. Galima nusipirkti tokį, kuris rodys ne tik drėgmės lygį patalpose, bet ir temperatūrą, laiką, datą ir t.t. Kai kurie oro drėkintuvai jau turi įmontuotus higrometrus.

Kokių atsargumo priemonių reikia imtis?

Jeigu sergate astma arba turite alergijų, prieš naudodami drėkintuvą, pasitarkite su savo gydytoju. Pakeltas drėgmės lygis palengvina kvėpavimą ir labai padeda sergant įvairiomis peršalimo ligomis. Tačiau per didelis drėgmės kiekis, neprižiūrimas, nešvarus drėkintuvas gali padidinti astmos ar alergijų paūmėjimus.

Organizatorių archyvo nuotr.

Oro drėkintuvai dažniausiai naudojami žiemos sezonu, kuomet dėl šildymo patalpose labai išsausėja oras. Vasaros sezonu drėgmė namuose gali pakilti natūraliai. Tokiais atvejais labai praverstų oro kondicionieriaus montavimas arba drėgmės surinkėjo pastatymas namuose. Drėgmės surinkėjas veikia panašiu principu, kaip ir kondicionierius, tik neturi vėsinimo efekto. Juos dažnai naudoja po statybų ar norint išdžiovinti drėgnus rūsius.

Oro drėkintuvų švaros palaikymas

Nešvariose drėkintuvų vandens talpose ir filtruose veisiasi bakterijos ir pelėsis. Į orą patekus nešvariems garams, galima pajusti daug nemalonių sveikatos padarinių. Kad taip nenutiktų, būtina reguliariai valyti oro drėkintuvus ir:

  • naudoti švarų, distiliuotą vandenį. Nepilti vandens iš namų čiaupo;
  • dažnai keisti vandenį drėkintuve;
  • reguliariai keisti filtrus;
  • valyti prietaisą, remiantis gamintojo rekomendacijomis;
  • prieš sandėliuojant, gerai išvalyti ir išdžiovinti prietaisą.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: