Kaune pagerbti Europos čempionais tapę irkluotojai
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Spalio 3 d. Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis pagerbė miesto vardą garsinančius sportininkus. Kauno irklavimo mokyklos baidarių ir kanojų irkluotojams Tomui Gadeikui, Raimundui Labukui, kurie 5 kartus tapo Europos čempionais bei 3 kartus pasaulio čempionais, buvo įteikti Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruoti atminimo medaliai.

Apdovanoti Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotais atminimo medaliais taip pat buvo treneriai Egidijus Gustas, Algirdas Arelis.

Irklavimas mūsų šalyje turi labai gražią istoriją. Jau 1960 metų Romos olimpiadoje mūsų sportininkai iškovojo medalius. Gražią tradiciją tęsia jaunieji sportininkai, kurie kasmet pelno aukščiausios apdovanojimus. Irkluotojai yra pelnė daugiausiai medalių Lietuvai Europos, pasaulio ir olimpinėse varžybose.

„Noriu pasidžiaugti, kad mūsų šalyje tokios gilios irkluotojų ruošimo tradicijos. Jie verti didžiausios mūsų pagarbos. Linkiu Jums kuo gražiausių pergalių ateityje“, – dėkojo miesto meras Rimantas Mikaitis.

Mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius, kuruojantis sportą, palinkėjo didžiausios sėkmės Londono olimpiadoje.

Kauno miesto vadovai savivaldybės specialiais prizais apdovanojo taip pat Andrej Olijnik ir Ričardą Nekrošių, pasaulio suaugusiųjų baidarių ir kanojų irklavimo čempionate iškovojusius sidabro medalius, bei Donatą Vištartaitę, Europos irklavimo čempionate iškovojusią trečią vietą.

Kauno miesto savivaldybės padėkos raštais apdovanoti buvo Kauno irklavimo mokyklos sportininkai ir jų treneriai: Ieva Adomavičiūtė (treneriai V. Valiauskas ir V. Butkus) Europos jaunių irklavimo čempionate užėmė 1-ąją vietą, Elvis Sutkus (treneris A. Kaminskas) Europos jaunimo iki 23 m. ir jaunių baidarių ir kanojų irklavimo čempionate užėmė 2-ąją vietą ir Gytis Ruzgys (treneriai A. Sapka ir N. Savickytė) pasaulio jaunimo iki 23 m. irklavimo čempionate užėmė 4-ąją vietą.