(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Popiežius Jonas Pauliaus II gegužės 1 dieną Romoje bus paskelbtas palaimintuoju. Tai progai paminėti Kauno santakoje birželio 4 dieną skambės miuziklas „Karolis”.

Miuziklui iš Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fondo bus skirta 50 tūkst. litų. Tam pirmadienį pritarė Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegija. Ta pačia proga Santakos parke iškilmingai bus atidengtas paminklas Jonui Pauliui II.

Popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimas palaimintuoju yra svarbus įvykis visam pasauliui. Jono Pauliaus II asmuo yra glaudžiai susijęs su Lietuva, kurią jis labai mylėjo, įdėjo svarų indėlį į jos laisvės ir nepriklausomybės bylą, meldėsi už jos nepriklausomybės kelią ir visokiais būdas pagelbėjo ją kuriant.

Paskelbimo palaimintuoju proga, Lietuvoje statomas miuziklas apie Popiežių Joną Paulių II – Karolį Vojtylą – „Karolis”. Miuziklas sukurtas Italijoje ir dar nėra pastatytas nė vienoje pasaulio valstybėje. Muzika sukūrė Sando Di Stefano, tekstą – Daniela Cologgi.

Miuziklas pasakoja apie jauno Karolio Vojtylos gyvenimą, veiklą ir jo išskirtinio pašaukimo brendimą II-jo pasaulinio karo metu, okupuotoje Lenkijoje. Jis parodo, kokią milžinišką įtaką Jono Pauliaus II asmuo turėjo 20-ojo amžiaus istorijai. Miuzikle perteikiama artistinio meno reikšmė jauno žmogaus pasaulėžiūrai ir jo visapusiškai brandai. Šis kūrinys labai įtaigia muzikine ir dramine kalba prabyla apie pačias svarbiausias krikščioniškas ir bendražmogiškas vertybes: meilę tikėjimui ir tėvynei, gebėjimą pažinti, atsiliepti ir įgyvendinti kiekvienam žmogui skirtą pašaukimą ir tame atrasti savąją egzistencinę pilnatvę.

Premjeriniai pastatymai Lietuvoje vyks: gegužės 1 d. Vilniuje, Katedros aikštėje ir birželio 4 d. Kaune, Santakos parke.

Miuzikle dalyvauja ir vaidmenis atlieka: Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Petras Bingelis), Liudas Mikalauskas (Jonas Paulius II), Merūnas Vitulskis, Rimantas Bagdzevičius, Tomas Ladyga, Liucija Rukšnaitytė, Henrikas Savickis. Vytauto Didžiojo universiteto liaudies šokių ansamblis „Žilvitis” ir kiti.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: