(c) LR Krašto apsaugos ministerijos archyvo nuotr.

Rugpjūčio 9 d. po pietų krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė gavo Kauno savivaldybės prašymą skirti karius savaitgalį siautėjusios audros padariniams šalinti.

Kariuomenė, atsižvelgdama į prašymą ir suderinusi su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD), su kuriuo bendrai parengė ir patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų atvejais planą, pagalbai numatė skirti Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karius ir specialią inžinerinę techniką: sunkvežimius, benzininius pjūklus, traktorių ir frontalinį krautuvą. Planuojama, kad kariai su įranga gelbėjimo darbus pradės jau šį vakarą.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas nustato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariniai vienetai gali būti pasitelkiami teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms gelbėjimo užduotims atlikti gavę Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko arba savivaldybės, kurios teritorijoje yra ekstremalios situacijos židinys, administracijos direktoriaus rašytinį prašymą.

Praėjusiais metais Lietuvos kariuomenė ir PAGD bendrai patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, kt.

LR Krašto apsaugos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: