(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kaune įsikūrusios įmonės ir privatūs asmenys aktyviai kreipiasi į savivaldybę su iniciatyvomis padėti atsodinti medžius nuniokotose miesto parkuose. Miesto vadovai sveikina miestiečių iniciatyvumą ir visuomeniškumą bei kviečia rugsėjo pabaigoje prisidėti prie iš anksto suplanuotų ir suderintų medžių atsodinimo akcijų.

„Įmonės „Dalista“ kolektyvas kartu su dienos centru „Viltis“ pasisiūlė padėti atsodinti audros metu nuniokotą Ąžuolyno parką. Gauname daugiau įmonių ir gyventojų pasiūlymų prisidėti prie medžių atsodinimo, tačiau pirmiausia reikia pabaigti audros padarinių likvidavimo darbus“,- sakė Savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak aplinkos apsaugos specialistų, daugiausiai medžių teks atsodinti Panemunėje ir Pažaislyje.

„Esu dėkingas miestiečiams, kurie prisidėjo prie audros padarinių likvidavimo Ąžuolyne ir kitose vietose. Sveikiname gyventojų iniciatyvumą ir norą gražinti miestą. Iki rugsėjo vidurio planuojama pabaigti tvarkyti nuniokotus parkus, vėliau galima organizuoti medžių atsodinimo akcijas, iš anksto numatytose vietose“,- teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė pažymėjo, kad medžių atsodinimo akcijos neturėtų vykti chaotiškai. „Reikia, kad specialistai nustatytų, kur ir kokius medžius galima atsodinti. Atsodinant Ąžuolyną reikia atsižvelgti į anksčiau buvusius ąžuolų išdėstymo planus“, – savivaldybės kolegijos posėdyje sakė E. Gudišauskienė.

Aplinkos apsaugos skyriui kartu su kitų institucijų specialistais pavesta išanalizuoti situaciją ir pateikti pasiūlymus dėl galimų medžių atsodinimo vietų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: