Kauno meras susitiko su naujuoju Susisiekimo ministru

0
1
Kaunas.lt archyvo nuotr.
Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje lankėsi naujai paskirtas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Tai buvo pirmasis ministro oficialus vizitas Kaune.

Su Kauno miesto meru Andriumi Kupčinsku, vicemeru Vasilijumi Popovu, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnu Vygantu Gudėnu, frakcijos nariu Vytu Bancevičiumi, Jungtinės socialdemokratų ir partijos „TAIP” frakcijos seniūnu Valiu Venslovu susitikęs ministras į Kauną atvyko kartu su viceministrais Arijandu Šliupu bei Vladislav Kondratovič. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo narė, buvusi Kauno miesto mero pavaduotoja Orinta Leiputė.

„Kaunas yra transporto ir logistikos lopšys. Čia kertasi visi keliai – ir kelių transporto, ir oro, ir geležinkelio, ir vandens. Kaip žinote, neseniai baigėme griauti Panemunės tiltą. Su praėjusios Vyriausybės vadovais buvome sudarę, kad iš valstybės biudžeto bus skirta 70 proc., o iš savivaldybės – likusieji 30 proc. viso projekto vertės, kuri siekia 102 mln. Lt. Tikiuosi, kad šis susitarimas išliks ir toliau”, – kalbėjo Kauno meras A. Kupčinskas.

„Šiuos klausimus spręsime dalykiškai, nežiūrėdami į politines pažiūras ar panašius dalykus. Bet kokiu atveju šie sprendimai turi būti priimami žmonių labui. O visa infrastruktūra yra dabarties ir ateities ekonomikos pagrindas”, – tvirtino susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

A. Kupčinskas susisiekimo ministrui pristatė informaciją apie pernai Kaune atliktus gatvių rekonstrukcijos darbus bei papasakojo apie svarbiausius šių metų planus. Kauno miesto meras ministrui taip pat priminė apie inicijuotą siūlymą pakeisti Kelių priežiūros įstatymo nuostatą, pagal kurią miestų gatvių remontui kasmet skiriama tik 20 procentų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, o net 80 proc. šios programos lėšų atitenka valstybės reikšmės kelių remontui bei tiesimui.

„Kauno gatvių tinklas viršija 960 km, todėl maždaug 10 mln. Lt, kuriuos mes kasmet gauname iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, yra neadekvati suma. Juolab, kad įvairiais skaičiavimais, kauniečiai, pirkdami degalus, kasmet sumoka apie 200 mln. Lt akcizo”, – pabrėžė A. Kupčinskas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here