(c) kaunas.lt archyvo nuotr.
Laisvės alėjos rekonstrukcija

Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje rugsėjo 17 d. nuo 14 iki 17 valandos rengiama diskusija „Kultūrinio gyvenimo Kauno centre ir senamiestyje kryptis ir galimybes.

Konferencijoje dalyvaus Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Darbo grupės „Laisvės alėjos ir Senamiesčio atgaivinimo idėjoms teikti pirmininkas Jonas Koryzna, Laisvės alėjos bendruomenės pirmininkas Rimantas Meška, Vilniaus gatvės verslininkų bendruomenės atstovė Aldona Randienė, projekto „Einam“ koordinatorai Daiva Lebeliūnaitė, Kotryna Stankutė, Audrys Karalius, Kauno vaikų ir jaunimo laisvalaikio rūmų direktorė Onutė Žukienė, savivaldybės atstovai.

Kauno miesto savivaldybė nuolat ieško būdų, kaip gyvinti Laisvės alėją, daryti ją patrauklesnę miestiečiams, turistams, palengvinti verslo sąlygas.

Kaip jau buvo skelbta, kitų metų pradžioje planuojama pradėti Laisvės alėjos rekonstrukciją. Laisvės alėjos rekonstrukcija būtų prasidėjusi anksčiau, tačiau daug lėšų pareikalavo Žalgirio arenos statyba, kuri šiuo metu yra svarbiausias miesto prioritetas.

Tačiau per tą laiką Laisvės alėja irgi neliko be dėmesio, joje buvo atlikta darbų už 3 mln. litų, t.y. pakeisti apšvietimo stulpai, suoliukai, nugenėtos liepos. Žalgirio arenos darbams einant į pabaigą, ateina Laisvės alėjos eilė.

Antrus metus Kauno miesto savivaldybės taryba vasaros sezono metu atleido kavines nuo vietinės rinkliavos už leidimą prekiauti lauko kavinėse. Taip pat miesto taryba yra sumažinusi nekilnojamo turto mokestį iki 0,6 proc. Laisvės alėjoje ir Senamiestyje dirbantiems verslininkams, kurie užsiima kavinių, restoranų, viešbučių, galerijų, knygynų ir pan. veikla. Dvi saugos tarnybos nuo rugpjūčio mėnesio naktimis patruliuoja centrinėje Kauno miesto dalyje.

Pamažu didėja patalpų Laisvės alėjoje paklausa. Vienu metu joje buvo nuomojamos 34 parduotuvių patalpos, šiuo metu dar liko apie 18 neišnuomotų patalpų.

Laisvės alėjoje šiemet pradėjo veikti dviračių nuomos punktas, jau antrus metus šioje gatvėje galima naudotis nemokamu bevieliu interneto ryšiu.

Miesto centrą, senamiestį, viešbučius ir kavines pagyvino turistai. Šiemet gegužės mėnesį „Ryanair“ atidarius savo bazę Kauno tarptautiniame oro uoste, labai padaugėjo turistų. Anksčiau į Kauno oro uostą per mėnesį atvykdavo apie 30 tūkstančių žmonių, dabar jų skaičius jau pasiekė beveik 100 tūkstančių per mėnesį.

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: