Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad ruošiantis Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje, glaudesniems ES santykiams su posovietinėmis šalimis gali būti daroma kliūčių iš šalies.

“Įsivaizduoti, kad viskas vyks be jokių kliūčių, būtų naivu, nes kitos valstybės ar kitos sąjungos, tarkime, Eurazijos, turi savų tikslų ir užmačių”, – pirmadienį paskelbtame interviu savaitraščiui “Veidas” sakė ministras.

Vis dėlto L.Linkevičius sakė tikįs, kad iki viršūnių susitikimo pavyks pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su Ukraina ir parafuoti panašius susitarimus su Moldova, Gruzija ir Amėnija.

“Ar sėkmingai viskas pasiseks, priklauso ne tik nuo ES, bet ir nuo pačių valstybių, todėl sakyti, kad tikrai einame į pergalę, būtų neatsakinga. Tačiau darome viską, ir jeigu šalys bus pasirengusios, Europa irgi bus pasirengusi”, – sakė L.Linkevičius.

Rusija aktyviai ragina Ukrainą prisijungti prie jos kuriamos Muitų sąjungos, tačiau ESteigia, kad tokiu atveju Kijevas nebegalėtų pasirašyti laisvos prekybos sutarties su ES. Pastarosiomis savaitės Maskva perspėjo, kad Ukrainai atsisakius prisijungti Muitų sąjungos, bus apribotas importas iš šios šalies.

Iki šiol Kijevas prioritetą teikė sutarčiai su ES.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: